Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~39~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Carmen, imi pare rau de contractiile dese.
Ce tratament iei, gynipral?
Ai grija de tine te rog, daca poti sa stai cat mai mult la orizontala. Si sa te ridici din pat numai pt papa, wc, dus.

Hi hi fetele, deja va ganditi la scoala pt bebei?
Ma bucur pt voi, ca ati gasit si cresa.
Eu ar trebui sa caut si eu de pe acum cresa, ca pe aici am inteles se gasesc mai greu locuri libere.

Criulica, ma bucur ca ai revenit si ai avut un weekend fara probleme.

Duduta, sanatate, sa-ti treaca tusea cat mai repede. Bine ca bebe e bine.

Hellie, si noi avem patut pliabil, l-am luat la second hand. Habar nu am ce marca e. Nu stiu ce sfat sa-ti dau, ca e prima data pt mine asa patut. La mine e cu 2 niveluri. Eu ar trebui sa mai cumpar ceva "piese" la el: o saltea pt primul nivel, cat bebitza va fi in primele luni de viata, mi-ar fi placut sa aiba si masuta de infasat bebe pe el, care se scoate/pune la nevoie pe patut. Si ceva jucarele atasat la patut. Vazusem la unele patuturi au capotina cu jucarii si plasa contra insectelor, dispozitiv cu vibratii, lampa de veghe si melodii. Uite un model http://www.zonabebe.ro/patuturi/patuturi-pliabile-de-voiaj/patut-pliant-grande-cu-vibratii-caretero.html



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

27+ cu
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Legat de patut de plasa am avut de la chicco, am fost multumiti de el. Nu am pus saltea extra ci doar o paturica peste saltea (obsesia sotului) si a dormit perfect. Dar nici nu avea decat 1 nivel, pe mine nu m-a deranjat chestia asta ca il foloseam rar.

Mai ia cineva gynipral? Eu iau una pe zi si imi da niste migrene groazznice de nu ma pot ridica din pat.

Vio foarte bine ca promovezi produsele romanesti, eu sunt interesata.

21+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Multumim pt noul capitol.Eu ma confrunt cu urinari ffff dese. azi am obosit de cat am mers la baie si am observat ca de multe ori e mai mult alarma falsa :d . mai pateste cineva asa? si ink o intrebare: la 28 sapt voi repetati analizele pt toxoplasma? mie mi-a dat sa fac analizele la sange si a zis si toxoplasma.

26+
Rares Bogdan

"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hellie, noi avem de la Hauck pe 2 nivele. Ok,nu am avut probleme cu el, vreau sa-l folosesc si de data asta.
Pt scoala eu chiar trebuie sa ma interesez, Radu al meu face 4 ani in vara, deci mai sunt doar 2 ani sau 3, depinde si ce-o mai fi pana atunci...La sora-sa o sa cunosc deja ce si cum
Si eu abia astept lungile plimbari prin IOR, eu facem turul si de 2-3/zi cand era Radu bebe. Uite asa o sa slabim


Eu am avut o zi ff plina, abia am avut timp sa mananc. In ritmul asta, deja visez la prenatal.

Ralu, sarcina trecuta exact asa mi-a iesit si mie analiza la testul ala de toleranta la glucoza. Nu mi-a explicat nimeni ce inseamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Flory, Kabecka dar salteluta aia nu vi se pare prea moale/flexibila? Ca citeam ca cele mai indicate sunt saltelele de cocos sau ma rog cat mai ferme pentru spatele lui bebe.

Oare pot sa iau una de cocos si sa o pun peste salteaua aia de la patutul de plasa?

Merci, fetele pentru pareri. Deci pana acum Chicco si Hauck.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

duduta ma bucur ca ai primit numai vesti bune la eco ! Sanatate !
Miche succes la eco maine ! Sa primesti si tu numai vesti bune!
Raluca sigur si tu vei auzi de bine astazi la eco !
Hellie noi patut pliabil am avut unul ieftin pe care l-am primit cadou de la fratele meu ,nu avea decat etajul superior si plasa contra insectelor ,l-am folosit pentru dormit doar pana la 5 luni ca apoi mi-a fost greu sa pun copilul in el din cauza ca trebuia sa ma aplec prea mult.L-am folosit ca tarc unde-l puneam pe D sa se joace (nu statea prea mult acolo) apoi a ramas pe post de depozit de jucarii. Atat cat l-am folosit a rezistat f bine apoi l-am donat unui alt bebe si a rezistat si acolo destul de bine.Eu zic sa nu dai prea multi bani pe el daca zici ca vei avea si patut din lemn. Nu era prea aratos dar a fost cadou si l-am acceptat asa.
Uite cam asa arata patutul :http://www.articolecopii.ro/pat_tarc_pliant_copii_fg_434_babycare_patut_pentru_copii-99956.p.html

Acum as vrea unul mai dragut un pic.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Hellie, eu am luat saltea separat.Din aceea de cocos, patutul nu avea. El este pe 2 nivele si are si o masuta de infasat care se poate plia.
Salteaua a fost super ok si s-a mentinut f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Hellie sigur ca poti sa iei salteluta ,pe care o folosesti apoi dupa ce dai jos etajul superior ,ca sa nu te mai apleci prea mult cand il pui pe bebe acolo.
Sa ai grija sa masori dimensiunea patutului si sa cauti saltea pe masura !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Crina si eu aveam urinari dese intr-o perioada ,am crezut ca-i infectie urinara dar cand am fost la eco am vazut ca bebe statea cu fundul exact pe vezica mea ,la o saptamana dupa eco am facut si analizele de urina si din fericire nu am avut nici o infectie.In cazul meu senzatiile alea de pipi des erau din cauza pozitiei lui bebe.Sper ca si la tine e tot din cauza asta.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Multumesc, Deny, azi am fost mai bine. In week-end am avut cele mai multe contractii, ca nu stau cuminte: gatesc, fac curat, ma plimb. Si ma innebuneste mersul cu transportul in comun. In rest, sunt ok.
Mi s-a intarit burta putin si azi, cu tot cu Gynipral jumate x2/zi,Nospa si magneziu x3/zi, dar a durat maxim 20sec si nu a durut.
Doar ca nu am idee ce a declansat, stateam in pat.
Ralu, si eu ar trebui sa plang, sotul mi-a adus prajituri de 1 martie, extrem de bune, din cele care-mi plac. Si am +12kg!! Cand imi face de-astea al meu si nu-mi ia flori, imi iau singurica flori si tin sa-i spun ca le-am cumparat, si se simte baiatul. Ca daca sar sa-l cert, incepe cu ale lui pareri, ca a devenit prea comercial, etc.
Si eu sunt invidioasa pe grupul din Titan. Astept pe urmatorul, poate e mai aproape.
Ma bucur ca s-a rezolvat, Deny cu maseaua.
Duduta, sigur e doar gripa? Iti doresc sa fie ultima din sezon, ca acusi se incalzeste!

Mergi la inceput