MONTIGNAC (185)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani nu vreau sa dau kg jos prin lipsa de somn..ca tot asa mai dau jos si vreo cateva sute de neuroni de care am mare nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andanii, caut, da? sa nu gresesc proportia, desi eu o fac mai din ochi asa

edit:
boon, gasit

2 cesti faina de migdale
2 linguri cacao
1 lingurita praf de copt
5 linguri fructoza
30-40 g unt
1/2 pahar cu apa
3 oua

se pun in vasul de sticla si poc la microunde. 3-4 minute. e pe principiul checului rapid la microunde si prietena mea Carmen (montignaca veterana) il face ff des. ii bun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Brandusik puppp

Roxanaz pai imi spui cantitatile ce le folosesti tu pupppp

aaaa, sunt cu unt , oua ... prea multe chestiuni ... raman la bezea cu ou , fructoza si faina de migdale ... o sa incerc
multumesc pentru reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Acum o sa va zapacesc cu intrebarile...Referitor la cantitati, si in special la masa de seara, cat de mare poate fi cina?Poate fi mancata in doua etape?La mine asta e problema cea mai mare, ma culc foarte tarziu, si daca peste zi pot manca foarte putin, seara trebuie sa mananc mai mult decat 5 masline sau un pomelo.Daca fac diseara un sufle de conopida si dovlecel, cu smantana si cascaval (fara oua ca am mancat deja 2 azi) cam cat ar trebui sa fie portia?Sau se mai poate lua o gustare mai tarzie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

caress monti nu e restrictiv la cantitati ca nu e hipocaloric...deci baloteaza conform pana te saturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Buna si de la mine,

Roxana, reteta care ai scris-o e pentru tarta sau ce fel de prajitura ?

Ce alte retete cu ciuperci aveti ?

Eu stiu supa crema, ciuperci sauté. O sa incerc drobul de ciuperci in weekend.

In rest sapt. asta, am mai mancat: brocoli cu diverse fripturi, salata verde, spanac.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Pana la urma am mancat la cina cele 3 turtite cu un pic de gem fara zahar.O fi bine, nu o fi bine...?Mazarea o mananc peste 3 ore, adica la 10.De maine le mananc la micul dejun, regulamentar, dar azi am fost un pic nehotarata si zapacita.
Later edit: soia pe unde se afla in listele lui Monti?Ca parca nu m-am intalnit cu ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

caress soia se afla langa naut....deci ig mic...insa iti sugerez sa nu abuzezi de ea...soia e destul de controversata in ce ma priveste ..contine un procent ridicat de estrogen vegetal...si sunt raportate cazuri de cancer la san de la consumul excesiv de soia sau produse de soia..

daca intentionezi sa mananci cand si cand e in regula insa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Fetelor, scuze ca am cam disparut, dar azi am avut prima zi de expozitie si sunt efectiv stoarsa de epuizare. Poate maine seara voi fi mai intreaga, caci acum sunt dupa cateva nopti de 4 ore de somn.

Mergi la inceput