Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, multumesc!

Crissy, tare scumpa Elise!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Faini sunt cu perlele lor!

Sa ma mandresc si eu cu odrasla mica, care a participat la primul concurs de sah mai acatari si a castigat premiul II la categoria 5 ani (din vreo 20 de copii). Auleo, ce-am mai tremurat pe langa el! Isi dorea tare mult o medalie si deja faceam scenarii ce sa spun, cum sa-l impac daca nu o primeste
Dragut a fost ca in timpul concursului, in timp ce ma conversam cu G prin sms-uri, imi scrie la un moment dat ca Stef nu stie sa dea mat, ar putea castiga numai daca renunta adeversarul...
De altfel, are inclinatii vizibile pt acest sport al mintii, toti adultii cu care joaca ii apreciaza modul de abordare si mai ales pasiunea. De l-ar tine!! Il fascineaza tot ce inseamna joc pe calculator (nu are acces la asa ceva, il pune G sa joace numai sah) sau pe telefonul lui taica-sau - joaca la greu Angry Birds. Ieri a desenat la gradi o pagina plina de porci si pasari din jocul amintit, iar aseara, in timp ce se juca iar pe telefon, mi-a dat replica: "sa stii ca ma joc ca sa mai vad pasari, sa le desenez..." Mda...distractia chiar era inexistenta, scopul didactic prima:)))))

Nici la Maria nu se intampla nimic spectaculos la scoala, maine stiu ca merg la teatru. Ieri zicea ca nu s-a plictisit, deci au facut ceva interesant.

Noi il mai lasam pe Stef un an la grupa mare, sa o repete. Mi se pare cea mai buna solutie, avand in vedere ca nu are absolut nicio treaba cu invatatul. Sa se mai coaca un pic, sa ne vina la toti mai usor cand o ia de coada si el cu scoala.

pupici la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!!!

Am absentat din cauza "stresului" scolar si al celui de la serviciu ... Am avut o perioada mai aiurea, sa spunem. Ma stresez cam din orice si incerc sa ma educ in acest sens.

Sunt datoare cu povesti de la Roma. A fost super frumos! Am prins si vreme bunutza. Am vizitat cam tot ce s-a putut si ne-a placut mult. Ma dezamagit aspectul orasului, desi stiam si ma asteptam sa gasesc un oras murdar. Cel mai mult mi-a placut Vaticanul si Basilica.
Zona unde am fost cazati a fost foarte buna, la 5 minute de Termini si foarte aproape de Colloseum si For.

Daria merge bine cu scoala, s-a adaptat destul de bine si nu mai avem discutii interminabine cu "de ce aia sau ailalta". Ne bucuram si noi de saptamana asta si de urmatoarea, precum si de venirea primaverii!

Lavi draga, Ami a ta e o dulceata!
Ioana, super petrecere ai avut! La multi ani ! Felicitari pentru micul sahist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ioana, foarte tare Stef al tau! Am vazut ceva poze pe fb, dar in graba doar... Felicitari pentru premiul II!

Cami, ma bucur ca ati avut un timp frumos in Roma, te asteptam noi de ceva vreme cu povestile

Am trimis in contul comun pozele de la Paste, a trecut bine, dar repede, si cam obositor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ioana, bravo lui Stefan pentru sah, ce frumos ca i-ati descoperit asa o pasiune!

Camelia, ma bucur ca ti-a placut Roma. Ma mir ca ti s-a parut murdara, mie nu mi s-a parut deloc asa, sau poate eu am vazut doar frumusetea. Am fost uimita de atata frumusete.

Ieri i-am zis bravo Amaliutei cand a terminat de mancat si a inceput sa bata din palme. M-am mirat, pt ca eu nu o invatasem asocierea bravo si batut din palme. Dar apoi am aflat ca o invatatasera fetele. Ce bine e ca am ajutor in educatia copilului :)

Azi i-a dat Nataliei biscuit in gura. Pt prima oara ca incearca ea sa hraneasca pe altcineva. Un bebelus e o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pisici

Vad ca mesajele mele nu s-au postat

Vroiam sa va spun de cartea Povesti1,2,3,4 de Eugene Ionescu -absolut superbe povestile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello.

povestile 1, 2, 3, 4 le-am citit si noi recent.
pe mine m-au lovit fix in acelasi mod in care o facuse si cantareata cheala. de unde am dedus ca piticii crescuti cu ele vor fi foarte receptivi la genul respectiv de teatru .
iar copiii, hmmm... nu stiu ce sa spun. aveau ochii cam mari si comentarii cam deloc. nu-mi dau seama in ce masura au gustat povestile, cu mecanismul lor aiuritor.

cert e o carte frumoasa, aparte, cu grafica extraordinara si povesti foarte "altfel".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ai mei le stiu pe de rost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor, noi ne pregatim de plecare in minivacanta. Am putine emotii pt ca e primul zbor cu un bebelus si primul zbor al Amaliei personal si e prima para cand inchiriem masina si sper sa se descurce Virgil sa conduca o masina necunoscuta. Gradul de dificultate e sporit de faptul ca ajungem pe noapte si daca cumva Amisor va fi smiorcaita. Dar de maine ne plimbam si ne relaxam, de abia astept pt ca sunt satula de rutina zilnica.

O sa va povestesc marti cum ne-am descurcat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, vacanta frumoasa, sa zburati cu bine si sa va plimbariti cat va tin puterile! Te asteptam musai cu cronicuta!

Yuhuuu, vacanta frumoasa tuturor piticilor!

Mergi la inceput