Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica felicitari pentru rezultatele bune de la morfo!

Eu de la Rares am pastrat absolut totul, dar nici nu am avut pe cineva apropiat sa le dau. Fina mea a nascut baietel dar nu cred ca vroia haine sau lucruri de la mine. Si ea era nerabdatoare sa cumpere si nu cred ca ar fi renuntat la acest deliciu.
Chiar daca a doua e fetita eu o sa-i dau hainutele de la Rares, evident nu toate, dar astea gen body-uri sau chiar hainute de interior, blugi, merg si la fata. Mai rau daca era invers, ca pe baietei nu poti sa-i imbraci in roz, dar o fetita cu o bluza ble si o rochita alba merge. Sau blugi de la Rares asortati cu o camasuta roz, gasesc eu solutia. Evident ca o sa cumpar si cateva rochite de parada.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si eu am pastrat tot de la Raul, nu m-a lasat inima sa dau nimic. Mi-au fost prea dragi, dar si stiam ca o sa mai fac un bb. Acum nu stiu ce sa fac. Probabil ca o sa mai tin o mica parte din ele, ca ma gandesc asa un pic si la bb3.
Oricum, si al meu, daca era fata, tot se imbraca cu hainele lui Raul, ca au costat o mica avere, sa le arunc. Si vb Oxanei, nu tuseste ca poarta body care nu e roz

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumesc Dana, Oxana


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Citat:
citat din mesajul lui Ele

Dana eu nu am pastrat nimic de la Denisa. Dar nimic nimic. Nici macar o sosetica. Eram ferm convinsa ca nu mai fac nici un copil .

Paula gargara cu saramura ai facut?? Am scapat de multe ori cu gargara.
Daca faci de multe ori pe zi pana seara te lasa durerea.



Elena & Denisa (26.10.2004)
22 saptamani


Nu, nu am facut...fac si asta...azi noapte la 3 imi curatam cartofi si mi-am pus cartofi la gat, dar nici un efect...azi incerc cu sare, si cu homeovox.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2




Paula, nu stiu daca te ajuta, dar mie dr mi-a recomandat DECASEPT pt dureri in gat. Are albastru de metil si e admis si in sarcina.

Iti doresc muuulta sanatate. Eu stiu ce inseamna durerea in gat, de mica ma confrunt cu asa ceva si e cumplit, mai ales in sarcina...

Sa te faci bine cat mai curand!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu o sa primesc hainute si de la o fetita, mai putin rochite, o sa-i dau la Bubu si roz. Poarta adultii roz, de ce nu i-as da la bb.?


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor uitati-va ce am gasit .

Interzis pofticiosilor!!!!

Inghetata din avogado:

Ingrediente:

2 avocado moi, reci
1 lime, stors
1 cutie lapte de cocos, racit (400ml)
1 cutie lapte condensat (400ml)

Preparare:

Curata avocado de coaja si paseaza pulpa într-un robot de bucatarie cu zeama de lime.
Adauga laptele de cocos si cel condensat, amestecând compozitia în robot pâna obtii o compozitie uniforma.
Raceste înghetata într-un container de plastic la congelator pentru minim 2 ore.
Serveste rece, eventual cu cocos presarat pe deasupra. Enjoy!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Upssss, acum mi-am dat seama ca majoritatea va plangeti de dureri de gat. Dar pentru la vara...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Upssss, acum mi-am dat seama ca majoritatea va plangeti de dureri de gat. Dar pentru la vara...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia







viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaa

Yvyana tinem pumnii sa fie azi totul ok. Am un coleg de serviciu care a avut la bebe2 ceva asemanator. Au repetat investigatiile si doctorul 2 nu a gasit nimic. Copilul s-a nascut sanatos tun si inca este.

Eu sunt astazi tare bulversata. Am visat toata noaptea numai tampenii, am si nascut, era fetita si apoi era deja in birou si unul din colegi se certa cu mine ca de ce Emma ca e un nume aiurea etc.
Si azi am workshop pana dupa 6. Mi-e somn de acum. Si vine iar iarna. De duminica incepe sa ninga si scade iar sub 0 grade. Si eu programasem week-end de aranjat gradina.

In concluzie nu am chef de nimic. M-as ascunde in pestera si as sta acolo pana imi revin.



Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 16 +



Monicaaaa, pupam burtica sa ridicam moralul!

A fost doar un vis...nu-l lasa sa-ti strice ziua. Be happy!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Fetelor uitati-va ce am gasit .

Interzis pofticiosilor!!!!

Inghetata din avogado:

Ingrediente:

2 avocado moi, reci
1 lime, stors
1 cutie lapte de cocos, racit (400ml)
1 cutie lapte condensat (400ml)

Preparare:

Curata avocado de coaja si paseaza pulpa într-un robot de bucatarie cu zeama de lime.
Adauga laptele de cocos si cel condensat, amestecând compozitia în robot pâna obtii o compozitie uniforma.
Raceste înghetata într-un container de plastic la congelator pentru minim 2 ore.
Serveste rece, eventual cu cocos presarat pe deasupra. Enjoy!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia



Ce bine suna!!
Eu stiu ca , cui pe cui se scoate, azi imi cumpar inghetata, oricum mai rau nu poate fi!!
Niciodata nu am stiut sa cumpar avocado...e un fruct imposibil. Dar e f bun. Mi-a dat intotdeauna senzatai de proaspat, de fresh. Cand ii dadeam lui Raul ii amestecam cu alte fructe si ii dadea asa o aroma buna.

Alexandra, decaseptul e ala care iti face lb albastra? La mine nu a avut niciodata nici un efect, dar adevarul e ca doar antibioticul m-a salvat de la dureri de gat, dar acum nu ma las


Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput