Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

buflea, nu te vad deloc in spatele unui camion
Imi imaginez ce culoare aveai de nervi.
Am descoperit combinatia perfecta (adica mancabila) a boabelor mele: cu varza murata. Macar aluneca pe gat...chiar e comestibila.
Vestea mea buna este ca s-ar putea sa primesc un job. E drept, nu prea stiu cand...inca nu-s semnate nu's ce contracte de concesiuni, inchirieri. Evident, ca in absolut toate cazurile din ultimul timp, fac ceva nou. Reteta sigura sa nu ma plictisesc, nu?
Si baba mea a fost pe 3, ca in fiecare an. Adica duminica. Aici, in Bucuresti, o zi absolut superba. Deeeeci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

si de la mine o veste minunata, ninge de dimineatza, se anunta furtuna, asa ca ghetarul nostru are suport de zapada proapata! si vant din toate directiile
aseara incepe feciorul cu rugaminti ca nu vrea sa mearga azi la scoala iar eu i-am spus foarte hotarata ca nu sun ( din cand in cand il mai lasam sa-si ia liber )si ca va avea absenta nemotivata.
ghiciti cine ne suna de dimineatza la 5.30? mesajeria de la scoala prin care ne anunta ca din cauza vremii astazi ... nu e scoala!!!


viviana, numai ganduri de bine micutzei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Aaaa....animalutul, am uitat sa va zic si voua, a fost recuperat dupa indelungi cautari . Se ascunsese sub sifonier (nu stiu daca acolo a stat tot timpul). Nu am fost acasa cand l-au descoperit, dar stiu ca l-au cautat copii ore in sir. Acum are un culcus nou, mult mai potrivit pentru un hamster, de unde e imposibil sa mai evadeze!!

Ca le-am explicat fetelor extrem de clar ca eu nu dau niciun ban pentru mofturile lor, asa ca daca vor sa isi ia hamster, sa se descurce. Sa le fi vazut cum si-au scos toate pusculitele la inaintare si-au facut cheta ca sa cumpere monstruletul!! Cred ca a fost prima oara in ultimele saptamani cand erau toate 3 pe aceeasi lungime de unda, cooperare, colaborare, niciun fel de cearta sau invidie. Au avut bani sa-si cumpere hamsterul si mancarea aferenta, dar o cusca speciala era mult peste posibilitatile lor, asa ca duminica s-a improvizat un culcus. Din care a evadat cu prima ocazie .
Tati evident ca a fost foc si para cand a auzit de planurile noastre de a cumpara hamster, facute pe la spatele lui, dar intr-un final s-a resemnat. Ba mai mult, aseara ne-a cadourisit si c-o "cusca" pe masura monstrului (care nu cred ca are mai mult de 5cm lungime , e cat o nuca mai mare), de unde dupa cum spuneam e imposibil sa mai evadeze. Ma rog, cusca e mult spus, pentru ca e de fapt un seratar mare, de plastic, transparent, care se foloseste la ..... frigidere . Ca asta se produce, printre altele, la fabrica firmei la care lucreaza el, mase plastice .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Buflea, eu nu sunt genul care sa sporovaiasca diverse. Io sunt asaaa...mai la obiect. Drept urmare, intru la topic (si oricare altul) numai cand am ceva de zis.

Allinta ... minus. Ai luat un minus ... . Ia uite, vad ca mai ai un avertisment ... fetelor, unde se impart avertismente ca vreau si eu ...sa citesc ... revin la subiect ... Allinta te aranjez pe panta de exit a ghetarului, directia "in sus" ... la zece minusuri ajungi in varful ei si o iei la vale ... in jos ... nu te imping eu, te impinge gravitatia ... (pe care o controlez tot eu, da ?)

