Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Paula incearca ceai de ceapa. Nu stiu cum se face, cand eram mica bunica asa ma trata, nu stiu la ce boli , eram copil, dar stiu ca daca era ceva imi dadea ceaiul asta al naibii de rau la gust si urnatoarea zi eram bine,


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Da Paula, ala e

La mine a mers in faza initiala sau nu f avansata,dar e adev, de cele mai multe ori am luat antibiotic ...

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Paula eu am 32, poate de aia nici nu m-a contrazis prea vehement dr cand i-am zis ca fac si amnio daca trebuie; a zis ca pentru linistea mea, ca oricum Ele are dreptate, nimeni nu-ti poate garanta ecografic ca e totul OK.
Mie mi-e teama oricum si de procedura si de rezultat
Deci trebuie sa vad cum ma hotarasc dupa morfo

Cu gatul sint varza, abia mai pot vorbi, mi-am facut sirop de ceapa, azi imi iau ridichi negre ca nu se mai poate, toata noaptea ma perpelesc din cauza lui

Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Noi discutam de mobilierul lui bb si mi-a zis iubi ca vrea sa faca dulapul de haine din ceva material plastic special pt desenta pe el, merge sters usor. Sigur e util pe la un an . Poate va intereseaza de aia va zic. Si pe pereti voi pune oricul la nivelul lui tapet special pt desenat.



viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Pt fetele pasionate de makeup, am gasit ceva ffff dragut :

http://www.preen.me/look/1413677



16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Iubitele, am vazut ca pe 14 Martie incepe Baby Expo.
Merge cineva?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Delia_Rodica nu stiu sa spun exact cum mi se pare ideea cu tapetul si cu dulapul pe care sa scrie bebe, dar un lucru este sigur: nu toti copiii au tendinta de a scrie pe pereti sau pe mobila si nu stiu daca e o idee buna sa ii creeyi din start premise pentru asa ceva, mai ales ca nu vei tine copilul doar acasa. Vei merge cu el la prieteni rude, gradinita, etc. Eu sunt o mamica ce m-am considerat fericita ca al meu copil nu a scris pe pereti, dar totodata am fost posesoarea unor pereti mazgaliti de un copil venit in vizita si crede-ma ca dupa intamplarea asta eram cam circumspecta la vizitele acelor prieteni, mai ales ca picturile respective au aparut imediat dupa o proaspata zugraveala.

Andra 20+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70103207/

accesorii pt scutece


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Andra ai dreptate, dar asa cum ii inveti ca nu e voie sa deseneze peretii , tot asa ii inveti ca sunt locuri speciale pt asa ceva.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica stiu ca in general copii sunt mari "pictori de pereti" dar Rares nu a fost, nu ne-am confruntat cu aceasta problema. In schimb am o poza tare faina cu o opera de-a lui. I-am pus pe pat o foaie pe care sa deseneze si a trecut de marginile foii destul de tare, cam cat tot patul dintr-un capat in altul, cu diverse culori. Dar erau carioci speciale care se duc cu apa.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput