Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama si eu admir genul acesta de carucioare, doar ca nu-mi vine sa dau atatia bani, sunt cat o nastere


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata

Happy eu nu cred ca il afecteaza cu ceva pe bebe dar eu as lua un nospa preventiv.
Delia_R stiu ca ai dreptate cu tv. Cand vad cata isterie provoaca fara sa vreau incep sa o iau si eu pe aratura. Eu mai auzisem ceva de 48 de h dar vb ta fiecare om vede seara la baie daca exista ceva pe corp. Pe mine ma socat faptul ca a reusit sa se urce pe carut mai ales ca eu stau la curte si voi iesi cu bebe zi de zi pe afara. Sa dus sotul acum cu catelul la perfuzii si i-am spus sa il intrebe pe doc daca exista ceva sa dam prin curte care sa tina mai mult nu la prima ploaie sa se duca. Eu personal nu am gasit niciodata nici o capusa pe mn si nici sotu. Nu am nici cunostinte care au gasit pe ei. Dar cu tv cu cate cazuri au spus astia ca sunt prin spitale am teama.

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele

Buna dimineata!!

Dana vad ca mi-a trecut gatul cu oscilo, miere si lamaie. Si in muci nu am dat.
Cand ma odihnesc noaptea ma simt tare bine a doua zi. Deci astept sa iasa si soarele sa fie in acord cu mine.

Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani


Vad ca mi-a trecut acum. M-am trezit si nu mai am nici o prob. Dar oricum o sa imi cumpar oscilo sa am in casa. Eu de obicei cand "racesc" sunt putin infundata pe nas dimineata iar pe timpul zilei trece
Se pare ca a iesit soarele deci este de acord cu tine

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata burtici!

Ce ma bucura diminetile insorite dupa atatea pana acum cu nori si ploaie!!! Parca am alt tonus.

Eu in week-end am fost cu baiatul la campionatul national de karate si ma pot lauda spunandu-va ca am acasa un campion national la categoria lui de varsta si greutate. Emotiile au fost puternice, am stat in sala de competitie de la 12 la 18, dar a meritat.

In rest, durerea de gat m-a lasat cu ceai de lamaie, pot spune ca a fost soft ca nu s-a lasat si cu tuse.

Ama, e dragut caruciorul pe care l-ai ales, sunt si eu in cautari acum, dar inca nu ma pot obisnui cu preturile, care mi se par astronomice, asa ca trebuie sa mai lucrez un pic la partea asta si dupa ce ma obisnuiesc trec la ales modelul preferat. Nu mi-am dat seama daca acest model ales de tine se transforma si in cariucior sport sau este doar pentru bebelusi mici mici....

Andra 20+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Bobitza si mie imi spune lumea ca am burtica de fetita si la toate calendarele care le-am facut mi-a iesit fetita dar se pare ca nu este asa
Happy carucior asa vreau eu sa cumpar. Am gasit in Dragon cu 1200 lei. Pe net am vazut ca ajunge si la 5000 lei. Am zis ca din aprilie incep si eu sa cumpar usor usor una alta.

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Andra felicitari pt campion


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Delia, mersi mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Apropo fetele cu carucioare si toate cele. Am o prietena din Belgia care are si ea 2 copii. Ea a cumparat absolut tot pt bebe de pe un site din china. Mi-a dat si mie site-ul si am gasit carucior cu 5 dolari si patut cu 15. Cand am vrut sa fac comanda transportul era 450$ Asa ca m-am lasat pagubasa

21+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Una din cumnate a cumparat caruciorul din Budapesta, de la un depozit f ieftin. A avut 3 piese, marca Ferari si a costat transformat in lei 700. Am vrea sa luam si noi tot de acolo.


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

As vrea sa merg la cumparaturi azi. Sa iau vopsea de par, nu stiu cum stati voi, dar eu sunt foarte carunta, genetic si-mi creste parul repede. Daca pana acum am stat asa, deja nu mai pot, am inceput sa ies din casa, arat f rau, imbatranita .
Si tare as arunca un ochi si la H&M si C&A


viitoare mamica de hocheist 18+ Lóránd

Mergi la inceput