Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

De la Doppelherz am luat vitamine, care chiar m-au ajutat.



Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna si la multi ani doamnelor si domnisoarelor .

Alizee*, sa-ti fie de bine noul nick, chiar ca ti se potriveste .

Eu mi-am inceput ziua tare frumos, am primit primele 2 cadouri de la cea mica, o felicitare pictata la gradinita, superba, si ...... o pereche de paduchi . Mi-a dat mareata veste educatoarea. Asa ca diseara am program de cautat paduchi la tot familionul....de toate am avut numai d-astea nu!!! De unde i-or fi luat, sau care din ele, sau cati om avea, naiba stie. N-am ami avut de-a face cu paduchii de cand eram copil, si mi-aduc aminte ca ma dadea bunica-mea cu gaz sa ma scape de ei, asa de tare uram mirosul de gaz...ramane cate-o saptamana doua in par. Sper ca a mai progresat medicina intre timp si gasesc ceva decent la farmacie, ca gazul nu mi se pare o solutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Micky nu pot sa nu rad la cadoul cu perechea de paduchi , scuze
tare funny ai fost
este la farmacie sampon, nu iti face griji, nu apela la produse inflamabile :))))

Vanticel alizeu, chiar sa stii ca au produse ff bune (si eu sunt aia pentru care drogurile sunt sfinte, deci chiar is ok ). gluma vroia sa fie ca alizeul e un vanticel cald si dezgheata gheata. n-a fost tocma reusita, nu? sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Roxana,esti draguta ca te explici.

Mickyyy, "frumos"cadou de 8 martie. Are dreptate Roxana, ( e medic, din cate stiu ), mergi la farmacie si cumpara sampon contra paduchilor. Astia sar din cap in cap ; pot umple o gradinita intreaga. Yaaah !

Ma bucur ca va place noul meu nick. Chiar ca mi se potriveste.






Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La multi ani doamnelor Pinguine si doamnelor Randunici.

Mickyyy - 2 paduchi? Farmacie, nu gaz. Cu cat e parul mai curat cu atat paduchii se simt mai bine.

Alizee*, n-am nimic deosebit sa-ti spun. Imi place pesudonimul (sac!)

Eumada, unde o fi? Sunt curioasa cu ce urari dragute o sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Viviana, nici eu n-am nimic deosebit sa-ti spun, dar ma bucur ca iti place pseudonimul meu.




Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

O melodie, de ziua noastra:

Vivo per lei - Andrea Bocelli & Laura Pausini

http://www.youtube.com/watch?v=N3WOVnTz-Yo&feature=player_embedded



Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mickyyy - 2 paduchi? Farmacie, nu gaz. Cu cat e parul mai curat cu atat paduchii se simt mai bine.



Sincer, nu stiu daca 1, 2 sau mai multi. De fapt de gasit i-a gasit doar 1 presupun (daca ar fi s-o citez pe educatoare, a folosit singularul, deci nu erau inca o familie), dar mai stii ce-o fi acolo?!

A bagat un google, am vazut un sampon minune, trec diseara pe la farmacie sa vad daca dau de el.

Acu' c-o fi pe bune, c-o fi doar stresul sau ideea in sine, nu stiu, dar de dimineata de cand am ajuns la munca imi vine sa ma scarpin in continuu in cap .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Mickyyy - 2 paduchi? Farmacie, nu gaz. Cu cat e parul mai curat cu atat paduchii se simt mai bine.



Sincer, nu stiu daca 1, 2 sau mai multi. De fapt de gasit i-a gasit doar 1 presupun (daca ar fi s-o citez pe educatoare, a folosit singularul, deci nu erau inca o familie), dar mai stii ce-o fi acolo?!

A bagat un google, am vazut un sampon minune, trec diseara pe la farmacie sa vad daca dau de el.

Acu' c-o fi pe bune, c-o fi doar stresul sau ideea in sine, nu stiu, dar de dimineata de cand am ajuns la munca imi vine sa ma scarpin in continuu in cap .


ca sa nu te simti napastuita, afla ca este "epidemie" de paduchi si in ploiesti, a inceput se pare in colegiul mihai viteazul, care e scoala/liceu de fitze si pretentii, acum paduchii au aparut in alte cateva scoli.
toate colegele mele care au copiii in aceste scoli/licee se agita de 2 zile cu metode/sampoane antipaduchi, cautat in parul copiilor, samd.
deci, raportez prezenta paduchilor si in "republica" ploiesti.
predau legatura in tara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Iti sunt alaturi Mickyyy.
Eu am avut paduchi de vreo 4-5 ori. Deja am doctorat. Ii recunosc de la o posta. Mama ne gaza ca nu era sampon.
Tata intindea pe pat o coala mare, alba, de hartie si ne pieptana in raspar. Cand cadeau perechi-perechi era convins ca e pe calea cea buna.
Mancarimea incepe in spatele urechilor.

Mergi la inceput