Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Lavi, vacanta placuta! Sunt sigura ca se vor aranja toate, astfel incat sa va bucurati din plin de iesire!

La o noi e o raza de soare afara. Sa ma bucur sau e prematur? Am ajuns sa aplicam la greu faza cu "traieste clipa" cand e vorba de primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

noi ne-am bucurat ieri de raza noastra (pana ne-am echipat de plimbare deja disparuse), dar tot am reusit sa dam o tura de cartier fara umbrele . de-atunci n-am mai zarit, si nici prognoza de wkd nu e mai stralucita...

azi am incheiat si saptamana altfel cu o "dimineata distractiva", s-a ferchezuit printul , sunt tare curioasa sa-mi povesteasca cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, zbor usor si minivacanta placuta! Sunt sigura ca va fi totul ok

La noi e ultima zi de vacanta azi. De luni o luam de la inceput cu temele
Bine macar ca nu mai ploua, a iesit si aici raza de soare azi.

Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola fetele!

Meems bafta maine cu scoala!!

Noi suntem la mama la mare.Ieri a fost cald, am fost la mare, azi au fost doar baietii!

Cand ma gandesc ce repede trece saptamana, mi-e groaza de teme si mie, dar ma consolez ca mai e putin pana in iunie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ne-am intors, a fost super, ne-am simtit cu adevarat in concediu, desi a durat doar 3 zile. Au fost 3 zile pline, veti vedea pozele.
Pe Amisor am declarat-o Zuzulina zburatoare, nu a avut nicio treaba pe avion. La dus a dormit in aeroport asa ca in avion a mancat si a fost f binedispusa. La intoarcere era obosita franta si nu a adormit decat la aterizare. Dar a fost f cuminte pe parcursul zborului, s-a jucat cu instructiunile de salvare ale avionului si 2 sticle de apa plata la 1/2, le-a dezlipit etichetele, samd.

Cu masina inchiriata ne-am descurcat f bine, a fost sensibil mai mica decat a noastra dar a fost OK, chiar utila pe stradutele inguste din jurul cazarii noastre, in centrul vechi dintr-un orasel. Am avut un apartament cu 2 dormitoare si o bucatarie, pe 3 etaje :) intr-o cladire f veche, de piatra.

Italienii foarte amabili si binevoitori in special cu bambina, bebelusii astia atrag simpatia prin simpla lor prezenta. .

Vacanta placuta in continuare scolareilor colectiei!
Si mie mi-e groaza ca in curand reluam distractia cu temele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavi ma bucur ca v-a iesit bine excursia , v-ati si relaxat..
Fetele mari cum au fost? le-a placut?

Eu am incercat ( timid) sa inviorez treaba pe aici dar nimic

V a crescut asa mult din toamna incat nu ii mai vine aproape nimic.are garderoba de scoala OK dar in rest 2-3 bluze, o pereche de pantaloni si una de pantofi, asa ca trebuie sa imbrac copchilul!

Voi le dati supliment de CA si Vigantol?eu am inceput sa le dau luna asta - o cura de primavara!

Of, unde o fi primavara asta ca e un frig de ingheata apele la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, bine ati revenit! Ma bucur tare mult ca v-au priit astea 3 zile
Ami e deja calatoare, e obisnuita cu iesirile si concediile, asa ca nu ma mir ca a fost cuminte si pe avion Nataliei si Silviei cum le-a placut? Cum a fost vremea?

Ile, si voi sunteti ca-ntr-o mini-vacanta la mare.
Multumim de ganduri bune , saptamana de scoala a inceput bine, deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, la multi ani sotului tau!

Le-a placut si fetelor, Silvia a fost chiar f interesata si de peisaje si de modul de viata din sassi de la Matera (niste case sapate in stanca). Silvia incepe sa aiba comportament turistic mai aproape de adult. ei

In schimb au cam facut ambele mofturi la bunatatile alea de mancaruri.
Vremea a fost combinata: sambata soare si cald, duminica nor si vant, luni soare, dimineata vant, mai tarziu nu. In mare a fost bine.

Ilenutza, eu le dau in fiecare iarna, in lunile cu "r" supliment de vitamina A + D, la sfatul pediatrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Meems, la multi ani sotului tau!



si La Multi Ani sotului tau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

dar tort nu mancam si noi?:))

LMA sotiorilor vostri dragi!

Am citit de curand in cartea " Munca unei femei nu se termina niciodata":) ca motivul pentru care femeile nu reusesc in viata atat de bine ca barbatii este ca ele nu au sotii:)

Mergi la inceput