Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, tu vrei sa faci concurs de frumusete. Ce premii dai ?




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

'Evening ladies
Bufleo ahahaha mi te si inchipui boscorodind in spatele camionului :))))
Mucenici cu zeama: se fierbe apa cu zahar (dupa gust!!!!), se pun muceniciii sau pastele deja fierte, se lasa sa dea 2-3 clocote pe foc fff mic. Se adauga coaja rasa de lamaie si portocala, nuci taiate maricel si scortisoara. Se haleste direct din oala:))))
Viviano, sa nu uiti sa te duci la Lidl joi, da???? ;)
Aqai moama ce devreme!!!! Super randunica esti
Kari, ok, inteleg.
Ruf, bafta, sa fie bine cu fiarele acasa, auzi la el!!!:)))))
Ma duc sa sting lumina la copchii. Am terminat ee gatit: pulpu cu lamaie si masline la cuptor, separat mazare sotata ori spanac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bun asa. Gata am si acasa poze din tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

ideea este fooarte faina dar trebuie modificata un pic in sensul ca nu toti pinguinii trebuie sa puna poza pentru ca sunt unii care nu mai au poze de la vartsa aia sau nu au scanner sau nu stiu cum sa faca sau nu vor sa fie recunoscuti sau eu stiu ce alte motive foarte bine documentate ]

Mai, poze din tinerete, nu neaparat din clasa 1. Nu stiu, de la 18 ani, de la nunta, din liceu, cu tigara in gura in jurul focului si de gat cu prietenul de atunci ... oricum niste poze "nu de acum" ci de cu cel putin 10 ani in urma ...

Se pot poza cu telefonul, nu-mi trebuie rezolutie perfecta ...


eu nu pot face poze cu telefonul acum, in a doua-a tinerete, si sa iti trimit imaginea care o aveam la prima tinerete.
iar feciorului trebuie sa ii cer acordul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
eu nu pot face poze cu telefonul acum, in a doua-a tinerete, si sa iti trimit imaginea care o aveam la prima tinerete.


Asta-i tare !




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Din ce tinerete treebuie sa fie pozele???
2-10 ani, 11-20?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Am terminat ee gatit: pulpu cu lamaie si masline la cuptor, separat mazare sotata ori spanac.

Hahahah - vreau si eu reteta de "pulpu" cu lamaie si masline, suna foarte "pulp-etisant" ca sa spun asa

Bueiiii, alinta din America, nu trebuie sa te pozezi pe tine cu telefonul ... ci pe poza ta, de acum 10 ani in urma, cel putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

pai asa mai merge, poze de la prima tinerete. da tre sa caut intai. si sa ma rog de copii sa ma ajute cu telefonul.

asa roxana, direct din oala? si cu polonicul desigur

maine cred ca framant aluat si apoi fac cu forma aia, defapt ii pun pe copii la lucru. nuca se gaseste deja curatata la magazin si coaja de lamaie la fel, gata m-am scos cu mucenicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Din ce tinerete treebuie sa fie pozele???
2-10 ani, 11-20?


Perioada :
Minim 7 ani
Maxim: varsta de acum - 10 ani

Asta e problema de pus in ecuatie ... acum sa vad cine stie matematica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Am terminat ee gatit: pulpu cu lamaie si masline la cuptor, separat mazare sotata ori spanac.

Hahahah - vreau si eu reteta de "pulpu" cu masline, suna foarte "pulp-etisant" ca sa spun asa

Bueiiii, alinta din America, nu trebuie sa te pozezi pe tine cu telefonul ... ci pe poza ta, de acum 10 ani in urma, cel putin.


bueii, tu nu te-ai prins ca nu am ce poza, pozele sunt in romania la cei care nu vor sa ma uite, am cu mine numai jurnalele

Mergi la inceput