Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Tot eu ... nu sunt in stare sa scriu un singur mesaj cu tot ce am in cap ...asta pentru ca ce am in cap nu este fluent, ci cu pauze ...

Deci , ce este cu Babele astea ? Se stabilesc dupa ziua de nastere ? Ok, atunci a mea e pe 11 ...sa-mi spuneti cum este si ce ma asteapta.


a fost pe 2 ( se anuna 1 cu 1, nu de alta dar pe 11 martie se aniverseaza si mosii ) sau nu e asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

hei, roxana, m-am cumintit :) ma trezesc dimineata la 6 si un sfert sa fac workout acasa in basement :))) imi fac tight tighs and buns (?) posterior adicatelea - doamna buflea atentie aici :)

ma astept azi sa fiti mai severa in evaluari ca aveti nervi de macinat dupa camion. si aveti dreptate, e nevoie de un follow-up dupa atatea aplicatii acceptate au dat bir cu fugitii candidatii

sanatate multa multa pt kari, mos g si nepoata de viv

scarpinaturi usoare pt copil de lali

mahmureala usoara pt carmaw - pai cu apa se face treaba?

si fug inapoi la prezentari



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Buflea, eu nu sunt genul care sa sporovaiasca diverse. Io sunt asaaa...mai la obiect. Drept urmare, intru la topic (si oricare altul) numai cand am ceva de zis.

Allinta ... minus. Ai luat un minus ... . Ia uite, vad ca mai ai un avertisment ... fetelor, unde se impart avertismente ca vreau si eu ...sa citesc ... revin la subiect ... Allinta te aranjez pe panta de exit a ghetarului, directia "in sus" ... la zece minusuri ajungi in varful ei si o iei la vale ... in jos ... nu te imping eu, te impinge gravitatia ... (pe care o controlez tot eu, da ?)

Subiectul asta nu are nimic la obiect, asta este farmecul lui ...


Ha-ha ! Nu-i nimic, tu-mi dai exit, io imi dau enter.
Vrei sa ti se daruiasca si tie un avertisment ? Vorbeste cu moderatorii.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Viviana, ma bucur de vestile bune. Sanatate multa si ganduri bune micutei.

Eu am dormit iar 4 ore, la 5 dimineata l-am trezit pe barbat sa vina sa ma schimbe. Si da, se scarpina in somn asa ca n-avem de ales. Vestea buna (cred ! ) e ca, dupa o noapte agitata doarme de pe la 6 si inca nu s-a trezit. Si eu de paza, vad seriale inregistrate .... si galceava politica de pe la televiziunile de stiri. Ma duc sa-mi caut o carte ca ce am pe noptiera nu ma inspira deloc. Cred ca-mi comand ceva literatura de plaja, gen Grisham, ca nu-s in stare de Herta Mueller de care ma apucasem. Sau ma apuc de Urzeala Tronurilor, cred ca e momentul si timpul, desi am mai incercat de doua ori si n-am trecut de pagina 30. Poate asa, anesteziata cum sunt de nesomn merge mai bine ...

carmaw al meu barbat vrea sa treaca pe samsung, am mai auzit ca se blocheaza. Noi suntem inca pe apple cu majoritatea device-urilor asa ca te intreb se intampla des ?

In alta ordine de idei vreau sa-mi iau un comp nou, fix, nu laptop, nu tab. Nu ma descurc cu generatiile astea noi, aveti idee ? Cu dual core, i3, i5, i7 care ce e si cat merita ? Eu sunt alive de pe vremea lui 3-86 daca ma intelege cineva ... Am mai progresat dar acum chiar nu am mai urmarit de cativa ani evolutia pentru ca am cumparat tablete si telefoane . Si cand m-am uitat pe site-uri m-a luat durerea de cap ...









Depinde pt ce iti trebuie computeru;
la inceput mi-am luat si eu un HP dual core ale alea etc, si a functionat excelent rezistat excelent la toate trintelile pina cind si-a dat duhul ca a turnat fata-mea apa pe ecran...cica sa-l racoreasca...si atunci a mai functionat o vreme conectat la un monitor separat; dupa care mi-am luat cel mai ieftin posibil in jur de 2sute si ceva$: compaq nu are dual core, are intel celeron, simplu si este f bun; merg si jocuri pe el si pt ce imi trebuie internet, sa mai fac un document etc este excelent;
eu nu as mai cumpara unu scump decit daca mi-ar trebui pt servici sau stiu eu de facut lucruri complicate...asa ca depinde pt ce iti trebuie; cred ca in ro sint niste scoruri la computere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

msl1 merci, mie-mi trebuie ca si calculator de casa, proiecte copil, editare, web, mai lucrez eu cand sunt consemnata la domiciliu de copil, asa ca trebuie sa rulez si ceva grafica. Incerc sa iau ceva mai bunut, sa nu se uzeze moral chiar foarte repede. Nu cel mai nou, ca nu merita banii cand apare, dar nici ceva vintage. Asa sa fie OK pentru urmatorii vreo trei, patru ani.

Rufus, bafta, sa-ti iasa asa cum vrei !

allinta, sorry, ghetarul nostru e galagios cu rost sau fara, asa ca treci la raport mai des , nu te eschiva !

Buflea, am facut comanda de carti, mi le livreaza pe 8 martie, asa ca mi-am facut un cadou singura. Inclusiv ce mi-ai zis tu, si inca cateva, ca daca ma scap eu in librarie ... Si un Grisham micut . Mi-am luat si Life of Pi, cartea ma atrage, filmul nu.
Au fost doua subiectele cu potential de cartonase, dar pe unul l-a inchis Mirela la timp la zz.

Aqai, merci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, nick-ul meu nu e Allinta, ca sa nu existe confuzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

OK, Lali.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Apropo de a_alinta si allinta, cand am ales nick-ul asta, nu stiam ca exista altcineva cu nick asemanator.

O sa rog adminii sa imi schimbe nick-ul; nu de putine ori s-au creat confuzii intre mine si tine.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Io tot zic laptop. ocupa loc putin, il poti muta, plimba cu tine la nevoie, il mufezi la ecranul mare... un sony vayo? HP iara bun, dell de asemenea. nici nu ristisa-i tragi picioare pe sub masa :) vine cu webcam si microfon incorporat... ce mai. sau poate intre timp au si desktopurile chestii din astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Apropo de a_alinta si allinta, cand am ales nick-ul asta, nu stiam ca exista altcineva cu nick asemanator.

O sa rog adminii sa imi schimbe nick-ul; nu de putine ori s-au creat confuzii intre mine si tine.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


de ce sa ti-l schimbi? pentru ca cineva nu citeste cu atentie nick-ul ? in locul tau nu l-as schimba.

Mergi la inceput