Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui graphistar

Fetelor, dupa evenimentul tragic din familia sefului, nu-mi mai vine sa merg la munca. M-am sfatuit si cu al meu si medicul de familie ma incurajeaza sa stau acasa, sa nu merg in atmosfera aia.
Din ce in ce mai mult sunt de acord cu ei. Plus ca imi place mai mult acasa, acum vine si primavara, ies in curte, mai vad o floare etc.
Dar ce fel de concediu sa aleg? care e platit mai bine?
...pt ca eu pe cartea de munca am 1300 lei brut si in mana iau 1700 lei.

18 +
Laura



Eu stiu ca cel de risc maternal e mai ok, dar ar trebui sa intrebi o pers avizata.
Si eu cred ca ar trebui sa stai acasa, pt binele vostru.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Ama, mie imi amortesc mainile in somn. Cam de fiecare data cand dorm pe dreapta. Picioarele nu. nu inca...

18 +
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata fetele,

De cateva zile am constatat ca nu ar trebui sa mai pun ceasul sa sune ca bebita mea oricum imi da scularea la 6:30. Asa mi-e de drag cand simt inghiontelile in burtica....
Of, si eu mai am mult de asteptat pana la morfologie, abia pe 21 martie am programare.

Fetelor, am o lene de servici..., as umbla numai prin parc sau pe oriunde dar nu la servici. Exact cum mai zicea cineva, s-a dus entuziasmul si si spiritul de autoresponsabilizare, parca sunt de pe alta lume. Chestia asta au remarcat-o si unele colege care sunt mai apropiate de mine si care ma stiau bine, dar ce sa fac?, nu ma pot mobiliza sa revin la ce-am fost.

O zi buna si cu mult soare, va doresc!!

Andra 20+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna dimineata! Vin si eu cu cafeaua cu lapte.
Multumim pentru capitol!
Legat de tigari, ideal este sa va lasati de tot, face bine si la buzunar dar mai ales la sanatate. Dar degeaba spui asta unui fumator, ca presupun ca stie deja, nu? Iar legat de tigara electronica si eu stiu varianta pe care a zis-o Olimp. Ca nu ar fi atat de nociva pe cat se vrea sa se creada. Mi-a explicat cineva acest lucru si mi-a zis ca zvonul acesta cu nocivitatea tigarii electronice e raspandit mai ales de marile companii de tigari.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama eu ma trezesc intepenita, nu stiu daca e si amorteala, sunt prea adormita, dar am disconfort. Organismul meu respinge singur somnul pe oricare alta parte decat stanga. De doua nopti nu mai pot dormi altfel decat cu o perna intre picioare, deja simt presiunea.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Delia, multumesc pt raspuns . Si eu tot pt el as opta. Am sunat o prietena ce se mai pricepe si va face ea un calcul. Mi se pare ca la cel de risc maternal nici nu-l mai pun pe patron sa plateasca, mai ales in situatia asta.. Plateste casa de asigurari.

18 +
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Graphistar si eu la fel am inteles ca cel mai avantajos este cel de risc maternal.
Ama mie in somn imi amortesc mainile, dar la mine problema e mai veche, nu e de la sarcina. Am inteles ca e legata de problemele mele cu spatele. In schimb am observat ca mi-au aparut carceii, dar doar atunci cand ma intind. Voi aveti?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Andra, felicitari pentru campion!
Si eu sunt in transa, mai ales acum ca vine primavara. Si desi se spune ca la a doua sarcina esti mai cu picioarele pe pamant, eu zic ca nu e chiar asa. Acum ai acasa un exemplu si vezi ce frumos este. Indiferent de problemele pe care le avem pe parcursul zile, acasa radem cu pofta zi de zi. Si e un ras din ala sincer si din toata inima care te descarca de orice stres. In momentele alea realizez ce conteaza cu adevarat pe lumea asta.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si ca sa va dau cateva exemple de ce am ras aseara:
Il intreb pe Rares: "ce ai facut la gradi" si el imi raspunde "m-am prefacut ca am fost obraznic".
Apoi a zis ca tati e plecat in spatiu (de fapt era la Constanta) apoi a zis ca aplecat la Constanta cu racheta.
La culcare mi-a zis ca el nu e Rares, ca el este o cheie franceza.
Si cred ca au mai fost si altele...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 22+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Happy nu cred ca ai voie nici un unguent , eu am un chist la genunchi si nu mi-ai dat voie sa folosesc unguent .

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
15+

Mergi la inceput