yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Ziua buna!
Salut si imbratisez toate fetele care isi deschid sufletul pe acest topic si care, la fel ca si mine, spera sa traiasca cat mai curand ziua in care isi vor tine copilasul in brate.
Felicitari tuturor celor care au reusit sa-si vada visul cu ochii, sanatate si viata lunga, sa se bucure de darul primit!

Si eu sunt o vesnica aspiranta, am 38 ani, 3 fibroame embolizate, o sarcina oprita din evolutie la 7-8 saptamani, cateva avorturi menstruale (doua dovedite cu betaHCG) si sunt "mandra" purtatoare a 3 mutatii care determina risc crescut de trombofilie.
Am inceput de curand tratamentul preconceptional, inca de la ovulatie, cu clexane 0,4, dar din nefericire in Constanta este criza de clexane. Farmacistele m-au indemnat sa iau Fraxiparine dar sunt reticenta... Cred ca ar trebui sa vorbesc mai intai cu hematologul.
A mai folosit cineva fraxiparine?
Astazi, in timp ce citeam vechile voastre postari, am gasit un mesaj de la o fosta aspiranta, actuala mamica, lavinia78, care dorea sa doneze 6 seringi preumplute cu clexane. Am incercat sa-i dau mesaj privat dar nu am reusit. Daca citeste cumva acest mesaj si mai este valabila oferta, o rog frumos sa ma contacteze.
Va imbratisez inca o data si va doresc in continuare o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

buna fetelor
eu nu vin cu vesti bune..sunt in spital :( Ieri la munca m-a pocnit hemoragia s abia am aj l primu spital care mi a iesit in cale..niste clipe de cosmar p care nu le doresc nimanui..din fericire n am pierdut sarcina..cand am aj l spital bebe era ok,ii batea inimioara.m a bagat p perfuzii cu nospa scobutil s diazepam,utrogestan oral..si din 8 in ore injectii tot cu nospa scobutil s diazepam..sper s fiu tratata ok.luni imi vor face niste analize de coagulare s imi va face o eco din nou.sper sa fie bebe bine.
Acum numai sangerez decat fff putin maro.. A mai paatit cineva asa s a fost ok pana la urma?
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Buna fetelor!
Sunt o fosta aspiranta (momentan) pentru ca intre timp am ramas insarcinata si am nascut o fetita, Irina Gabriela care acum are 6 luni. Nu am mai intrat de ceva ani pe acest forum, insa ma observat ca inca mai sunt in listuta fetelor ce-si doresc sa ramana insarcinate, asa ca va rog sa ma stergeti de acolo, pentru ca mi s-a indeplinit dorinta, ceea ce va doresc si voua din toata inima.
Nu renuntati sa incercati si sa sperati fetelor, cand va veti astepta mai putin se va intampla cu siguranta minunea.
Va pup si va doresc o primavara fericita cu doua liniute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui angy_angela

buna fetelor
eu nu vin cu vesti bune..sunt in spital :( Ieri la munca m-a pocnit hemoragia s abia am aj l primu spital care mi a iesit in cale..niste clipe de cosmar p care nu le doresc nimanui..din fericire n am pierdut sarcina..cand am aj l spital bebe era ok,ii batea inimioara.m a bagat p perfuzii cu nospa scobutil s diazepam,utrogestan oral..si din 8 in ore injectii tot cu nospa scobutil s diazepam..sper s fiu tratata ok.luni imi vor face niste analize de coagulare s imi va face o eco din nou.sper sa fie bebe bine.
Acum numai sangerez decat fff putin maro.. A mai paatit cineva asa s a fost ok pana la urma?
va


Angy e bine ca esti la spital sub supraveghere, daca nu mai sangerezi si la eco e totul ok eu spun ca trebuie sa nu stai stresata, nu e indicat sa fii stresata adica. In masura in care poti incearca sa stai linistita si cred ca totul va fi bine.
Te pup si iti tin pumnii sa fie totul ok



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Doamne Angy ce rau imi pare pentru tine...chiar ieri vorbeam de statul pe scaun la birou si altele...ai grija de tine,nu te forta cu nimic acolo in spital,stai numai in pat...
Si eu am ajuns in spital cu primele sarcini tot cu sangerari si am facut perfuzii cu tot ce faci tu dar pe noi ne chemau cand venea ora injectiei ca pe oi la usa asistentelor si ne facea la toate fetele de pe etaj la rand si nu era tocmai bine.....tu vezi sa-ti faca tot ce trebuie la pat si cand te duci la baie sa te duci incet...
Ma bucur ca e bebele bine...o sa fie ok ai sa vezi...
Sa-ti faci si analizele de trombofilie cand esti bine ca poate esti tot ca mine si o sa ai nevoie de clexane....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Sa te faci bine cat mai repede, Angy. Sa incerci sa te menajezi cat poti de mult. Foarte bine ca faci analize de trombofilie dar cred ca in spital nu le faci pe cele pentru mutatii, ci doar analize de coagulare. Asa ca daca nu le faci sa tii cont cand iesi din spital sa le faci la un laborator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Multumesc d incurajare fetele.chiar nu stiu c a produs l asa ceva
Doctora crede k ar fi fost un hematom,pt k l ce hemoragie aveam treb s pierd sarcina.mom mai am asa o scurgere rosu maroniu..sper s se opreasca si lun8 sa l vad p bebe.oricum mi s a dat concediu medikl min 3 sapt..ramane de vazut p parcurs..deja am amortit in pat dar asta e,daca e nev stam..voi face doar cele de coagulare si sa vad c parwre are doct si de mutatii genetice.
Bubuali pai nici n ai voie s mergi knd ai sangerare s p voi va chema la cab?niste nebuni..oricum s aici am dat de onebuna carr ma luse direct gata numai e,l ai pierdut uite si imi arata niste cheaguri,iar knd m a pus l ecografie bebe avea activitate..acum cu dumnezeu inainte,cum vrea El. Va pup s o seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor am fost ieri la eco , vom avea o FETITA.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Angy imi pare rau , stai la patut si totul va fi bine

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeacata spune:

buna seara.am o nelumaurile si dak ati putea sa ma lamuriti si pe mine...pe 1 martie trb sa am menstruatie insa mia intarziat in acest timp ma durut burta seara si dimineata si aveam ameteli usoare,iar acum 3 zile mia aparut o sangerare k la mentruatie insa nu atat de abudenta ca la menstruatia normala,azi mi-am testul dar din pacate a fost negativ.nu stiu insa dak trb sa il fac dimineata la prima urina si dupa ce imi trece acea sangerare va multumesc

Mergi la inceput