Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Buflea, dar nu mi-ai spus..sunt acceptata pe minunatul ghetar ( chit ca eu sunt o friguroasa de prima clasa)?...
Napi..oh, da...super buni, dulcegi..cand eram la generala am 'furat', scormonit dintr-o curte si mancam cu tot cu pamant:)) pt mine erau delicatese.Sa mai spun ca am testat si ..cum se cheama...o chestie care se punea pe case, grajduri- un fel de carton negru cu smoala- Rufus trebuie sa-i stie denumirea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata de la cafea
Cica am readormit pe la 6 dupa ce am vazut un episod din Elementary.

Roxana, era o vorba, asa, cu napii astia...
Eu iti zic propozitia negativa si tu o citesti afirmativa. De mai multe ori pe repede-nainte.
"Napi nu iti dau prin gard."

Si cum se mananca?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Napii se mananca cu tot cu pamant. Eu mi-i amintesc ca un fel de cartofi fara coaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna tuturor.

Eu n-am mancat niciodata napi, m-ati facut curioasa, se gasesc la piata?!

Poze de cand eram mica n-am :((. Sau am, dar sunt toate la Pitesti, si n-am mai ajuns pe-acolo de luni de zile. Si nici nu cred ca voi ajunge in viitorul apropiat, asa ca o sa ma multumesc sa va admir pe voi. Aveam una scanata for fun si pusa pe undeva pe yahoo, dupa cum ziceam cu ceva timp in urma, dar s-a pierdut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aahaaaaa. m-am prins. merci
is buni, mie imi plac in salate de cruditati, sau la cuptor ca si cartofii.. mai, cu pamant nu se mai gasesc la market
sau taiati subtirel de tot si pusi cu lamaie, apoi maioneza si mustare si verdeata - ca salata remoulade cu telina. buna!
Micky, sunt in hypermarket-uri acum. ieri erau in Cora di exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mikkyyy, ia vezi un pic asa: intra aici http://ro.yahoo.com/?p=us si te logezi cu contul tau de yahoo. Mergi apoi unde scrie id-ul tau, undeva in dreapta sus si daca tii mouse-ul deasupra, ti se deschide in jos un meniu. Alege de acolo 'editare cont' si vezi daca nu gasesti poza pe acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Laura, nu sunt pe-acolo, am incercat ieri.
Oricum de la munca nu pot accesa nimic de genul, doar pe mobil daca am nevoie de yahoo, gmail, FB sau altele de genul.

Asta e, las ca eu o sa va trimit poze de cand aveau 1 an cu copii :)), si din prezent, ca sa aveti termene de comparatie. Sa va vad care-i ghiciti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Voioasele mele...poze din Neanderthal...sunt la romanica...deci concurs de pozici...pas!
Scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor

am gatat cu mucenici, aia in forma de infinit. maine ii fierb in oala, reteta a'la roxana.

la poze ma bag si eu, cu toate ca nu stiu exact ce am. da va trimit una din viitor.

pe mai tarziu, ca am mancare pe foc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ei na, doar nu ti-om pune pistolul la cap daca nu ne arati ghiozdanul din clasa 1 ...

Eu am zis sa ne inscriem ca sa stiti exact ce persoane trebuie sa ghiciti ... Ca asa, avem pinguini mai permanenti si mai trecatori pe aici si o sa fie destul de greu de ghicit.
Cu cat mai multi pinguini, cu atat mai amuzant ...


eu vi l-as arata daca as avea de unde sa-l mai iau . spuneam doar ca daca e musai cu placere nu pot sa spun decat nu.
sefa, eu sunt foarte ascultatoare, sa nu uiti sa treci la dosar





Mergi la inceput