Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hei, o primavara frumoasa in noul cuib.

Zilele astea m-am sculat cu fata la cearsaf si am reusit sa me cert si cu mama si cu Celcesforaie. Am facut-o concomitent ca ce sa-mi bat gura de 2 ori?

De 1 martie am primit de la ai mei si martisor de pus in pept si virtual. In ala virtual mi s-a urat sa am o primavara mai frumoasa decat cele ce au trecut si mai urata decat cele ce vor veni. Mi s-a sugerat si ca este un martisor iubitor.

M-a impresionat martisorul Eumadei.

Carmaw, ma gandesc la tine si sunt sigura ca totul va fi bine, si ne vom intalni la un gin cu gheata. Sa nu uiti sa ne tii la curent.


Nu gatesc nimic azi. Am primit pomana. Fata-i dusa la sleep over. Noi topaim de bucurie. Nu stim ce sa facem mai intai.

Alaltaieri am gatit furnici in copac. Eu nu prea vomit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Hei, o primavara frumoasa in noul cuib.

Zilele astea m-am sculat cu fata la cearsaf si am reusit sa me cert si cu mama si cu Celcesforaie. Am facut-o concomitent ca ce sa-mi bat gura de 2 ori?

De 1 martie am primit de la ai mei si martisor de pus in pept si virtual. In ala virtual mi s-a urat sa am o primavara mai frumoasa decat cele ce au trecut si mai urata decat cele ce vor veni. Mi s-a sugerat si ca este un martisor iubitor.

M-a impresionat martisorul Eumadei.

Carmaw, ma gandesc la tine si sunt sigura ca totul va fi bine, si ne vom intalni la un gin cu gheata. Sa nu uiti sa ne tii la curent.


Nu gatesc nimic azi. Am primit pomana. Fata-i dusa la sleep over. Noi topaim de bucurie. Nu stim ce sa facem mai intai.

Alaltaieri am gatit furnici in copac. Eu nu prea vomit.





oare din cauza asta ai avut atata diaree? nu mai manca furnici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Hei, o primavara frumoasa in noul cuib.
Noi topaim de bucurie. Nu stim ce sa facem mai intai.






in living.....pe masa in bucatarie....in baie....stat in in pat....o iesire romantica in doi....

Ma bucur ca ti-a placut martisorul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata si la mine,

Pe rand:
1. Eu nu am inteles reteta aia cu matzo balls ...le iei direct cumparate ?

2. Michelle o sa incerc si eu cu praf de copt ...nici eu nu bat oul separat, de lene desigur ...dar cum e consistenta compozitiei cand pui praf de copt ? Sa nu-mi spui "dupa ochi" ca sigur imi ies tari si ma inscriu la bataia aia de galuste cu munitie distrugatoare.

3. Ralu, capul sus si nu te mai gandi la ai tai ca si cum nu ar mai fi, gandeste-te ca sunt bine si traiesc undeva departe de tine ...mda, stiu, usor de dat sfaturi.

4. Michelle, chiar ca Willy are putine teme ...pt cls a 3 a, doar o tema pe sapt mi se pare foarte putin ....fica-mea din cls I are teme zilnic si 3 suplimentare dar nu obligatorii. Si am auzit ca aici la mine cls 3 e mult mai grea ...

5. Rufus, Ana voastra mananca asa tot ce scoti din congelator ? Am remarcat ca mananca mult peste ...ai mei abea pun gura ...si in general eu gatesc in functie de copii caci altfel sfarsesc prin a arunca ce gatesc si lor le dau uscaturi. Mancare de stevie cu pui ? Huh, mananca Ana asa ceva ?

6. Eu am bagat o varza calita la cuptor si o pazeste barbatul ca ma pregatesc de patinuar ...maine se duce el si eu ma duc la Asian Fusion

7. Cand vin de la patinuar, incerc un ski ...pe iarba probabil, dar eu incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


pfuai, a venit primavara. e soare fain la noi, sper ca si pe la voi.
am mana dreapta cam amortita, e deja a doua zi cand ma chinuie, asa ca voi trece la activitati statice indata.

Viviana,

si pe restul doamnelor de fier, o primavara senina si insorita.

Rufus, ptr pomul martisor.

michelle, mi-am adus aminte azi si iti spun repede acuma sa nu uit. acum ceva ani, cand feciorul a inceput sa se uite dupa fete (in paranteza, el mereu s-a uitat dupa fete de cand era doar un tanc) dl V imi spunea 'ai prefera sa se uite dupa baieti?' cu alte cuvinte, fi fericita ca se uita dupa fete.

Aqai, esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Meeeeei am uitat sa pun ghilimelele atunci cand am scris ca "bat pe oricine" atunci cand e vorba de galusti.Mie imi ies mereu pufoase galustele spre deosebire de altii...nu dau nume, asta am vrut sa spun.Nu bat pe nimeni ca eu sunt pasnica de felul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hahahaha ...bine bai Sunny, vii aici si ne ameninti cu bataia ca apoi sa ne arunci cu galushca perfecta in ochi ? Zau asa ... Spune repede tu cum le faci de ies asa perfecte ca daca nu te bat eu cu galustele mele imperfecte si iti garantez ca o sa faci vanatai

Ah, si am uitat sa va spun ca aici nu exista martisor si nici ghiocei ...si ma multumesc cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am facut spanac...ma rog a luat barbatu` ieri niste spanac si l-am facut in tigaie....iese bestial..a mancat el...mie nu-mi place...

Am facut niste pateuri cu branza(aveam in congelator) si o crema de zahar ars......da` mancare nic`.Nu stiu si pace buna ce sa fac....

Buflea,noi avem la congelator carne...recenta,am taiat curcanii,ultimii doi ca nu mai cresteau...si i-am pus in congelator...Eva mananca carne de curcan si pui de ala care doarme in copac...nu se compara cu nimic...

Da in 14 zile se duce un curcan..ca ei ii dam doar pieptul,aripile si copanele...de restu` mancam noi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

auzi, galuscha perfecta!

sa o intreb pe dna doctor, poate e in zona si citeste. sau altcineva care se pricepe. de ce se ingroasa sangele? si iese la analize ca ar fi putin, sau ca as fi suferit o pierdere de sange de curand. ma rog, nu stiu daca m-am exprimat corect pe romaneste. de beut beau zilnic peste 2 litri de apa. e a doua oara in 6 luni cand imi ies asa analizele.

mado, ce ai gatit demancare pana la urma? io nu mai fca nimik, am pus copii la treaba. si ma bate un gand sa fierb ceva boabe.

si sa ma laud putin, ca de... cioara din mine tre sa croncane. Aqai, asculta acilea. ani de zile n-am avut tv in casa. a fost una din cele mai frumoase perioade din viata noastra. copii erau mici. spun perioada frumoasa, ptr ca aveam foarte mult timp la dispozitie sa facem tot ce vroiam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Hahahaha ...bine bai Sunny, vii aici si ne ameninti cu bataia ca apoi sa ne arunci cu galushca perfecta in ochi ? Zau asa ... Spune repede tu cum le faci de ies asa perfecte ca daca nu te bat eu cu galustele mele imperfecte si iti garantez ca o sa faci vanatai

Ah, si am uitat sa va spun ca aici nu exista martisor si nici ghiocei ...si ma multumesc cu poze


Buflea,uite iti da Eva tot buchetul.....

Mergi la inceput