Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Sincer, daca as suna azi, si eu as multumi tot soacrei . Nu ca mama n-ar merita multumirile, din contra.
Da' nici nu stiti voi ce bine e cand trece soacra pe la noi!! A venit vineri seara, azi dimineata a plecat, adica o vizita decenta, cat sa ne fie de ajutor dar sa nu devina obositoare prezenta ei. 4 zile nu m-am atins de nimic in bucatarie, am toate hainele spalate si mai mult de jumatate gata calcate, ordine peste tot.....zici ca am fost in concediu in perioada asta !
Asa o soacra, mai rar!! Sau cine stie, or mai fi si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ralu unde iti trimit adresa sa-mi zvarli niste mucenici moldovenesti?

Eu am uitat sa-mi pun baba.

mr.Pepper e demential de frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:

Ralu unde iti trimit adresa sa-mi zvarli niste mucenici moldovenesti?


Pe mail sau PM ,doamna draga,cu placere iti fac un platou de moldovenesti


Mickyyy bine de tine,mie nu mi-a deschis usa o data in 19 ani sa-mi zica "am venit sa te ajut".

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ha, ce plasa am luat...
Citesc eu ce scrie Mickyy, ca-si aduce aminte de subiectul X, deschid subiectul x si ma duc pana la bucatarie, Ana manca si nu stiu ce avea nevoie. Cred ca am mai facut ceva...si vin si ma pun iar pe cititi.
Si ce vad: pe mickyy care numara doua liniute si lumea care o felicita.
Eu, stiind ca are deja 3 ma gandeam cum de e asa calma...nu intelegeam nimic. Nu-mi venea deloc s-o felicit, stiu ca nu-i e moale...cum sa fiu asa fals ca ma bucur pentru ea?
Noroc ca m-am prins la timp
Nu recunosteam pe nimeni de pe ghetar.
Asta cred ca inseamna ca am trecut si eu binisor de 20 de ani...nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Sincer, daca as suna azi, si eu as multumi tot soacrei . Nu ca mama n-ar merita multumirile, din contra.
Da' nici nu stiti voi ce bine e cand trece soacra pe la noi!! A venit vineri seara, azi dimineata a plecat, adica o vizita decenta, cat sa ne fie de ajutor dar sa nu devina obositoare prezenta ei. 4 zile nu m-am atins de nimic in bucatarie, am toate hainele spalate si mai mult de jumatate gata calcate, ordine peste tot.....zici ca am fost in concediu in perioada asta !
Asa o soacra, mai rar!! Sau cine stie, or mai fi si altele


Si barbatu` meu trebuie sa-i multumeasca soacrei lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Rufus, si mie mi s-a intamplat de vreo cateva ori . Dar de obicei cu subiecte deschise de mult, si reactivate, si nu ma uitam la data, si citeam ce postau pe-acolo unii altii si nu intelegeam de ce asa!

Oricum, azi m-a apucat nostalgia DC, am sapat pana am gasit primul meu mesaj pe forum . N-a fost nevoie de prea multa munca, ca deschisesem un topic prin 2006 cu primul mesaj pe forum . Atunci eram gravida cu Malina, si aveam un prefix mult mai apetisant (ca tot vorbim de varste).....ce vremuri....
Am gasit apoi mesajele de cand am ramas gravida a doua oara.....cu testul de sarcina aruncat la gunoi si neverificat corespunzator.....mesajele de cand am vrut sa fac avort (au trecut 8 ani de-atunci!!)...mesaje de la oameni pe care-i indrageam mult si pe care nu i-am mai intalnit pe-aici in ultima vreme.....
Doamne cum trece timpul....si ce probleme aveam atunci..... Le vreau inapoi, le dau bucuroasa pe-astea de acum pe alea de atunci....si ce grave mi se pareau pe vremea aia.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

nu ma inervati. am declarat contrariul, da?

Lali, ce mai face junioru'? masca aia de batpingu e a lui?
edit: de cand ti-a crescut si coada, tu femeie??


Coada e de pinguin, cu cateva pene jumulite de pe vremea cand eram randunica ...

Juniorul e bine, a dormit mai bine azi noapte si nu au mai aparut bubite. Cred ca pana la urma e o forma de boala mai usoara.

Dar tot consemnati in casa suntem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu sunt aia cu o soacra foarte OK. Nu zic, ajuta si faptul ca e la vreo 300 de km...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Aoooleeeuu,...nu mai termina astia cu grevele si mitingurile......de 20 de minute se-aud doar doar fluiere, megafoane, tobe, claxoane...si un sir nu tocmai mare, dar rasfirat de protestatari care se plimba prin fata birourilor noastre.......de ce naiba protesteaza toti in Piata Victoriei??? Sa-si schimbe si ei locul de proteste ca m-am saturat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

e vina ta ca lucrezi acolo . centralisto
musai azi trebe sa nu uit sa iau mucenici, ca nu ii fac eu. din aia moldovenesti nu fac pentru ca ii mananc!

am mancat o gutuie si imi sta in gat.

Mergi la inceput