Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

instructiuni...care instructiuni? buflea, tot tu esti si cu instructiunile?

eu parca am fost trecuta direct la rindunici...cand s-a blocat usa si am ramas pe afara...si am incercat toate balcoanele, acoperisul...poate, poate sa gasesc o cale sa intru in casa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

daca tot suntem la vesti bune, si cum la mine nu s-a incehiat ziua mai am timp sa le pun.
dimineatza la 7 m-am trezit cu william langa mine, era spalat, imbracat, mi-a dat raportul ca are patul facut...imi facuse si cafeaua(turceasca...nu filtru simplu apasat pe buton)...si mi-a spus sa mai stau in pat ca scoate el catzelul.
nah...cums a tac si sa nu-l laud...si cum nu-mi mai imi incapeam in piele de ce copil am...chiar pe drum spre scoala ma gindeam la asta...cand ajung la scoala...simtul de mama mi-a spus ca ceva nu era in ordine...ma uit la el, ma uit la ghizdan si il intreb daca si-a luat mancare......da de unde ...o lasase acasa...

vestea buna...care e...aha...am gasit...a mancat si astazi din renumita mancare de la scoala din California.

maine mergem la dermatologie...stiti cu crema aia de $700...pt negei...sau ce o avea...dr. pediatra nu a stiut ce sa-i de in loc...asa ca, ca sa scape, ne-a trimis la dermatologie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Tu da, ai trecut proba, ce sa mai zicem?

Dar pentru mine, care stau bine la pinguini pe ghetar e o ocazie nimai buna de a-mi aminti de perioada falfaitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Neatza!
M-ati dat disparuta?.....Nu imi dati minusuri caci am lipsit motivat.
Am fost intr-o scurta vacanta la soare. A fost super!
Privind zapada de afara care e muuuuuulta, ne gandim deja la urmatorul concediu care va fi in iulie. Apropo fetele din America ce destinatie recomandati pe coasta de est plaje,ocean, soare?
Vad ca ati complectat deja 2 capitole in lipsa mea. Nu am avut timp sa citesc tot dar voi rasfoi curand .
Eu mucenici am facut si cu macaroane,(in lipsa de altceva)Trebuie sa fie mai mari, se adauga coaje de lamaie, portocala , se indulceste si se pune multa nuca. Comestibili.
Vad ca se pune de-un concurs! Nu-i rea ideea, dar cred ca pozele din copilarie sunt cele mai bune.
Michelle catelusul tau este absolut superb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adoarme omul la 20.30 seara (ora rOMANIEI)si ati scris sapte pagini?
Eu am poze...si de la 3 ani si de la 7 si de la 13....dar trebuie sa le scanez,pe vremea mea nu era formatul digital.

Dar am si e simpatica foc ideea.....normal ca ma bag.

Hi hi hi...

Acu` merg sa scol maimuta si mai vin io.
Vivi..lidl?Mai sa stii ca eu nu iau de acolo decat role de bucatarie si pizza congelata.
Daca ceva bun zi-ne si noua.

Bufleo,sa fereasca sfantul sa fiu eu Secret Bunny-ul tau.O sa fii asa surprinsa....si o sa ma virusezi de la distanta....

Rufus poate te vor purta drumurile si prin orasu` meu...

La sforait singura solutie este sa sforai eu mai tare ca el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Uite ca ziua de ieri n-a trecut degeaba.
Se pune de un concurs, suna incitant. O sa fac abstractie de faptul ca penele mele sunt altfel ca ale voastre si ma bag si eu la concurs, numai sa-mi spuna Tora unde-s pozele...ce pana mea!
Doamna buflea, asteptam sa-i inchideti pe americanii aia si apoi hai cu regulamentul (vezi ca ti-am scris ieri boabele, le mai scriu si azi?)
Daca ramanem la pene, Tora zice sa va zic (!) ca am un porumbel pe moarte si nu stiu ce sa fac cu el. L-a atacat o cioara si l-a tavalit bine, i-a dat cu ciocul in cap de l-a facut zob. Cica sa va intreb pe voi ce sa fac cu el (banuiesc ca altceva decat ciulama...). Acum e in casa, intr-o cutie de pantofi, insa eu nu-i mai vad ochii, daca asa este, ala nu mai are viata, chiar daca nu moare acum. Poze nu va fac, ca arata naspa. E un pui mai maricel, cand naiba a iesit asta de este asa mare, sau poate nu-i salbatic, nu stiu. Mai bine l-as da la o pisisca, sa se bucure macar aia...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neatza surioarelor...azi e baba mea...binenteles...uritica...e cald dar inorat...inca nu ploua!!
Da sunt pe tarimuri flamande deci ...soarele e invitat pretios si mofturos
Mi am terminat cumparaturile pt IEPURILA...am luat asa deco ,gradina diverse
Cum se pare ca vom parasi pe 25 si e...duminica voi posta totul de la capre!
Zi buna si spor la scanat amintiri din copilarie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Rufus...saracutzu de porumbel...nu ai asa un loc inde sa ii ingropi??
Sau stau la bloc???
Mai bine dadeai boabele tale ciorii si salvai porumbelu
Si tu mincai "ca omu"!
Sau mai aveai o varianta mincarica de mazare tinara cu....micutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata pe ghetarul meu insorit

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Rox, soro ..nu mai da amanunte despre poze ca te ghiceste lumea repede in loc sa te confunde, asa roza la cap, cu Rufus de ex


m-ati zapacit de tot. deci nu trebe sa zicem ce si cum??? dam poza anonima care va sa zica???

Michelle, ce piticanie draguta aveti!

eumada hahahaha ce funny ai fost! da' tu ce crezi, ca pe vremea noastra erau poze digitale?

Ruf, nu suport io pasarile dar imi pare rau de bietul pui. ingroapa-l si gata. ca nu cred ca a supravietuit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz


eumada hahahaha ce funny ai fost! da' tu ce crezi, ca pe vremea noastra erau poze digitale?




Asta-i din categoria Ioanei mele care ne intreba: tati, pe vremea voastra aveati televizor? Nuuu...ca traiam in pestera
Rox, o parte din regulament a fost dezvaluit de shefa: trimitem ei pozele pe mail, ea mai pune cate un comentariu (sa ne induca in eroare) si noi ghicim cine-i randunica. Eu astept din regulament sectiunea "premii", chit ca sunt destui pinguini cu nas de copoi pe-aici si n-am sanse de castig.

Nu pot (inca) sa ingrop burbadelu', ca inca traieste.

Mergi la inceput