Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Am vrut sa intru de la serv dar nu am avut timp. Sper sa reusesc maine, Ca acasa stau pe tableta ca mi-e mai comod in pat, dar mi-e mai greu sa scriu si sa o folosesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Scrisesem ceva si apoi am realizat ca era o intrebare nepotrivita si am sters-o.

Vad ca am ramas singurica aici si o sa ma retrag si eu.

Va doresc noapte buna si sa auzim numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

noapte buna Bobitza!

21+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Alina, felicitari pt voinicul tau!!! 600 gr...abia ast sa ajungem si noi acolo Suntem asa micuti fata de voi, cele cu 22 s

Dar voi o sa fiti pionierii...o sa aflam multe de la voi de la nastere la cum e dupa...abia astept!

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Salut fetelor! Am niste nervi pana-n pod, am aflat acum intamplator ca o ruda care naste in mai, pune numele fetitei, Daria si este exclus sa fie 2 pt ca familia e mica si nu mai sunt alti bebei ... am incerc sa ma calmez... e frustrant dupa ce deja demult am alintat-o, am mangaiat-o, i-am povestit adresandu-ma ei cu numele asta.

Poate ma ajutati cu ceva pareri despre:

Malina, Bianca, Dariana, Elisa, Catalina, Petra, Antonia, Cezara, Carla, Herta, Mara.

Noapte buna!

22+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana303maria spune:

Monirina, felicitari pt baietelul sanatos! Pana la urma asta conteaza, iar pt ei, e mai bine poate asa, sa fie 2 fratiori! Si noi ne-ar placea fetita, dar pana la urma e al nostru si-l dorim enorm, asa ca sanatos sa fie!

Elf, eu merg la Medlife la dr Botica dar si la el se fac programari din timp. El e super ecografist, insa ce-l afce mai "deosebit" de restul este ecograful si softul pe care il are. Doar vreo 20 de edici din Bucuresti au atestat pt acel soft (au facut o specializare in strainatate si in urma unui examen au primit licenta de a utiliza acel soft mai performant si sunt testati anual). La prima sarcina am facut morfologiile la Iosup si e foarte ok, dar el de exemplu nu se afla printre acei 20 care au acel soft mai "cu mot".

Bety, eu as inclina catre Mara. Personal, imi place cel mai mult si ar fi o varianta de nume daca as avea fetita.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Betty, si eu tot cu Mara votez. Si pentru a mea, si pentru a ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana303maria

Monirina, felicitari pt baietelul sanatos! Pana la urma asta conteaza, iar pt ei, e mai bine poate asa, sa fie 2 fratiori! Si noi ne-ar placea fetita, dar pana la urma e al nostru si-l dorim enorm, asa ca sanatos sa fie!

Elf, eu merg la Medlife la dr Botica dar si la el se fac programari din timp. El e super ecografist, insa ce-l afce mai "deosebit" de restul este ecograful si softul pe care il are. Doar vreo 20 de edici din Bucuresti au atestat pt acel soft (au facut o specializare in strainatate si in urma unui examen au primit licenta de a utiliza acel soft mai performant si sunt testati anual). La prima sarcina am facut morfologiile la Iosup si e foarte ok, dar el de exemplu nu se afla printre acei 20 care au acel soft mai "cu mot".

Bety, eu as inclina catre Mara. Personal, imi place cel mai mult si ar fi o varianta de nume daca as avea fetita.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+


asa este, ieri am fost sub socul vestii, puteam sa jur ca imi va trebui carucior roz, si cum la primul nu m-a inselat instinctul chiar ma asteptam sa fie fetita. dar nu conteaza sunt foarte fericita ca e bine,si vorba ta, vor avea mai multe in comun in privinta jocurilor

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85

Scrisesem ceva si apoi am realizat ca era o intrebare nepotrivita si am sters-o.

Vad ca am ramas singurica aici si o sa ma retrag si eu.

Va doresc noapte buna si sa auzim numai vesti bune!




de ce sa fie nepotrivita?? intreaba ce ai pe suflet!! :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Salut fetelor! Am niste nervi pana-n pod, am aflat acum intamplator ca o ruda care naste in mai, pune numele fetitei, Daria si este exclus sa fie 2 pt ca familia e mica si nu mai sunt alti bebei ... am incerc sa ma calmez... e frustrant dupa ce deja demult am alintat-o, am mangaiat-o, i-am povestit adresandu-ma ei cu numele asta.

Poate ma ajutati cu ceva pareri despre:

Malina, Bianca, Dariana, Elisa, Catalina, Petra, Antonia, Cezara, Carla, Herta, Mara.

Noapte buna!

22+

bebitza


si mie imi place Mara, si Dariana e o varianta buna de a pastra pe Daria :) eu zic sa le pui toate langa numele de familie sa vezi care suna mai bine! :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+

Mergi la inceput