Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu poza poate oi gasi...dar ce fel trebuie sa fie, ca sa ma confunde cineva? Singurul cioroi printre randunici?
Asa, daca era si dl.V, poate aveam o sansa
buflea, erai mirata de avertismentele de pe la cate un nume...iar viviana s-a oferit sa-ti dea si tie unul. Acu' te faci ca nu stii despre ce e vorba?

Ca discutam de Margineanu zilele trecute...sa vedeti ca nu canta doar mascari



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:


Unii la televizor gatesc.
Celcesforaie vorbeste la telefon cu un prieten (tare, foarte tare si se limba prin casa):
- Ce sa fac? Ma gandesc sa-mi iau parul de pe piept. Fir-ar, am albit la tzatze ca Burebista.
- Nu. N-am schimbat masina. De ce mi-as lua nevasta americana cand inca ma mai satisface asta de-o tin acum?
- Las-o pe aia, are tzatzele ca lentilele de la ochelari.

Ma duc sa-mi bag capu sub perna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Am terminat ee gatit: pulpu cu lamaie si masline la cuptor, separat mazare sotata ori spanac.

Hahahah - vreau si eu reteta de "pulpu" cu masline, suna foarte "pulp-etisant" ca sa spun asa


Bueiiii, alinta din America, nu trebuie sa te pozezi pe tine cu telefonul ... ci pe poza ta, de acum 10 ani in urma, cel putin.


Hallooo, Chicago, pun Mafia locala pe tine daca mai carcotesti ...

Scotocesti dupa cele mai recente poze vechi pe care le ai.
Daca nu, ii pui pe aia in Romania sa iti pozeze pozele ...

Nu m-am gandit cu jurnalul - cati pinguini au jurnale, ce ar fi sa va pun sa-mi scrieti un paragraf din Jurnalele de altadata ...sa vedeti ce ne distram ...de voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana


Unii la televizor gatesc.
Celcesforaie vorbeste la telefon cu un prieten (tare, foarte tare si se limba prin casa):
- Ce sa fac? Ma gandesc sa-mi iau parul de pe piept. Fir-ar, am albit la tzatze ca Burebista.
- Nu. N-am schimbat masina. De ce mi-as lua nevasta americana cand inca ma mai satisface asta de-o tin acum?
- Las-o pe aia, are tzatzele ca lentilele de la ochelari.


...
Eu vreau sa stiu cum se "limba" Celcesforie prin casa purtand discutia asta despre batranete ?

P.S. Ah ! Fara gluma, nu m-am prins la ce se referea Viv cu culorile alea ... nici nu stiam ca avertismentele sunt pe culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

- Las-o pe aia, are tzatzele ca lentilele de la ochelari.



Ha???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, asta-i ultima pana terminat de facut spanacul: de unde stii ca nu fac parte din mafia locala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Moama ce a iesit
Era un banal pui
Buna marja de timp, caut
Kari, normal ca se mananca cu polonicu'!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

sefa, asta-i ultima pana terminat de facut spanacul: de unde stii ca nu fac parte din mafia locala?

Pai nu stiu ... faci ? Ca sa trec la dosar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

sefa, asta-i ultima pana terminat de facut spanacul: de unde stii ca nu fac parte din mafia locala?

Pai nu stiu ... faci ? Ca sa trec la dosar




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aaaa, Rox, ce bine ca ai zis cum se fac mucenicii aia...ca am luat o punga si ma uitam lung la ei. buflea intreba daca nu merg orice paste...eu zic ca nu prea, nu? Sau merg? buflea, pe 9 martie se mananca...si sebeau 40 de pahare. De vin.
Si kari...cum mai, tu cumperi coaja rasa de lamaie direct...rasa??

Mergi la inceput