Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bineeee...hai sa pun si eu paie pe foc:
Kari, ce mai face amorezul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pe ghetar

mado, io nu-s de acord cu ce i-ai spus lui Mickyy.

abia am terminat de citit, daca aseara v-am servit ciorba de limba...
in alta ordine, urechea mi-a trecut in trei zile. acuma ma abtin sa nu mai pun betisoare in ureche, nu puneam in interior doar in melcul ala mare.
de maine cred ca trec din nou la boabe, dar combinat cu salate si fructe, ca altfel ma urc pe pereti.

sa dau si eu una de la servici. astazi am avut teamtag. ca in fiecare luna. si s-a adus in discutie un aspect ultra important. avem pacienti care au semnat acte la judecator ca atunci cand nu vor mai putea inghiti mancarea/apa sa fie lasati in pace. ei, protocolul si etica medicala spune ca eu trebuie sa-i dau apa cu lingurita.
pe sefa aia mare au apucat-o nebuniile si ne-a spus ca trebuie sa respectam dorinta pacientului. pai daca imi cere cupa cu otrava, io trebe sa io dau? desigur ca s-au format doua tabere, unii tineau cu sefa alti cu protocolul. problema reala este ca vine familia si se supara ca nu respectam dorinta pacientului. bineinteles ca eu am tinut cu protocolul, desi undeva in mine tineam si cu bolnavul. pfuai, am plecat cu capul patrat acasa de la cate mi-au auzit urechile.

ma duc sa-i pun mancare in farfurie puisorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Bineeee...hai sa pun si eu paie pe foc:
Kari, ce mai face amorezul?



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



sa-l ia naiba, azi ne-am cam certat ca am avut teamtag. desigur ca n-am scapat ocazia sa-l parlesc la sfarsit, in timp ce incerca sa ma cucereasca.


citeam pe paginile trecute care cat de tanara este. io-s cea mai tanara de aici, abia ce-am trecut de 15
mado, eu arat cu 10 ani mai tanara. si nu ma laud deloc. zilele trecute a trebuit sa ma legitimez la un magazin de unde am cumparat un joc ptr copil, eram impreuna cu el si vanzatorul la intrebat de unde ma agatat. was??? imediat am scos actul de identitate si si-a cerut scuze tanarul domn. apoi mi-a oferit si o punguta de bomboane drept bonus.

edit, Rufus, nu mai bine punem de un peste pe gratar? eu fac mujdeiul, poate convingem pe allinta sa faca mamaliguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, eu am invatat de la barbata-miu sa fac mamaliga, dar acum o fac de mii de ori mai buna decat el.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Kari, eu nu am inteles ...de ce tii tu cu protocolul cand exista legalizata dorinta pacientului ?

Vezi ca eu aici tin cu amorezul si ca sa mai pun si eu un pai romantic pe focul dragostei, o sa spun ca il mai si inteleg daca trebuie sa te legitimezi la magazine ... Ia treci si matale pe zona izolata a ghetarului, acolo unde tinerele, slabele si frumoasele se transforma ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Kari, eu nu am inteles ...de ce tii tu cu protocolul cand exista legalizata dorinta pacientului ?

Vezi ca eu aici tin cu amorezul si ca sa mai pun si eu un pai romantic pe focul dragostei, o sa spun ca il mai si inteleg daca trebuie sa te legitimezi la magazine ... Ia treci si matale pe zona izolata a ghetarului, acolo unde tinerele, slabele si frumoasele se transforma ...


io slaba? la 1,70 (mai nou cica am 1,68) si 74 de kg? mai degraba balena. sau delfin.


edit, da dar e cu dus in intors treaba asta. ptr ca sunt pacienti care au semnat fara ca familia sa stie, iar familia poate acuza ca nu a primit nici macar apa. culmea este ca amadoua, protocolul si hotararea judecatoreasca sunt perfect de legale. deci pe care trebuie sa le respecti? e greu de hotarat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu am socat 80% din colegii de serviciu cand m-am angajat, nimeni nu credea ca's asa de batrana incat sa am deja 3 copii :))
Mada, hai sa nu incingem prea tare ghetarul, ca se topeste. Uite, fie-mea cand ii citesc seara povesti si e ceva ce nu ii place, ma pune punea sa schimb povestea, de exemplu erau unii rai care chinuiau si omorau niste pisici, asa ca, sa mai indulcim povestea, cand aparea cuvantul pisici il inlocuiam cu rame, nu o mai deranja ca erau maltratate :)). Asa si noi, daca chiar ne-o manca vreodata limba(eu sper sa nu, dar mai stii!?), sa povestim ceva cu iz de politichie, putem s-o facem codat, sa nu se prinda nimeni. Uite, eu n-o sa mai vorbesc de functionari publici, o sa i inlocuiesc cu ursi polari care n-au iesit inca din hibernare, e mai bine?!

E o gluma doar, nu vreau sa le jignesc breasla ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buflea, tea tree am gasit la walgreens in standul cu vitamine .

de pe buda ne scrii? de acolo iti vin ideile , sefa?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mikyyy te avertizez ca mergi pe sarma intinsa si te clatini ... ursii polari nu traiesc in Romania dar traiesc pe ghetari. In aceste conditii tineti animalele in banca voastra ... sau spune-le altfel ... rame imi place, daca nici lui Mada nu ii plac, am ajuns la consens. Ramele mioritice din sistemul public financiar ...

Da mai, asta tot de pe buda am scos-o ...sa vezi ce igienica imi iau de la Mada, de ma constip instantaneu ...nu mai trec pe aici pentru urmatoarele 10 pagini.

Gata, am tras apa ...capul la fund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aici singura regula e ca putem vorbi de orice, oricand si oricat si nimeni nu trebuie sa se supere.

Pe ghetarul asta toleranta si buna-voie sunt atat de mari incat au starnit invidii de-a lungul timpului.

Si ma simt atat de bine cand sunt invidiata! Cand suntem invidiati.
Caci stiti toti suntem deosebiti. Si cei de acum si cei care vor veni.

Ha [tzatza cu manan-n sold], in care loc va puteti simti mai liberi si mai deosebiti decat pe acest ghetar?
In care loc puteti discuta liber de orgasme si par pubian?

Sa va aud in cor:
Pe ghetar!

Mergi la inceput