Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Maiii ..dar de unde stiti ca si eu am colesterolul mare de ati inceput sa vorbiti despre el ?

Ok, Lali, am trimis mesaj acasa sa imi aduca si normocolesterol.

Nu, nu prea tine de dieta ...maica-mea este slaba ca un tzantzar si mananca super sanatos si este pe tratament de ani de zile cu colesterolul asta. Eu o mostenesc, desigur ...doar ca nu sunt slaba ca un tzantzar ...

deci 1-0 din lovitura de la 11 m ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, da emailu'...ca asteapta pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Yes, Buflea am castigat.

Huzbandu mi-a spus ca atmosfera a fost incredibila, cica nu auzeai nimic cand vuia stadionul.

Pe mine ma distreaza cum i-a luat Steaua la rand: mai intai olandezii, apoi englezii. Sa urmeze niste nemti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai nenica, dar ce ma mai zoriti ...

Astept pozele la:

bumflici@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

crema de vanilie:
500 ml. lapte, 2 pachetele zahar vanilat, 4 oua, 175 g. zahar, 80 g. faina.
se fierbe laptele in care se pune z. vanilat. se lasa acoperit 15 min.
se bat bine ouale cu zaharul si faina si se toarna peste lapte, cate putin, amestecand mereu.
se pune la foc potrivit, amestecand mereu . cand incepe sa fiarba se freaca repede si viguros si se da la o parte de pe foc, batand inca catva timp crema cu o furculita.

La Multi Ani !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Sa aveti un 8 martie insorit si cu bucurii mici si multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

La multi ani, doamnelor!
Alizee (mai, nu ma obisnuiesc de loc...), e chestie de gust; mie imi plac cu zahar, asa le mananc din copilarie; dar poti incerca si fara, diferenta este ...mai putin dulce. Atat.
Nu stiam ca-s si la Lidl...o sa fac comparatii, daca n-or fi tot alea.
Buflea, orice pinguin serios are colesterol (crescut). Ce, crezi ca io n-am? De la pestele gras ni se trage...
Da, mi-a placut meciul, adica chiar au jucat bine stelistii. Sau prost englezii. Nu conteaza. Din pacate n-am apucat sa inchid destul de repede televizorul si am apucat sa-l vad pe Becali cum manca bors. Data viitoare o sa fiu mai rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

La Multi Ani ! Sa traim si sa fim sanatoase !



Rufus, lasa ca te obisnuiesti tu cu noul meu nick. Io sunt aceeasi, cu acelasi stil si zone de interes.

Am auzit multe comentarii despre aceste medicamente naturale ( in emisiuni tv ); partea cea mai rea e ca ele nu sunt verificate de organele abilitate, asa cum sunt medicamentele normale, in concluzie, orice producator poate sa scrie orice pe prospect, dar nu-i neaparat necesar sa si fie conform realitatii. Si plantele au efecte secundare, daca se face exces, chiar si ceaiurile din plante.
O sa-mi intreb si eu doctora despre Normocolesterol; am mare incredere in ea ca medic.



Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
si la multi ani, mamicilor ori ba. sa fiti iubite intens de cine vreti

Citat:
citat din mesajul lui Starlet
Hai sa ne mai indulcim putin. Cine stie cum se face cremsnit? Ma intereseaza crema aia de vanilie caci foi pun din alea cumparate.Cand am facut ultima data mi sa taiat in toate directiile.


Starlet, si eu folosesc crema postata de Michelle. super super usoara!

Rall, ohohoooo....galuste cu prune... salivez de dimineata

Alizeee.... ce nume frumusel ai!!! de primavara! poate dezgheti ghetaru de tot

bufleo, aveti o gramada de lipsuri .

Kari, auch! nu-i bun deloc colesterolul ala. cum stai la valorile defalcate? (hldl si ldl colesterol?) sa stii ca sunt foarte foarte bune suplimentele de la Doppel herz. cele cu ulei de somon si cu anghinare. deci te rog sa iei. dau link-uri precise daca doresti, bineinteles, si altii.

va pupez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Alizeee.... ce nume frumusel ai!!! de primavara! poate dezgheti ghetaru de tot


Adica sa il transform in apa ?
Cred ca la ora asta nu inteleg substratul glumei.
Aaa, ca sa fac si eu o gluma : oricum vine vara si ghetarul se va preface in pajiste/padure/luminis, poate. Pt pinguini si randunici.




Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput