Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Gata, burtici, cred ca e cazul sa sting lumina!



NB!




Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Yvyana eu stiu ca exista un spray cu care ne putem da pt a nu se urca capusele pe noi dar nu l-am incercat pt ca nu prea am incredere. Offf bine ca mititica E BN nu imi vine sa cred sa urcat pe carut . Acum cativa ani habar nu aveam ce sunt alea capuse, ce-i drept nici nu aveam catel si nu avusesem dar parca nici nu erau atatea cazuri. Eu si primavara si toamna dau prin curte dar stii cum e la prima ploaie se duce efectul. Sper sa nu gasesc vreodata vreuna pe mn sau pe bebe. Cred ca innebunesc. Nu cred ca imi pot imagina cate ganduri ai avut si cate griji ti-ai facut

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele de azi dimineata ma cam doare gatul in partea stanga cred ca in interior, cand intorc capul si cand inghit. Ar putea fi o raceala??? Eu nu am mai racit de 3 ani si inainte sa racesc atunci cred ca aveam 5 ani. Sa iau ceva preventiv? Ce?

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana29 spune:

Buna dimineata!
Sa aveti o saptamana minunata!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!!

Dana vad ca mi-a trecut gatul cu oscilo, miere si lamaie. Si in muci nu am dat.
Cand ma odihnesc noaptea ma simt tare bine a doua zi. Deci astept sa iasa si soarele sa fie in acord cu mine.

Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Neata!

Dariana stiu ca sunt permise in sarcina taratele de psyllium. Eu una nu vad ce rau ar face. Cele de in sunt contraindicate pt ca pot da contractii. Nu sta asa balonata, daca dureaza de atata timp eu zic sa vb cu dr tau sa iti pui un supozitor cu glicerina sau o mina clisma. Eu daca sunt foarte balonata am si contractii de aceea incerc sa evit situatia, pana acum mi-a iesit.

Diana pt un carucior eu zic ca e foarte bine 10 kg mai ales unul care sa il folosesti de la nastere. In general acelea sport sunt mult mai usoare, asa ceva la 10 kg caut si eu. Ce ai gasit? Eu ma gandeam la vector air 4 dar mai sondam piata.

21+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata si de la mine , sa avem o saptamana minunata si plina de vesti bune.

Capusele au efect daca stau infipte in corp de la 24 de ore in sus. O persoana adult sau copil, seara tot ajunge acasa sa faca o baie si se observa imediat capusa pe piele. Pe mine nu ma sperie la om cat la animal, ca ei au blana si de aia prinde si boala, ca nu se vad. Si asta vara am avut capusa si un prieten la fel, o scoti si scurgi din sange si gata. Am tot avut parte de capuse si in copilarie, v-am zis, am crescut printre oi, am facut transhumanta, seara bunica ma curata.
Problema este TV-ul care ne sperie , este o reclama ascunsa pt a-si vinde tratamentele si sprayurile. Chiar au zis la o emisiune, un medic care era suparat ca se creaza panica in populatie.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neata, burtici!

Paula, Yvyana, deocamdata am reusit sa trec de ziua de ieri fara niciun fum. sper sa nu ma mai apuce asa nebunia

Yvyana, si eu ma balenesc vazand cu ochii. Eu una nu am cantar acasa si nici nu vreau sa-mi iau. Ma mai duc din cand in cand la parinti si ma cantaresc si hop mai apare cate un kg...

Eu am inceput ziua in forta. M-a prins usa de la lift si a dat cu mine de perete...ma cam dor toate incheieturile dar bine ca m-a prins dintr-o parte...n-a lovit direct burtica. Doar m-a zguduit bine si acum ma cam dor si burtica si spatele... Sper ca nu e ceva sa-mi fac griji, nu?!


Va doresc o zi minunata!

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, eu m-am indragostit de www.caravanacujucarii.ro/carucioare-multifunctionale-3-in-1/5791-cam-carucior-3-in-1-cortina-x3-tris-special.html" target="_blank">acest carucior

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Neata dragele mele,

In primul rand ii urez cu intarziere LA MULTI ANI Anei!
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si un bebe sanatos si frumos!

Ieri nu am intrat pt ca era im pregatiri pt botez. Am ajuns tarziu si m-am pus in pat.
Azi sunt cam zombi...ma ia si putin raceala.

Am pus poze de la botez
Toata lumea a zis ca voi avea fetita pt ca am burtica rotunda...iar de dimi o prietena mi-a recomandat un calendar chinezesc si a iesit ca voi avea fetita Cica a iesit varianta corecta la f multe pers cunoscute de ea, asa ca pot trage sperante ca asa e

Abia astept sa recuperez ce ati mai scris ieri. Nu pierd o fraza


Va pupik si va doresc o saptamana grozava!

15 +

Mergi la inceput