Subiectul asta nu are nimic la obiect, asta este farmecul lui ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

si de la mine o veste minunata, ninge de dimineatza, se anunta furtuna, asa ca ghetarul nostru are suport de zapada proapata! si vant din toate directiile
aseara incepe feciorul cu rugaminti ca nu vrea sa mearga azi la scoala iar eu i-am spus foarte hotarata ca nu sun ( din cand in cand il mai lasam sa-si ia liber )si ca va avea absenta nemotivata.
ghiciti cine ne suna de dimineatza la 5.30? mesajeria de la scoala prin care ne anunta ca din cauza vremii astazi ... nu e scoala!!!

Allinta, tu prin ce zona esti de e iarna la tine ? Ca la Michelle e vara tot timpul si la mine e inca soare ... furtuna ta de zapada o fi aia pe care o asteptam si noi miercuri si joi ?

Ah ! Si cati ani are baiatul ?

Sorry de intrebari, dar fac curatenie la dosare si al tau era incomplet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Yes...dark_sun eu is fan animalutze...am avut un teckelas si una pisicutza...dar noroc ...nu
Catelul a murit la 11 ani...iar Coupylica l am pierdut la 3 anisori a avut crunta PIF( pancreatita infectioasa...
Ouf.ouf:(
Bine ai venit printre noi!!
Nu vi si tu la secret bunny???
E permisa reclama nu???
Eu cumparai azi diverse...dar sa vedem din ce tara il trimit si spre care destinatzie:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Am baut prea multa apa si vad dublu....v am zis eu ce fac cu galaxy uuuuu...
Rebecca tu nu ai activat pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ruf, tinem pumnii cu jobul ...cred ca toata lumea ii tine. Noi ca stim ca iti doresti, Tora ca aveti nevoie de bani, fetele ca nu mai au nevoie de tine acasa ... e imposibil sa nu iasa ! Macar e pe timp indelungat ?

Tot eu ...imi mai dai o data lista aia cu boabe ... am uitat sa o copiez cand mi-ai dat-o si acum nici nu stiu pe ce pagina sa ma uit inapoi, mi-e mai simplu sa te intreb ...stiu, mi-e rusine 5 min.

Kari, sanatate multa ... eu nu stiu de ce iti ies tie mereu analizele proaste, ca la spirit te-am diagnosticat eu: esti optimista si simpatica si ai simt al umorului, deci mai mult decat sanatoasa ...eu cred ca te duci prea des la doctor ...uite la mine, eu am fobie de doctori, sunt ipohondra, fac ataca de panica in sala de asteptare, drept urmare nu ma duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Tot eu ... nu sunt in stare sa scriu un singur mesaj cu tot ce am in cap ...asta pentru ca ce am in cap nu este fluent, ci cu pauze ...

Deci , ce este cu Babele astea ? Se stabilesc dupa ziua de nastere ? Ok, atunci a mea e pe 11 ...sa-mi spuneti cum este si ce ma asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

si de la mine o veste minunata, ninge de dimineatza, se anunta furtuna, asa ca ghetarul nostru are suport de zapada proapata! si vant din toate directiile
aseara incepe feciorul cu rugaminti ca nu vrea sa mearga azi la scoala iar eu i-am spus foarte hotarata ca nu sun ( din cand in cand il mai lasam sa-si ia liber )si ca va avea absenta nemotivata.
ghiciti cine ne suna de dimineatza la 5.30? mesajeria de la scoala prin care ne anunta ca din cauza vremii astazi ... nu e scoala!!!

Allinta, tu prin ce zona esti de e iarna la tine ? Ca la Michelle e vara tot timpul si la mine e inca soare ... furtuna ta de zapada o fi aia pe care o asteptam si noi miercuri si joi ?

Ah ! Si cati ani are baiatul ?

Sorry de intrebari, dar fac curatenie la dosare si al tau era incomplet


numai daca imi spui ce ai de gand sa faci cu dosarele iti dau toata informatia, altfel raman incompleta. ( tocmai intrebasem unde pot gasi o putinica de lemn in chicago?)
furtuna aia e , de la noi vine si norocul tau ca stii sa schiezi ( eu te admir de 3 ori ca mergi si cu copiii ) iar tanarului meu ii serbez majoratul romanesc ( 18 ani ) de pastele romanesc , bineinteles.

Mergi la inceput