cafea vs ness

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1
Jacobs? De aia imi placea si mie in Romania.

Hai sa traiesti ... Jacobs, asta era. Foarte buna cafeaua asta Jacobs. Vad ca nimeni din Romania nu o pomeneste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

mamei ii place jacobs(nu mai stiu exact daca rosie sau verde) si lavatzza cu ambalaj galben(nush cum ii zice exact)
yo sunt ateu cand vine vorba de cafea,ocazional beau(nu conteaza de care,naturala,ness),n-am idee despre ce vorbiti cand spuneti "aroma"(toata-i la fel,neagra si amara) dar e important sa fie dulce,ca e destul de amara viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

imi place cafeaua naturala, nimic nu e ca aroma de cafea macinata proaspat...dimineatza. o beau pe terasa...sau aici pe DC.
mie imi place dulce, in cana mare, cu crema aroma de alune si lapte...beau din ea o ora.
desigur, dau vina pe tensiunea mica...dar cum zicea buflea...si mare daca o aveam...tot beam cafea...cred ca sunt dependenta.

de cand am fost in romania m-am obisnuit sa o beau turceasca, facuta la ibric pe aragaz. fiu-meu ma mai alinta din cand in cand si cand ma scol cafeaua e gata.
filtrul sta in debara...doar cand vin musafirii il scot.

si eu recunosc ca nu m-am putut abtzine de la cafea in timpul sarcinii. nu beam mult doar o jumatate de cana cu mult lapte si crema.
nu era posibil sa ma pot abtzine.la servici, cum intram in cladire miroseam cafeaua de la distanta....si primul lucru care-l faceam era sa-mi iau o cafea.

ness, nu am mai baut din Romania...imi placea frecat, cu spuma multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Aproape la fel ca Michelle, esspreso+alune+lapte+DC doar ca eu o sorb mai repede
Ness e prea tare si rau la gust, cappucino din acela la plic imi pare spalatura de vase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Ehehee...in primul rand, imi place sa miros cafeaua din punga...inainte sa o arunc in ibric. Deschid punga si inchid ochii...trag pe nas si ,,ma droghez". O prefer preparata la ibric, apoi o consum jumi-juma cu lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Am fost ieri la control si mi-au gasit tensiunea marita. Tocmai ce ma hotarisem aproape sa ma las de cafea, gasesc urmatorul articlol:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2293446/The-key-staving-stroke-One-coffee-cups-green-tea-day-say-scientists.html

Eu nu stiu ce sa mai cred.E buna cafeaua sa nu e buna? Oricum, am de gind sa introduc ceaiul verde masiv in dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Si eu prefer cafeaua normala nu ness. Acasa o fac de 15 ani cu cafetiera italiana care se pune pe aragaz dar la job beau la filtru.
Acasa bem Jacobs verde (pe care il comand pe internet din Germania/Olanda pentru ca in Franta in regiunea in care stau eu nu se comercializeaza) iar la job Carte Noire. Intre cele doua prefer Jacobs.

Ness beau doar cand nu am incotro.

In rest sunt dependeta de gustul cafelei si mai putin de efectul sau stimulant. O beau neagra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1
Jacobs? De aia imi placea si mie in Romania.

Hai sa traiesti ... Jacobs, asta era. Foarte buna cafeaua asta Jacobs. Vad ca nimeni din Romania nu o pomeneste


Pai, pentru ca e naspa? mie mi se pare acra. Don cafe, fosta elita rosie, e cafeaua care imi place mie. Niciun aparat nu face cafeaua asa buna ca cea de la ibric. Imi place tare, neagra si fierbinte cafeaua adica! Dar nu ma dau inapoi nici de la un ness mai spre pranz asa. Indoit cu niste inka.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Am fost ieri la control si mi-au gasit tensiunea marita. Tocmai ce ma hotarisem aproape sa ma las de cafea, gasesc urmatorul articlol:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2293446/The-key-staving-stroke-One-coffee-cups-green-tea-day-say-scientists.html

Eu nu stiu ce sa mai cred.E buna cafeaua sa nu e buna? Oricum, am de gind sa introduc ceaiul verde masiv in dieta.


letitia si eu am tensiune mare,iau si tratament,insa beau o cafea pe zi (cu lapte cum am mai spus)si e ok.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Multumesc Dana. Asa o sa continui sa fac si eu. Ieri am uitat de control si am baut o cana chiar inainte de asta. Mi-a gasit 175 cu 105 . Ma mai duc o data in 3 saptamini. BTW si eu ieu pastile. Azi mi-am luat si ceai verde.

Mergi la inceput