Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mie nu mi-au placut niciodata gutuile. Nici macar gemul facut din ele.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Mie nu mi-au placut niciodata gutuile. Nici macar gemul facut din ele.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


gutuile imi plac, dar acelea care au un pic de zeama, mai sunt unele innecacioase, care nu-mi plac
dulceata nici mie nu-mi place, insa pelteaua de gutui e o nebunie...delicioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Mie mi se strepezesc dintii de la ele.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

vaaai, eu le ador. nu mai zic de dulceata/gem/peltea.

mi se pare ca ziua asta are vreo suta de ore si ca sunt la serviciu de ieri. si casc.

Aqai, azi nu te-ai trezit devreme?

Julia, unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Din ciclul traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul....la job....astazi se implineste o luna de cand am depus o cerere pentru un client la fondul de garantare (institutie de stat, de-aia cu www.youtube.com/watch?v=nVDBHxVFHwg&feature=related" target="_blank">roaba de acte). Sunt 3 hartii de verificat, orice om normal le verifica in maxim o ora, numai ei le verifica vreo saptamana si gasesc mereu motive sa le intoarca inapoi!
De 4 ori au intors cererea inapoi, a treia oara pentru ca undeva unde era scrisa adresa lipsea scara. No, bun, am refacut si am trecut si scara pe acea adresa, acu' au intors-o din nou ca nu e trecut etajul . Pai bine mai desteptilor, cand ati verificat hartia aia prima oara, nu puteati spune ca lipsesc scara si etajul?? nu puteati, ca altfel nu mai aveati motiv sa-l intoarceti din nou peste 2 saptamani!!! Revin cu detalii peste inca 2 saptamani, sa vedem ce-au mai gasit acum in neregula!!
Aaa...si prima oara au intors dosarul pentru ca cererea era pe 3 pagini in loc de 2 cum era in draft (desi continutul era identic pana la virgula cu modelul lor, da' cand o completase clientul mai bagase niste enteruri si o aranjase mai frumos in pagina, si din 2 se facusera 3).
Vreau sa zic ca au intors cereri pentru ca scria SRL in loc de S.R.L, asa ca la ei ma astept la absolut orice!!

Asta in caz ca se mira cineva de ce merge economia asa cum merge.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si hai un jos USL-ul...
Mickyyy aici intram sa ne relaxam...daca gresesc scuze,o sa dau cartile pe fata.Stiu ca tu nu ma inghiti de la subiectele cu politica,dar hai sa nu politizam subiectul....si eu si tu suntem aici sa ne relaxam,nu sa-i obosim pe ceilalti cu nemultumirile cotidiene poate doar in treacat...
Ce le trebuie astora sa faca greva?In piata Victoriei?Cred ca primaria le da aprobarea.

Birocratia?Ca un fost functionar public pot sa spun ca detectez la tine ton de cearta.

Ceva frumos,d bine,nu exista?Nu de alta dar am senzatia(poate nu e asa) ca ataci la fel ca la subiectele cu politica.

Poate mi se pare,desi toate mesajele tale numai relaxante si pacifiste nu sunt.

S vedem ce spun pinguinii....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Vai de mine, Mickyyy, cata lalaiala ! Caraghiosii astia se prefac ca muncesc, iar omul umbla de colo-colo cu niste hartii, timp de saptamani. Bine de stiut ! Chiar ca traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul ! :))

Mada, Mickyyy nu vrea sa strice atmosfera, descarca si ea sacul aici.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,eu am fost functionar public si stiu foarte bine ca nu e asa....ca sunt diverse spete..etc,etc....si ca iar va incepe o vesnica disputa...pe care nu o s-o mut nici pe pm nici aici,dar nici nu pot citi anumite chestii fara sa reactionez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si cum nu e cazul sa deturnez nimic.....nu putem pur si simplu sa nu balacarim sau sa postam asa,doar ca viata trece pe langa noi,gandindu-ne ca poate ranim sau procedam subiectiv si nedrept fata de cineva?Nu-s eu ranita,nu-s genul,dar ma simt atinsa de fiecare mesj al lui Mickyyy,care mi-a zis multe si marunte pe la politice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate mi se pare,desi toate mesajele tale numai relaxante si pacifiste nu sunt.


Mie mi s-a parut foarte amuzant ceea ce a povestit Mickyyy

Mergi la inceput