Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ele nici eu n-am pastrat nimic ... eu ma gandesc ca in luna 8-a voi lua vreo 10-12 body-uri, camasute, 2-3 salopetele si ceva de dus afara dar 1-2 bucati, apoi o sa comand pe net in funtie de marimea micutei. Asta-i planul meu de bataie cu privire la hainute. Patut o sa iau tot asa mai tarziu, in primele 2 luni ma gandesc sa o culc in port bebe de la carucior, o pot muta si-n celelalte camere mai usor si se va simti in mediul ei oriunde in casa.

Toate planurile astea sunt datorita multelor lucruri inutile cumparate la ceilalti doi, acum nu mai vreau nimic in plus sa ma impiedic de ele. Cu varsta incepi sa fi mai pragmatic.

21+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Dana ce burtica frumoasa. La mine nu e inca asa bine conturata.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ele am inteles. Eu o sa pastrez cateva desi daca face sora mea bebe 100% i le voi da ei. Dar voi pastra cateva sa i le arat lu bebe cand va fii mare . Sper totusi ca al - 2-lea bebe sa fie fetita si prin urmare sa nu fol nmk de la bb1

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Yvyana, sincer eu faceam amnio oricum, din cauza varstei (35), dar dr meu nu m-a crezut si m-a trimis la DT, care mi-a iesit prost , apoi TT care mi-a iesit bun.
Dar eram hotarata sa fac amnio de cand m-am gandit la bb2.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui unidanad

Ele am inteles. Eu o sa pastrez cateva desi daca face sora mea bebe 100% i le voi da ei. Dar voi pastra cateva sa i le arat lu bebe cand va fii mare . Sper totusi ca al - 2-lea bebe sa fie fetita si prin urmare sa nu fol nmk de la bb1

21+
Dana


Fiind baiat, nu cred ca va fi impresionat de cateva hainute. Eee, daca era fata, se schimba situatia, ele sunt mai impresionate de asa ceva ( cred)....


Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Neata frumoaselor!

Ce faceti, toata lumea ok?
Dana, ai o burtica superba!
Yvy, te asteptam cu vesti bune! Fii increzatoare ca totul este bine!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Delia_R multumesc . Si a ta chiar daca e micuta e frumoasa foc si u arati ffff bine.
Paula, Bety, Ele deci sa inteleg ca dupa ce voi naste imi va parea rau pt multele lucruri cumparate inutil . Deocamdata le-as cumpara pe toate. Cand voi incepe intr-adevar sa cumpar vedem ce ramane in picioare si ce nu.
Diana eu din acest motiv as vrea sa cumpar cosuletul. In primul rand il pot plimba prin casa iar in al -2-lea rand la mine e invers. La bebe in camera este f racoare iar la noi este f bine si as vrea sa il tin cu noi in camera. Initial as fii vrut sa il las singurel in camera si sa cumpar un interfon cu senzor de miscare si camera dar m-au speriat unele fete ca se inneaca vomita si nu vreau sa risc Doamne Fereste.

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Paula cred ca depinde de copil (baiat sau fata). Sotul meu este f incantat cand ii arata soacramea poze cu el de cand era mic. Eu sunt opusu. Mi-a pastrat mama cateva hainute tricotate de cineva din familie dar nu prea ma pasioneaza si nici nu imi place sa ma uit la pozele de cand eram mika ( f rar ). Deci cred ca depinde de personalitatea lui.
Bobitza multumesc

Tare curioasa sunt cum vom arata toate la 9 luni

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Yvyana eu am TT cu risc crescut la trisomia 18.
Cu toate ca ecografic era totul ok, era exclus sa am edwards (trisomia 18) dr mi-a zis ca nu e garantie.
Si eu fricoasa, panicoasa..am preferat sa fac amnio si sa imi linistesc creierii batrani.

Sunt sigura ca totul este bine si la tine, dar tre sa gasesti varianta potrivita pt tine sa te linistesti.

Elena & Denisa (26.10.2004)
22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna fetelor!
Yvy, imi pare rau pentru framantarile tale, tin pumnii sa fie totul bine!
Ama , bine ca nu a fost mai grav.

Legat de cumparaturi eu am mare noroc de sot care ma tempereaza, astfel si eu mi-as fi incarcat casa cu multe lucruri inutile.
Betty, e buna ideea cu landoul si lenjeria pusa peste el. Probabil ca se poate coase daca nu gasesti in comert.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput