yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Didi eu merg in Bacau la o clinica medicala, care pe langa kineto, masaj si alte cele medicale au si program pentru gimnastica in apa, doar pentru femei, 2 zile pe saptamana, dimineata sau seara.

Au si program pentru gravide, desi mi s-a spus ca inca nu e functional pentru ca nu s-a inscris cineva pana acum, pentru copii si pentru barbati.

Pentru mine e foarte ok pentru ca la sala nu as fi foarte harnica la facut exercitiile, pe cand in apa le faci destul de usor, apoi cand iesi din apa iti dai seama ca ai depus efort.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy cred ca este ok inr-ul tau dat fiind faptul ca ar trebui sa se incadreze intre 0.8-1.2...nu-ti mai face atatea griji din orice,incearca sa stai linistita si sa nu te mai stresezi ca-ti faci mai mult rau...
Legat de servici nu stiu ce sa te mai sfatuiesc dar nu e bine sa stai prea mult pe scaun,poate de acolo si acele intepaturi...stai mult cu picioarele intinse...
DE CE IEI SCOBUTIL...?am luat si eu cand am avut secr maro in sarcina...
ti l-a dat de atunci de cand cu treaba aia?
Ai grija de tine.te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna iubitelor.
Bafta la inseminari, sa veniti cu vesti bne.
Iarina ce mi-ar place si mie gimnastica, eu am facut vreo 3 luni inainte de a afla de sarcina si mi-a placut mult si am si dat jos, acum mai mult lenevesc, activitatea mea este foarte restransa putina mancare doar cand pot, mers la medic analize si cand ma simt bine o mica plimbare.
Didi si eu sunt curioasa de culoarea caruciorului, cel mai important e sa fie sanatos, am vreo 2-3 zile de cand m-a luat nelinistea, pofta de mancare s-a mai potolit, burta nu crese decat putin si am intrat la intrebari asa ca azi am fost la doctor cu rezultatul la dublu test si fiindca era in ambulatoriu la spital si nu a putut sa imi faca eco m-am dus in alta parte sa imi linistesc piticii, stiam ca nu e un eco super performant dar eu vroiam sa vad ca misca si ii bate inimioara si el misca de zor, chiar facea din manuta, acum m-am linistit si sunt cu gura pana la urechi de fericire, sexul a zis ca nu se vede dar nici nu ma gandeam ca o sa imi zica ceva la cum se uita, era tare plictisita ecografista, important e ca e bine bebe.
Fetelor va pup pe toate si va doresc cat mai repede sa simtiti aceste emotii, nu asa ca mine ca eu sunt prea panicoasa.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

14+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Da Mihaela e foarte relaxant. Dar stii ca e si pentru gravidute asa ca tine.

Eu o sa merg si cand voi fi insarcinata (daca o sa mai am curajul pentru o noua sarcina), daca nu pentru miscarea in apa, macar pentru relaxare si starea de bine pe care ti-o da.





mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Iarina stiu ca merge dar la gravidutele care au voie la miscare nu care daca stau un pic in picioare in bucatarie au dureri si plus de asta pun 3 ovule de arefam pe zi vaginal si nu e recomandata piscina, apa.Bebe sa fie sanatos si sa creasca mare ca dupa ce nasc o sa am timp, sper, sa merg iar la sala, deocamdata nu am de ce ca nu am pus nici 1 kg pe mine de cand sunt insarcinata si mananc mai mult ca inainte chiar am inceput cu dulciuri acum ce eu nu mancam.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

14+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali mi la dat de la 6 sapt cand am fost prima data la eco.n-am avut nicio secretie decat in ziua cand treb sa-mi vina menstra.probabil ca isi ia masuri de precautie de mi a bagat atatea pastile stiind ca am mai avut probleme si ma chema din nou peste 2 sapt,adik sapt viit aj din nou. nu ma supar ca mi-a dat,dupa capul meu as lua si aspenter numai sa fie bine..am in jurul meu numai fete care pierd sarcina din cauza coagularii/trombofiliei si cik aspenerul ajuta in sarcina,rau nu face chiar daca ai probleme de genu asta chiar daca nu ai. dar mom astept sa aj la doct sa vad ce spune si ea.
mihaelafalt sarcina usoara in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy si eu ma indop cu pastile,mai multe in a doua parte a cm printre care si aspenter,fac orice,daca e sa raman nu vreau sa regret ca nu le-am luat..
Iarina...curaj,mergem inainte...stii ca Dumnezeu nu ne da mai mult de cat putem sa ducem si fiecare incercare ne face mai puternice...
Mihaelafalt imi imaginez cum as fi eu in situatia ta si crede-ma ca tot la fel de panicoasa o sa fiu.Sa-mi ajute Domnul ca cea de-a 4a sa fie cu noroc si sa-mi strang si eu puiul in brate cum de altfel va doresc la toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Multumesc fetelor de urari. Am primit sa fac o saptamana Clexane de 0.2 si utrogestan 600mg/zi. Sa speram ca o sa fie bine. Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Gravidutelor o sa fie bine, trebuie sa fiti optimiste!

Bubuali o sa vedem cand va fi momentul cum stau la capitolul curaj. Stiu ca orice durere/obstacol ne face mai puternici sau macar in teorie, dar uneori mai schiopatezi si asta e.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata..
Maria ce-ai facut la eco?stiu ca trebuia sa te duci ieri...povesteste-ne si noua...
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput