Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

.Stiu ca tu nu ma inghiti de la subiectele cu politica,dar hai sa nu politizam subiectul...


Mada, crede-ma, nu am absolut nimic cu tine indiferent ce opinii politice ai, aici intelesei ca suntem pinguini si randunici, nu usl-isti, pdl-isti sau mai stiu eu ce alte coloraturi politice veti avea, cred ca mai degraba tu ai ceva cu mine, si departe de mine gandul sa politizez bunatate de ghetar. Daca chiar simt nevoia de politica, ma duc frumusel la locul marcat corespunzator pe forum, si ma manifest!

Da' stii ce frumos e sa ai ceva urgent de facut la serviciu, sa stea sefa pe capu tau sa predai nu stiu ce chestie si tu sa nu te poti concentra la nimic juma de ora din pricina claxoanelor?? Ma vaitam si eu....nimic mai mult....habar n-am cine si de ce protesta, si in caz ca n-ai remarcat, din vara n-am mai calcat prea des pe la politica - e asa linisteeee (a ramas deceneus singur pe baricade acolo ), sunt asa satula de toti si de toate ca chiar nu mai am niciun chef de asta acum. Cat despre partea a doua, aia cu functionarii publici, chiar ca a fost un mesaj total apolitic!

Si ia bagati va rog frumos o lista cu ce avem voie sa discutam si ce nu aici pe ghetar, ca incepu sa-mi placa aici, si n-as vrea sa emigrez in tarile calde in viitorul apropiat ca ating vreo coarda sensibila pe undeva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate mi se pare,desi toate mesajele tale numai relaxante si pacifiste nu sunt.


Mie mi s-a parut foarte amuzant ceea ce a povestit Mickyyy


Si mie, pentru nu eu astept raspunsul la cerere ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mada, relax ... Fata ventila de la serviciu, ce, eu nu am ventilat cu nebuna mea de sefa ... Nu mai fi si tu asa sensibila, chiar daca ai fost functionar public ... unii sunt asa cum spune Mikyy, altii sunt asa cum ai fost tu.
Nu imi mai alunga randunicile de pe ghetar ca te bag la zdup ..zdupul inghetat, vroiam sa zic.

In alta ordine de idei, 1.60 m si 43 kg sunt de neiertat pentru mine ...dark&sun, soro, sa nu ne pui poze cu tine ca eu ma enervez ... de acum 10 ani iti dau voie, dar doar atat, in rest esti banata pana raportezi peste 60 kg ... Nu, serios, slabele astea imi fura stralucirea, trebuie sa le le fac un loc separat pe ghetar, acolo unde se gasesc doar carbs si grasimi.

Am treaba multa azi ..acum scriu pe telefon, in fund fiind pe WC ... ca sa vedeti ca ma gandesc la voi in toate situatiile.

Buba mea a inflorit la gura ...Rall, nu am auzit de ce ce spui tu acolo ...mi-am dat acasa cu o alifie din Romania, ceva cu A ..alcovir ????. Degeaba, am o buza super sexoasa pe partea stanga jos ...cu aceasta ocazie vad si eu cum mi-ar sta cu buzele umflate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rall,daca ma apuc sa caut mesajele tale ,de fapt schimbul tau de mesaje cu mine,la cateva topice,incepand de la remarcile referitoare la pretul Nikonului pe care l-am luat ca sa fac poze la cazurile la care ,merg...cred si eu ca ti se pare amuzant.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mada, am uitat sa spun ca la zdupul inghetat, te agat de picioare, cu capul in jos si te pun sa stai ca liliecii pana iti vine mintea la cap ... Cand mainile o sa-ti cada, ma vor gasi pe mine, cu o linie, asteptand sa-ti masor palmele .

Dar sunt generoasa azi si iti dau parola de iesire de la zdup :

"nu mai fac, nu mai fac, fuck, fuck, nu mai fac"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mada, tu ai chef de sfada.
Asta e stilul lui Mickyyy, iar Rall, e chiar simpatica.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Rall,daca ma apuc sa caut mesajele tale ,de fapt schimbul tau de mesaje cu mine,la cateva topice,incepand de la remarcile referitoare la pretul Nikonului pe care l-am luat ca sa fac poze la cazurile la care ,merg...cred si eu ca ti se pare amuzant.


Ma confunzi
Cel putin la partea cu Nikon, am ap. profesional si cat dau pe obiective... n-as avea motiv sa mai iau de altii ca fac acelasi lucru

buflea, exista sigur tea tree oil si pe la voi, daca iti apare regulat (tie sau celor din casa), e bun de avut la nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
[Mada, am uitat sa spun ca la zdupul inghetat, te agat de picioare, cu capul in jos si te pun sa stai ca liliecii pana iti vine mintea la cap ... Cand mainile o sa-ti cada, ma vor gasi pe mine, cu o linie, asteptand sa-ti masor palmele .

Dar sunt generoasa azi si iti dau parola de iesire de la zdup :

"nu mai fac, nu mai fac, fuck, fuck, nu mai fac"






allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Allinta, soro, nu ma mai cita asa de repede, ca eu ma intorc de 10 ori inapoi la mesajele pe care le scriu ... corectez greselile, fac altele ...de ex acum am modficat parola, ca mi s-a parut ca suna mai bine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, si eu am o zi de balbaiala in gandire. Tre' sa editez cel putin o data mesajul.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput