Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor, dar gelurile naturiste gen ghiara dracului sau puterea ursului tot nu e voie? Din alea gen diclofenac, Lioton sau altele, stiu din reclama, inteleg ca nu e voie, dar de cele naturiste ati intrebat?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Deci, fetelor, trebuie sa induram, nu?! Asa e cu mamicile astea... Carcei nu am inca. Eu amortesc si ma trezesc si cu dureri de spate crunte (de fapt ma doare spatele in continuu de la o vreme...). Cred ca si dorm foarte strasata, eu fiind obisnuita sa dorm pe burta...acum incerc sa ma infig pe stanga si sa raman acolo. nu imi iese mereu....

Referitor la chef de plimbareala si cap in nori...sunt cu voi!!! Numai chef de munca nu am Noroc ca acum am program redus... Dar din weekend iar incep cursurile...si s-a zis cu ameteala mea...Oricum, e normal cred. Eu ma gandesc numai la hainute, carucioare, mobila de bebe si cum o sa imi pup eu bebelina zi lumina si o sa o fac printesa

Happy_Ama 21+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna dimineata fetelor !
Eu nu mai am rabdare abia astept sa imi vad Medeea la 13.
AMA Si gelurile naturiste au tot felul de compusi si multe dintre ierburi sunt interzise in sarcia.
Cel mai bine vb cu doctorul inainte sa te dai cu ceva.
Oxana e o splendoare copilul tau !
Delia iti zic sincerc ac se merita s iti iei concediu indiferent de tip decat sa mergi la lucru cu stres.
Eu ieri am fost , ama vut 5 grupe de pitici (4-6 ani) si in fiecare grupa era cel putin un copil cu viroza.
Eu nu am comentat nimic, dar unul dintre baietei tusea saracul de mama focului si o mamica a comentat ca nu se face asa ca ii inbolnaveste pe toti. Probabil ca s-a simtit datoare fata de mine ca sunt insarcinata sa atraga atentia, eu m-am simtit prost fata de micut ca nu avea el nici o vina si se rusineaza si ei.
Stau cat pot al distanta .. dar can va aud si pe voi cu virozele mi se aprind mii de beculete de fiecare data cand stranuta sau isi trage nasul un copil.

22+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Neata mamici

Multumesc de raspunsurile referitoare la sport. Mi-am comandat aseara DVD-ul cu pilates ptr gravide, sa vedem daca imi place. Ieri am plecat pe jos de la serviciu. Tot cu fundul in masina nu e bine. Azi am in plan acelasi lucru.
Eu nu sunt f sportiva de felul meu, dar din ianuarie nu am facut mai nimic si nu ma simt deloc bine in pielea mea. Parca am plumb in vene, ma dor salele, ma trezesc amortzita, zici ca am 80 de ani.
Am povestit aseara si cu fosta terapeuta a Clarei (a avut displazie) si mi-a spus ca o alternativa daca nu poti face sport e masajul limfatic. Stiu ca ea ofera asa ceva la cabinet. Cica te trezeste din morti Ma gandeam sa incerc si eu. Dupa ce primesc ok-ul de la doctoritza imi fac o programare.

Cat despre vreme si chef ma alatur voua. Nu am nici un chef, vreau liber si plimbare. Dar am enorm de mult de munca si pana la sf lui aprilie cand am 5 zile libere nix. Abia am scapat ca prin urechile acului de un drum in Olanda maine. Facem teleconferinta. Pfuiii

O zi frumoasa si usoara

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Monica este pilates pt gravi si pe youtube.

Elena & Denisa (26.10.2004)
22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

DIANA eu stau acasa de o luna, cred ca de alta pers e vb


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Ele merci. De cand sunt in Germania m-am prostit si folosesc la maxim cele 14 zile free of return. Daca vreau ceva imi comand, daca nu-mi place trimit inapoi, daca imi place pastrez.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Delia scuze de Laura era vorba.

22+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Diana .
Monicaa, masaj limfatic? Oare cum e asta...
Sa ma interesez la Iasi daca se face. Eu mereu sunt amortita si uneori as vrea sa ma intind pe o masa si cineva sa ma "bata" cu un bat ca sa puna sangele in circulatie.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama, mi-am amintit ca ai zis ca ai pus poze...
Wow! Arati trasnet! Chiar ca ai o super garderoba, iar sacoul ala fuschia e superb.

Nu mai stiu cine zicea ca a pus poze... mai rasfoiesc sa vad daca am ratat pe cineva.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput