Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

roxana, cum mananci napii cruzi? ii razi , le adaugi ceva sare, ulei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

asa... misiune indeplinita. am fotografiat pozele, acuma astept de la buflea adresa de mail.

si mancarea am gatat-o, desigur ca am primit reclamatii cum ca legumele sunt ptr pasari.
ma pregatesc sa merg cu copila in oras, vrea pircing la nas. nu stiti ce-i ala? aflati voi cand va cresc copii. mai sper sa o apuce asa o teama teribila cand va trebui sa-i gaureasca nasul si sa se razgandeasca. sau sa aleaga tatuajul pana la urma, un tatuaj care tine cateva saptamani.
e ziua ei peste cateva zile.

intr-o ora iesim din casa, daca aveti argumente impotriva percingului, astept cu interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

asa... misiune indeplinita. am fotografiat pozele, acuma astept de la buflea adresa de mail.

si mancarea am gatat-o, desigur ca am primit reclamatii cum ca legumele sunt ptr pasari.
ma pregatesc sa merg cu copila in oras, vrea pircing la nas. nu stiti ce-i ala? aflati voi cand va cresc copii. mai sper sa o apuce asa o teama teribila cand va trebui sa-i gaureasca nasul si sa se razgandeasca. sau sa aleaga tatuajul pana la urma, un tatuaj care tine cateva saptamani.
e ziua ei peste cateva zile.

intr-o ora iesim din casa, daca aveti argumente impotriva percingului, astept cu interes.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



ce model de piercing vrea pentru nas ? pentru ca exista si varianta non-invaziva, ca sa zic asa, piercingul sub forma de bobita/cristal exista si cu magnet. adica pe exteriorul nasului este pus obiectul decorativ, pe interiorul narii se pune magnetelul si gata, zici ca ai piercing adevarat.
cam asa arata
http://www.mypiercing.org/fake-nose/160-small-ball-pink-bioflex.html
nu stiu cum e cu suflatul nasului sau stranutatul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

roxana, cum mananci napii cruzi? ii razi , le adaugi ceva sare, ulei?

alina


yes dear. ziceam mai sus -in salata de cruditati, amestecate cu celelalte. sau simplu, sare si lamaie - asa imi plac tare!
sau cu sos de mustar+verdeata = salata remoulade.

Kari sa stii ca asta e visul meu. adica nu ca as vrea sa isi faca copchii gauri in plus. ci sa avem o relatie asa stransa incat sa vrea sa mearga cu mine, nu cu altii.
(si acu mor de ras la amintirea "cum i-am dat gaura in ureche unui preten". cu o alta amica. pe marginea cazii )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Nu stiu ce a fost azi noapte dar si eu am avut imsomnii. M-am trezit pe la 3 jumate.
Ce-s aia napi?Nu stiu de ce eu fac legatura cu vreo radacina, tuberculi.....etc.
Hai sa ne mai indulcim putin. Cine stie cum se face cremsnit? Ma intereseaza crema aia de vanilie caci foi pun din alea cumparate.Cand am facut ultima data mi sa taiat in toate directiile.

Rufus si eu am nostalgii cand ma uit la poze. Nu indraznesc sa deschid cutia cu poze decat o data pe an. , Pentru ca au cam disparut cu totii!

Hahaha, eu imi amintesc cand aveam vreo 14 ani , nu am mai cerut nici-o permisiune mamei si mi-am facut singura o a doua gaura in urechi . Am pus-o in fata faptului implinit.Acum fiemea stiind povestea ma tot bate la cap ca vrea si ea. Pai ce pot sa-i mai spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am deschis subiect separata cu pozele ...

Fetele care zic ca n=au, nu trebuie neaparat din copilarie, de acum 10 ani nu aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buflea, lasa locul 9 liber pentru altcineva. nu ma inscriu.

starlet , daca ai rabdare iti spun si eu cum fac crema de vanilie, dar mai pe seara.

edit: nap-ul e turnip .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Crema de vanilie care eu o fac frecvent, este de pe Culinar (a lui mama Celeste)...se face intr-un minut si iese garantat. daca o vrei mai tare adauga un pic mai mult(1 Lingura) amidon sau faina:


400 ml lapte rece
3 linguri rase de amidon alimentar
5 linguri de zahar
vanilie
coaja rasa de citrice
2 oua
3 linguri de unt

Se combina intr-o cratita laptele rece, se dauga zaharul in care s-a amestecat amidonul. Se amesteca toate pana se incorporeaza bine, se adauga cele 2 oua bine batute.
Se pune la foc moderat pana da in fiert de la primul bulbuc se numara pana la 60 (1 minut exact) se da la o parte. Se adauga coaja rasa de citrice, vanilia si untul, se amesteca pana untul s-a topit in intregime.
Se lasa partial la racit dupa care se foloseste ca umplutura pt torturi, eclair, sau alte prajituri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu am avut,niste cercei cu magneti, niciodata nu i-am putut purta prea mult ca stringeau foarte tare.
nu stiu cum poarta astia magnetii in nas,oare nu e periculos, cumva sa se desfaca si sa le scape pe nas?

cat despre piercingul adevarat...am vazut o data fata avea nasul cat patlagica, arata groaznic...i se infectase.

bine isi pune din alea ca stickerul...

http://www.trendyprincess.com/fun_fake_nose_piercing_jewelry.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Fiindca tot s-a vorbit atat de galuste, va anunt (cu placere) ca tocmai mananc galuste cu prune

Bune, dom'le.

Mergi la inceput