Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Alinuk, nu mai zic nimic de painea ta bestiala. Mama, cummiroase! Si cascavalul ala cum se intinde!


Am sa separ si eu galbenusul de albus. Imediat ce fac rost de o sticla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Neata !

La raport: ieri am facut legume cu carne de vita la cuptor. Atat, ca io nu-s multitasking ca voi. Pun poze ca sa ma laud si sa ma credeti. Daca ma gandesc mai bine am fost multitasking, ca amestecam cu o mana in cratita si cu una supravegheam juniorul la teme.

Apoi, am aruncat copilul la o petrecere la o colega si am vazut Django. Bun film, daca ai chef de Tarantino si eu am avut. Deci are un miserupism in el ceva de speriat si foloseste o multime de clisee inadins ai zice. Mi-a placut mult iar Cristoph Walz a meritat Oscarul clar.

Dupa film am luat copilul si cand l-am incheiat la haina am vazut vreo 4 bubite pe gat. Am zburat la farmacie dupa mixtura. Varicela scrie pe noi. Noroc ca petrecerea a fost doar cu colegii, iar cei de acolo au facut deja, al meu e printre ultimii. Asadar consemn in casa aproape 2 saptamani.

Edit: Ma duc sa decongelez carne de curcan pentru supa. Cu taietei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da si reteta,daca tot ai facut asa ceva.Arata super si banuiesc ac si Eva ar manca(e tare sclifosita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eumada asta-i reteta, cu deosebirea ca eu am luat carne de vitel si am pus 3 dovlecei si 2 vinete.

http://www.culinar.ro/retete/mancaruri/mancaruri-cu-carne/ratatouille-cu-carne-de-vita/63/4/17163/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Mai ramane sa va spun (cu riscul de a-mi da cu firma in cap) ca nu inteleg neam cum traiti fara televizor (care o faceti...)


La mine e cumva inlocuit de PC, sta non stop deschis, fara exceptie. Si pun eu ce muzica / film vreau
Pentru stiri am diverse forumuri din strainatate, mai arunc un ochi pe BBC si CNN din cand in cand.

ralualexandrei, cred ca a fost un om deosebit tatal tau, foarte frumos gest cu ghioceii

Se pare ca sunt singura de aici care n-a auzit melodia cu Raluca. Oricum am o parere rea despre Mihai Margineanu (e manelist?) asa ca nu o sa incep acum sa il ascult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mihai Margineanu nu e deloc manelist.Canta un fel de folk umoristic...isi bate joc,sau mai curand un fel de pamflet despre oamenii obisnuiti sau despre situatii obisnuite din viata.
Raluca e "luarea la misto" a fetelor moderne.Jana,sau celelalte melodii sunt tot asa ,in stil caricatural,tragi-comic.
E genul de muzica care te face sa razi sau sa te simti bine la o petrecere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Margineanu...
Mai mult de trei sferturi din repertoriul sau e format din melodii care se cantau la focurile de tabara, la mare, la munte, in fata blocului, la petreceri (ceaiuri) de acum 25-30 de ani. Cine le-a cantat atunci, le canta cu placere si acum.
Desigur, cine n-are puntea asta in timp, are doua variante: sa-i placa pur si simplu, sau nu.
Nimic neobisnuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Nici eu nu am audiat o pe Raluca....sper sa mi fac timp!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Carmaw trebuie simtul umorului ca sa asculti melodia....
Ruf,io-s mica..dar imi place..la fel de mult ca si muzica de petrecere.."sa-mi canti cobzar","du-ma acasa mai tramvai "si melodiile alea ale lui Zavaidoc....nu dati cu rosii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Moaaaaama ce am mancat .
Am facut tortellini cu ciuperci si sos de rosii la pranz in exclusivitate pt mine ca ai mei s-au sarmalit si eu sunt la zi de carbo.

Lali m-ai omorat cu reteta aia,arata bestial ce ai facut tu,cu siguranta saptamana viitoare le voi face si alor mei.


Rall a fost extraordinar,ca si iubirea dintre el si mama,asa ceva rar mai intalnesti.

Margineanu e fain,asa cum a spus si Mada cu care impartasesc gusturile muzicale, mai ales la petrecerile intre prieteni vechi.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput