Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Imi puteti sugera si mie pe cineva din bucuresti pentru morfo? eventual si un nr de telefon

faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Hai ca si eu am un talent sa apar si eu hop top cand nu mai e nimeni

faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dnapotecuta

doamnelor, am si eu o urgenta daca ma poate ajuta vreo mamica mai informata. stiu ca s-a mai discutat insa nu mai stiu unde anume sa caut.
am nevoie de bucatelele de lege care stipuleaza calculul indemnizatiei pentru concediul de boala obisnuita si cel de risc maternal ca sa ii pot arata diferenta. stiam ca primul e 75% din net iar al doilea 75% din brut. stiu ca trebuirile nu sunt chiar asa de simple si ca in principiu toate cele se calculeaza din brut intr0un fel sau altul. cert e ca mie imi dau cu rest salariile pe ultimele 3 luni si trebyie intai de toate sa ma lamuresc eu si apoi s-o lamuresc pe ea.sper sa nu ma insel ca deja m-am batut mult cu pumnii in piept in seara asta.
daca gasiti un pic de timp vreau si eu pe PM info cine o are. multam frumos si scuze de absenta indelungata. au fost si inca mai sunt lucruri multe de pus la punct cu noul apartament, in plus am avut si pustiul varza cca 1 saptamana asa ca nu m-am adunat sa va scriu.
in rest toate sunt ok cu mine insa ma innebueste faptul ca in fiecare luna trebuie sa stau mai intai cu sufletul la gura daca imi intra sau nu banii si apoi sa ii calculez eu iar ca sa vad ce si cum. contabila ma innebuneste ca seful ia foc pe ea ca cas-ul nu plateste si ca ea e la mijloc. nu stiu pana la urma de ce astea trebuie sa fie problemele mele.
va pup si de-abia astept sa intre lucrurile in normal si sa revenim la discutiile zilnice.
update: pe 1 am fost la morfo si aveam atunci 21 cm lungime si 600 g. toate au fost bune, medicatia... mergem cu ea mai departe pana in a 7-a luna inclusiv. puta e la locul ei deci 100% e baietel.

Alina 22+



Alina, da-mi mailul tau pe PM sa iti pot da word-ul cu legea.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

De obicei pana pe la 12 asa sa zic.... Am avut si zile cand am fost praf pana noaptea la culcare..

Happy_Ama 22+ si Eva


Happy, poate ai nevoie de niste vitamine...nu stiu, zic si eu.
Eu iau Elevit si nu am nicio problema cu ameteli...din contra, sunt prea activa si imi vine " sa mut muntii cu tigaia...D.K." :)))))

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Monirina, felicitari pt putulica! Sanatos sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubulina2401

felicitari Monirina! sanatos sa fie :)

21+ de



multumesc!!! ma simt putin aiurea pt dezamagirea mea, dar eram aproape sigura ca e fetita, si imi doream mult una.. n-a fost sa fie, dar sunt sigura ca o am o minune de baiat! ma bucur tare mult sa-l vad si pe piticul meu incantat, la toata lumea s-a laudat ca are un fratior asa cum si=a dorit :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monirina

am fost si eu azi la doctor, concluzia?avem una bucata putulica :) mami usor dezamagita, piticul insa in extaz :) in rest bebica e foarte bine are 132 gr. e mai mare cu o sapt, avem 15 sapt +4 zile .
m-a luat si pe mine raceala, ma doare tot corpul asa ca fac un ceai si ma bag in pat. nu stiu cu ce sa ma tratez :(

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+


Monirina,
felicitari pt baietel!
Sa fie sanatos si sa va aduca muuuulte bucurii!

Eu am 17 + si inca nu stiu ce e , dar aflu si eu Joi, abia astept!

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sweety4u

Monirina, felicitari pt putulica! Sanatos sa fie!


mersi mult Sweety!!! doamne ajuta sa creasca mare si sanatos!

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Sweety, ai vazut pozele? Ai reusit sa intri?

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Elf, eu merg la Medlife, la Steriu Mihaela.
Mi-a fost rec de mai multe pers.

Am auzit ca mai sunt buni Herghelegiu, Iosup...dar trebuie sa ai programare cu mult timp inainte.

Te pup!

17 +

Mergi la inceput