Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~39~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Ms Vio. la 28 sapt trebuie sa repet si analiza la urina. o sa vad atunci. tu ce analize ai facut la 28 de sapt?

26+
Rares Bogdan

"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vio, Kabecka, gracias fetelor!!!

Vio, chiar asa si intentionez: sa nu dau fff multi bani pe el, tocmai pentru ca nu va fi folosit atat de des. E bine ca pot sa pun salteluta din cocos pe el. Ma gandeam ca o fi prea grea salteluta pentru patutul de plasa. In fineee..bine ca se poate, ca nu sunt impacata deloc cu dormitul pe moale (in general, si la bebei si la adulti).

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Crina am facut hemoloeucograma,PT ,APTT ,acid uric ,creatinina serica,uree serica ,glucoza serica ,hemoglobina glicolizata,bilirubina totala si directa,TGO,TGP,calciu seric total ,calciu ionic,sideremie,CTLfe,potasiu seric ,sodiu seric,sumar de urina,electroforeza hemoglobinei,urocultura,Ac antigrup B.
Asta-i ce mi-a dat gineco sa fac.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Flory, iau Gynipral cate jumatate, imi da un tremurat vizibil al mainilor pentru vreo 5 min, cam la 15 min dupa ce inghit (necronometrat pe ceas). Dar migreme nu obisnuiesc de fel.
Crina, daca e infectie, 2 saptamani e mult, ai putea sa duci la analize un sumar de urina si o urocultura, sa fii sigura.
Am mai auzit una buna: poate fi semn de col scurt, pipi des. Dar, stiu si eu cum e sa bata toba in vezica al meu cavaler.
AM facut eu analize pentru anticorpi toxoplasma IG G si M, rubeola, mi-a dat si pentru herpes2 la analizele de trimestru 2, pentru ca au iesit negative initial si ca sa fie siguri ca intre trim 1 si 2, nu m-am infectat.
Mie mi-a iesit bacteriurie scazuta la urocultura si acum stau sa ma intreb de unde am atatea leucocite cu neutrofile crescute? Urina bine, col fara infectie, in gat nu ma doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Multumesc Vio si Carmen. daca pana maine urinez la fel de mult, merg la analize. si mie mi-a dat streptococ B, dar nu mi-a dat testul cu glucoza. o sti el ce sa-ti dea, dar mai intreb si eu....si mie imi iesise la fel Carmen la toxoplasma, poate de aceea mi-a dat sa repet.

26+
Rares Bogdan

"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen333

Multumesc, Deny, azi am fost mai bine. In week-end am avut cele mai multe contractii, ca nu stau cuminte: gatesc, fac curat, ma plimb. Si ma innebuneste mersul cu transportul in comun. In rest, sunt ok.
Mi s-a intarit burta putin si azi, cu tot cu Gynipral jumate x2/zi,Nospa si magneziu x3/zi, dar a durat maxim 20sec si nu a durut.
Doar ca nu am idee ce a declansat, stateam in pat.
Ralu, si eu ar trebui sa plang, sotul mi-a adus prajituri de 1 martie, extrem de bune, din cele care-mi plac. Si am +12kg!! Cand imi face de-astea al meu si nu-mi ia flori, imi iau singurica flori si tin sa-i spun ca le-am cumparat, si se simte baiatul. Ca daca sar sa-l cert, incepe cu ale lui pareri, ca a devenit prea comercial, etc.
Si eu sunt invidioasa pe grupul din Titan. Astept pe urmatorul, poate e mai aproape.
Ma bucur ca s-a rezolvat, Deny cu maseaua.
Duduta, sigur e doar gripa? Iti doresc sa fie ultima din sezon, ca acusi se incalzeste!


Carmen eu nu pricep de ce nu lasi curatenia la o parte ?
Incearca sa nu mai faci chestiile astea care-ti dau contractii:plimbatul cu transportul in comun ,curatenia ,gatitul.
Sotul tau chiar nu se poate ocupa pentru o perioada de treburile astea ?
Nu te supara pe mine ca te ''cert'' dar degeaba iei gynipral daca nu stai potolita.
Eu nu stiu cate saptamani ai dar cred ca ar trebui sa ai mare grija acum cand burta e mare si cand te stii cu contractii care sunt atat de periculoase.Te rog nu te supara pe mine pentru ce ti-am zis !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Crina am uitat sa-ti spun ca am mai facut si ex.citobacteriologic secretie vaginala si ex.bact.secretie vaginala,col.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

ms Vio. e bn de stiut. si apoi mai facem analize la 35 de sapt, nu? parca asa era....

26+
Rares Bogdan

"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Cred ca da ,se mai fac in trim 3 .

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Vio, nu ma supar. Maine fac 29 saptamani.
Pai, al meu s-a certat cu aspiratorul, a incercat aseara sa prinda niste frimituri de imi venea sa rad. Stie sa faca doar cartofi prajiti si omleta. Asa ca am facut eu o ciorba. Daca era dupa el scutura cuvertura in casa, nu pe geam, asa ca am facut-o si pe asta. SI e cel mai mare capos, n-am pe cine sa invat. Ii mai aduc socrii de vreo 2 ori si poate ca se invata.

Mergi la inceput