Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nu merge... nop nop. Io nu am poze mai vechi de era moderna. povesteam eu mai demult cum au distrus tarabetii mei hard-diskul cu istoria familiei?

ei bine, urme se mai regasesc doar prin cutii vechi ramase prin diverse beciuri/ poduri in romania.

dar... daca vreti sa ma credeti, eram un copul...buflitoi :DDDDD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Aaaa, Rox, ce bine ca ai zis cum se fac mucenicii aia...ca am luat o punga si ma uitam lung la ei. buflea intreba daca nu merg orice paste...eu zic ca nu prea, nu? Sau merg? buflea, pe 9 martie se mananca...si sebeau 40 de pahare. De vin.
Si kari...cum mai, tu cumperi coaja rasa de lamaie direct...rasa??



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


da, e si de protocala. e rasa foarte fin si la puturosi ca mine merge de minune.

o sa intram in analele dc-ului cu trasnaile pe care le scriem pe aici.

roxana, deci pui cu masline. si mananca pruncimea? da reteta incoa, ca maine am in plan niste legume. da feciorul nu pune gura daca nu-i si carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Pai cred ca vor manca, ca vita cu lamaie o topesc.
Am aruncat pulpele de puiule date cu sare si piper in tava, pus cimbru, stropit cu vin si ulei de masline, apoi vreo 5 felii de lamaie si vreo 10 masline. La cuptor la 200 de grade. Cand sunt gata dau drumul la grill maxim 10 minute, sa fie rumenite bine.

Ruf, cand nu aveam mucenici faceam cu paste. Trebuie ceva groscior, de genul scoicilor, sa nu se faca praf......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mi-a iesit un herpes, mama ma-sii ... ma mananca, ustura, doare buza intr-o parte si este inflamata ... vad ca nu am inca nici o buba, e pe dedesupt probabil ...


Daca ai la indemana ulei de arbore de ceai (tea tree), nici nu mai iese E foarte eficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

mucenicii " antici" sunt cei facuti din faina , apa si sare , se face aluatul care nu se lipeste si se ia cate o bucatica din aluat , il freci intre palme pana se subtiaza si se face ca o sfoara si formezi opturi sau rotunduri. e munca migaloasa si nu se mai poarta in lumea moderna ca nu mai avem rabdare dar s-a inventat forma de mucenic si e mult mai simplu , intanzi aluatul si tai cu forma. se pun la uscat cateva ore si si se fieb in aceeasi apa cu care se si mananca, pui zahar dupa gust cand fierb si in farfurie cand mananci nuca macinata si scortisoara . mie imi placeau reci cu zeama aia groasa de amidon , probabil ca de aceea trebuie sa bei si vin ca sa nu se lipeasca pe intenstin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daaa daaa reci!!! Nu mai zic nimic ca imi ploua in gura!!!!


Hehe, am gasit acum niste poze din studentie cand eram portocalie la par.... Si apoi blondul ala roz, gizas craist..... Nu imi da mana sa le scanez la job, am si eu o imagine......[:-))))]


Ruf vezi ca si la noi sunt pliculete cu coaja rasa de lamaie si portocala. De la Dr Oetker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

se limba
eu ma limb
tu te limbi
el/ea se limba
noi ne limbam
voi va limbati



Mei Buflea, daca nu stii culorile te invat eu: incep cu portocaliu?

Rufus, vaz eu ca nu poti face legatura intre lentilele de ochelari si ca drept dovada iti trimit niste coaja de lamaie.
Atat doar ca e plicul desfacut.


------
Sursa:
www.bucatarialuiviviana.com/sertaruldesus.html" target="_blank">http://www.bucatarialuiviviana.com/sertaruldesus.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Deci Buflea, te rog frumos sa scrii cu rosu regulamentul concursului.
Regulamentul trebuie sa contina si:
- numarul de poze/participant (daca am participat cu codite pot participa si cu bikini?)
- unde trimitem pozele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv ... nebunatico, vrei sa treci prin testul fata-spate si incerci sa mi te fluturi in bikini pe la nas ?

Rox, soro ..nu mai da amanunte despre poze ca te ghiceste lumea repede in loc sa te confunde, asa roza la cap, cu Rufus de ex

O sa scriu regulament, trebuie sa ma gandesc la el mai intai si sunt in inchidere de luna ...intre timp voi cautati poze. Daca credeti ca sunteti de nerecunoscut, va primesc si pozele alea in costum de menajera sexi si cositze cu care v-ati zapacit barbatul acum doua saptamani .
Aqai, tu la fata ta, cred ca poti sa-mi dai poze de acum ...fara copiii prin poza si cu o bentita alba pe cap pari asa de vreo 18 ani.

Revin cu instructiuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Depilate sau nedepilate?

Ce facem cu Rufus? Eu nu vreau sa-l recunosc din prima. Parca m-as perpeli putin.

Mergi la inceput