yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, este extrem de important sa stai in pat, intinsa, nu in fund si sa mergi cat mai putin. Progesteronul si nospa ajuta. Ti se fac analize de coagulare pentru ca de cele mai multe ori hematoamele apar din cauza trombofiliei si atunci probabil ca ti se va da clexane. Uneori se incearca cu aspenter, dar dupa hemoragie, nu e prea indicat.
Daca poti, activeaza-ti PM.
Doamne ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

maria felicitari.sa fie sanatoasa.
mealex stau numai in pat,decat l wc s atat.sper sa fie ok mainne ;a eco si saa se opreasca de tot sangerarea.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Maria sa fiti sanatoase,mult noroc in continuare...
Angy sa ne tii la curent.Cum mai esti,mai faci si perfuzii sau doar injectii?Suntem alaturi de tine...
deeacata probabil la tine este o dereglare...cum mai este sangerarea?poti sa mai incerci un test dupa ce se opreste si cu prima urina dar sigur nu e vorba de o sarcina,iar apoi iti recomand un control la ginecolog,nu e bine sa ai dereglari atat de mari...te asteptam cu vesti...
Celelalte fete pe unde mai sunteti,ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Angy, sanatate! Stai linistita in pat si nu l#259;sa nimic sa te supere! Stiu pe cineva care a avut hematom si sangerari. Are un baietelul de 2,5 ani, dar a stat foarte linistita. Sa dea Domnul sa iti revii repede si samburelul sa fie bine!

Eu am niste greturi destul de suparatoare, tensiune mic#259; si tahicardie. Plus ca am avut niste intepaturi puternice, cum nu am mai avut la sarcina trecuta. Maine merg la ginecolog.

Haideti cu vesti bune!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 5+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Flowerbee te asteptam maine cu vesti bune de la eco.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor mai stiti ceva de Kmy-black ? Nu a mai scris demult.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali fac s perfuzii s injectii,pt k ieri l pranz cand ma stergeam era rosu-negru dar nu curgea s m au bagat l perfuzii d ieru dupamasa iar acum tot l perfuzii sunt.mom este maro s putin.sper sa se opreasca de tot.
flowerbee[/b si eu joi am simtit niste itepaturiin burta care ducea spre fund iar vineri l pranz m a pocnit fara niciun pic d durere,s eram s sub tratament.ai grija s dute la doct.
si eu sunr curioasa ce face [b]kmy_blak
. a disparut subit.speram k este bine. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Angy, tinem pumnii sa fiti bine atat tu cat si bebelusul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!! nu am disparut doar ca am trecut la stadiul "din umbra"!!!am incercat de multe ori sa va mai scriu dar nu am gasit puterea sa o fac!!!am facut doar modificarile necesare cand s-a ivit ocazia!!au fost momente(si inca mai sunt) cand nu m-am mai simtit aspiranta , optimista nici atat!!!
in rest sunt bine, am inceput si munca si ziua trece fara sa-mi dau seama, fara sa am timp sa ma "vait mereu , si iar mereu" de tot si toate!!!
va pe toate si fie ca optimismul sa va insoteasca mereu!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Flowerbee si Angy asteptam maine vestile de la ecografiile voastre,sa dea Domnul sa fiti bine ca tare ne-ati mai speriat,sa aveti grija de voi cat de mult puteti,sa nu va stresati cu nimic,pur si simplu sa fiti doar voi si bebeii si atat,fara suparari,doar liniste...
Kmy nu mai sta in umbra ca avem nevoie aici toate de cat mai multa sustinere,stiu ca e greu dar si sa te inchizi in tine e si mai rau,mai vorbim pe aici si ne mai descarcam sufletul impovarat de atatea greutati...
CELELALTE FETE unde sunteti?intrati chiar daca nu aveti noutati,mai purtam si noi pe aici cate o conversatie si ne mai ajutam cu ce putem...

Mergi la inceput