FIV in Ungaria 174

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor....sunt si eu prin zona.

Luni am avut ET, mi-au transferat 2 embrioni de 10 si 8 celule...mai departe,cu Dumnezeu inainte.Eu presimt ca nu am reusit nici acum...parca am deja simptome de zana...nu stiu...asa simt eu!Oricum, fetelor in asteptare le doresc sa li se indeplineasca dorinta cea mai arzatoare, iar celor in focuri,sa mearga totul ca pe roate

Maxia...in sala de punctii, anestezista sigur stie romaneste,ptr ca mi-a zis ca a facut facultatea la Tg.Mures...in rest nu am auzit boaba de romana pe acolo in cele 15 zile.

Va pup pe toate

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

Imi va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Velvet...bafta!!!

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...Budapesta, martie 2013, PK


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc mult,Imi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Imi...si fetele in focuri sau asteptari...,va doresc multa rabdare,si sa fie cu doua liniute
Olimp,Daniela pe burtica.
eu nu prea am noutati,stau pe acasa astept saptamana 16 sa mergem la eco,in weekend am fost in vizita la Satu Mare,a fost tare fain ,doar vremea nu a tinut cu noi,ploua intruna...si duminica am fost la o nunta la Zalau,asa ca m-am plimbarit o leaca,am schimbat aerul
Velvet....,cand faci histeroscopia?





14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

eni miercurea viitoare.am emotii...sper sa curete pe loc daca e ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Daniela ...oleaca engleza stiu,inteleg! mai si vorbesc...dar cand o incepe PK cu explicatii, scheme...si termeni medicali ...mi-e teama ca pierd sirul!
Daca inteleg ceva aiurea?...si ma panichez sau din contra
De aceea voiam sa stiu daca vreo fata care a facut FIV cu PK a avut traducator.
Fetele bafta si....!!

La adresa aceea de mail de pe prima pagina imi da FAILURE NOTICE!!!..cred ca nu mai e valabila.. deci nimeni nu a avut traducator in Buda???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

ImiMs, sa stii ca depinde de persoana si de sarcina. Si la mine simptomele de sarcina au corespuns cu cele ale ciclului, ba chiar cu doua zile inainte de testarea de sange am si avut o mica sangerare si nu vorbesc de pete maronii ci de pete de sange. Am crezut ca asta e finalul povestii si ca pentru mine n a fost sa fie dar 2 zile mai tarziu testul de sange a aratat altceva. Si multumim lui Dumnezeu avem o minune de fetita de 8 luni. Nu lasa armele jos pana nu vezi rezultatul de sange. Iti tin pumnii si cred ca rezultatul va fi cel sperat.
Va pup pe toate. Va citesc zilnic dar nu prea scriu decat cand simt ca pot ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Eni, te ai plimbarit tu la Satu Mare??? ohh deja mi dor desi in Feb am fugit acasa la mama 2 zile , deci ti a placut e ca la statiune asa zice soacra-mea, pacat ca a plouat , dar ma bucur de tine ca te plimbaresti , si ai si dansat la nunta ,nu?
Tesa creasca burtica mare.

Imi pana la proba contrarie te rog sa fii optimista , ca nu se stie, un pic de asteptare si poate da Domnul cele II liniute!!

Maxia , crede ma pe cuvant daca a si fii stiut doar minimum de engleza si tot l-as intelege , PK vorbeste rar ,la subiect si iti scrie jos tot ce trebuie si mai ales schema ti o explica + pe retete iti scrie exact ca la copii de la scoala.
si cand ajungi la el ,fara rusine i spui D-le engleza mea e minim , si o sa ti explice frumos ,exact te priveste in ochi nu ai cum sa nu l intelegi crede ma , hubby meu a zis ca by far PK este singurul Dr care stie sa se ridice sau se coboare la rangul pacientului. Iar sorry ,dar engleza lui e asa de clara incat nu poti sa da i gres!
Hai Maxia ca l da i gata si ai sa vezi ca nu ai nevoie de translator, trust me!!

Velvet bafta!!
Olimp
Da un sunteti restul de gagici??

Sambata or dumninica sper sa va aduc niste stiri!!

Vade numa numa!!

Mergi la inceput