Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Voi ati mancat vreodata napi?

Nu de aia de se dau prin gard. Napi, napi, cu tuberculi in pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

roxana, ba da. m-am trezit la 6, n-am mai facut sport ca a trebuit sa ma conversez la ora aia cu BRD in ro la tel si mi-a ocupat timpul. si abia acum am prins un moment sa rasuflu si sa mananc ceva. ce sa mai spun ca de laptop nu m-am atins ?

licitam un serviciu si intervievam contractorii. de la 8 la 2 jumate sunt in prezentari. cum era trecuta de mult ora mea de "brunch" mai puteam merge vreo 2 0re, da' mi-a colapsat echipa de foame


(am crezut ca dau quote... cine stie ce mi apas eu zilele astea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Voi ati mancat vreodata napi?

Nu de aia de se dau prin gard. Napi, napi, cu tuberculi in pamant.


Da, sunt gustosi. Si buni pt. diabet parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aha, viviana, deci stii ca se dau prin gard...
Deci, shefa: eu am gasit poze. Tora mi-a adus cutia, apoi ne-am uitat vreo doua ore la poze. Parinti, bunici, strabunici, albume din care nu recunosc personaje...si nici nu mai am pe cine sa intreb. Sunt facut gramada, am retrait amintiri cu duiumul...sa-mi bag picioarele, nasol e cand trece viata asta si nimic din ce a fost nu se reintoarce...
Asa ca maine scanez si trimit (cand spui tu)...unde? Da-mi te rog adresa de mail. Eventual pe PM, sa nu vada si altii care intra pe ghetar doar ca spion
Kari, interesanta dilema. Daca faci cum zice pacientul, legal n-ai ce pati, insa pe linie de servici ai sfeclit-o ca n-ai respectat protocolul. Daca respecti protocolul, esti bine la servici...dar te da in judecata vreo ruda, ca o sentinta data are efect de lege. Cred ca trebuie sa cereti schimbarea protocolului, macar in cazul pacientilor care au o hotarare judecatoreasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bravo Rufule ... desi cu venele pe masa, sper ca v-a placut calatoria in timp ... nu imprumut lama pentru astfel de senzatii, dar inteleg nostalgia ...

Inainte de a-mi trimite email, stai sa facem o lista cu cine vrea sa participe, ca sa ne dumirim pe cati avem de ghicit si cate emails am eu de primit.

Dar ca sa se inscrie pinguinii avem nevoie de reguli ...care pe scurt sunt cam asa:

1. Imi trimiteti mie pe email 1-3 poze din copilarie / adolescenta / tinerete ... Sa fiti undeva de la 6 ani in sus si mai tineri cu cel putin 10 ani decat aveti acum.

2. Odata cu poza, va rog sa va ganditi la cateva cuvinte despre voi, care sa va carcaterizeze viata de forumist / pinguin ... ceva, un hint pe care sa-l punem alaturi de poze.

3. Dupa ce primesc toate pozele, le postez eu pe forum cu ghicitoarea alaturi ... si incepeti sa ghiciti.

4. Premiul va fi o portie buna de ras si descoperirea pinguinilor cand erau pui

Deci cine se inscrie in jocul "Cu masca, fara masca pe ghetar" ?

P.S. Oare sa fac subiect separat pentru asta, sau il tinem aici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci avem pana acum:

1. Buflea
2. Rufus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

pana pe ce data se fac inscrierile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello...pinguini si rindunici
fusei cu odrasla la dr. ...am condus vreo 2 ore(dus-intors)...asteptat acolo alte 2.
parcarea la spital plina, ochi...Doamne cata lume bolnava!
deci, diagnosticul
http://en.wikipedia.org/wiki/Lichen_nitidus...
deci nu are negi...dar desigur ca trebuia sa aiba o boala nu prea cunoscuta, nu e grava, nu e infectie, dar nu exista tratament, poate sa dispara dar poata sa se mai imprastie,e favorizata de piele uscata.
... asa...ca incerc sa uit....sa nu mai bag inseama.

ma inscriu si eu, dar poze maine...hmmm...dar ce sa spun despre mine...sa nu fie prea evident?

buflea, acicolvirul este chiar pt herpes- ce ai tu la gura...da-ti si seara...in 2 zile dispare. tea tree oil se gaseste la cvs.

eu nu am mincat niciodata napi, nici nu stiu ce sunt aia. am auzit de ei...dar nu i-am vazut...
gutuile , nu le suport.

viviana, ai dreptate, de asta imi place aici pe ghetzar....unde se vorbeste de toate si de nimic...
e singurul loc unde putem scrie/vorbi orice, fara sa se simta nimeni atacat/a, putem avea fun,ne putem sfatui, destainuii...e un loc special pt mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, sa facem subiect separat pt poze...abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

...tot citind la posturile voastre...
Mickyy si mie mi s-a parut amuzant ce ai povestit...mai ales zicala cu "traim in Rom....si ne ocupa tot timpul".
desigur pt tine nu e amuzant stiu cata frustrare se aduna...dar aici mai ridem si de necaz...doar suntem pe ghetzar...

Mergi la inceput