Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ok, inteleg. daca tu esti bine, nu ma ingrijorez . copchilu' sigur va fi!
mie una mi-a placut game of thrones", l-am devorat. nu il am decat in engleza, am vazut ca varianta romana pierde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Multumesc pt urarea de bun-venit, pentru primire asteptam rabdatori:)...
Mi-au murit 3 pisici:( iar vestea Buna este ca mai am 3 motanei si o pisicuta sanatosi tun( pana la proba contrarie:().

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Lali daca poti...evita samsungu:(
Ne am intors de la cumparaturi din olanda...am luat pt o sapt ..mumte,multe carnarii vinuri beri brinze legume etc etc...41.65 e...eu vreau sa stau la olandeji!,,
Pup ca trebuie sa prepar ceva ca sa i bag omului pe sub nas ca vrea sa faca bicicleta
:-):-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

lali, la desktop nu ma pricep, dar stiu ca linistita poti sa mufezi monitorul la laptp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

duamna Aqai, asa devreme v-ati trezit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ziua buna

voi stiti ca azi e baba mea? ha? v-ati ales si voi cate una? de dimineata straluceste soarele si e atat de fain afara....

roxana, si valorile alea sunt scazute, de aceea a trebuit sa repet analizele. ca doar ce am facut saptamana trecuta. astept astazi pe seara sa vad ce spune nenea doftor. da cica la mine e normal, ca si asa ma deteriorez pe zi ce trece. bine, eu de fapt infloresc pe zi ce trece.... astea e partea optimista.

Rufus, o veste buna...? mi-a scris mos G (mos G e tatal meu) si spune ca se simte mai bine, facea dializa saptamanal, acuma va merge doar de doua ori pe luna. si-a schimbat modul de a manca, a scos carnea si fainoasele, s-a dat pe boabe ca i-am dat eu idei. si ceaiuri naturale, plus optimism incurabil.

Viviana, recuperare usoara bebelinei.


luna trecuta mi-am luat laptop nou. acum imi vine sa dau cu el de pamant, imaginea apare doar pret de cateva fractiuni de secunda, apoi se inegreste ecranul.

lali, sanatate si voua, si tie rabdare si putere


Dark_sun, bine ai venit. fii pe fraza, acus apare doamna buflea si te randuieste.


Mickyy, ati gasit animalutul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

kari, pai vestea de la tatal tau chiar ca e super-buna. Mie cateodata nu-mi vine sa cred cat rau sau bine ne putem face singuri, iar povestea lui e un exemplu clar. Sanatate multa !

Mickyyy, chiar asa ati dat de rozator ?


Mai fetelor, meditam eu asa, ce ma faceam fara voi, pe umerii cui ma mai plangeam eu atata ? Ca numai gura-i de mine, ma apuca vaitatul dar fac ce trebuie.
Un mare pentru voi.

Update copil: se simte bine si face ... teme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

M-a strigat cineva ?

Buna de dimineata la mine,

Ia sa vedem, sa-mi iau carnetelul ... avem candidati noi ?
Ok ... stati 1 min sa-mi pun ochelarii pe ochi ... dar pana sa o fac sa imi spuneti ce s-a intamplat cu Pinguinele pe care le-am acceptat pana acum si au disparut ? Pai nenica, aici nu merge asa, odata intrate, toate pasarile trebuie sa cante ... pe voci ajustate de boabele lui Rufus . Mickyy nu de tine vorbesc ca tu vad ca te integrezi, imi place ...

Dark_sun ? Ce nick e asta ? Spate dark si fatza sun ? Sau invers ? Ca sa stiu din ce parte sa ma uit la tine ... mie imi place aia pe care zambesti si daca o fi sa te privesc din spate pentru asta, asa o sa fac ... Spune repede in ce categorie intrii - pinguina, randunica ... ca deja ti-am taiat bilet cu loc. Stai langa Carma ca si ei ii plac pisicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asaaa ...

Sa va spun eu de dimineata ... imi propun sa plec mai devreme sa iau benzina ... mda, de la Costco , poate nu mai este domnul cu "as deep as possible inside my car". N-am reusit ca fica-mea s-a trezit ca vrea codite si eu am cedat timpul meu de benzina pe cositzele ei.

Deci plec tarzior de acasa si prin in fatza un camiooooooon ... fetelor, din ala cu remorca lunga de jumatate de km. La primul stop eu trebuie sa fac la stanga si desigur, camionul din fatza vrea la fel ... zbarnaiam in spatele lui de nervi si ma gandesc sa-l fentez. Fac la stanga pe o strada paralela mai inainte, bag piciorul in pedala si cand sa fac inapoi la dreapta sa ies in strada principala, incep sa curga un sir de 5 masini carora trebuie sa le dau prioritate ... in timp ce ma uitam cum toate cele 5 masini trec in fata mea, vad si camionul ala de care vroiam sa scap trecand in fata celor 5 masini ... deci, ma inscriu si eu pe drumul initial dar acum in loc sa fiu inspatele camionului, asa cum plecasem de acasa, eram a sasea masina din spatele camionului ..smart, smart, smart girl !!! ... ajungem cu carnatul asta de masini la urmatorul stop ... la stanga se iese pe autostrada, daca alegi banda de "inainte" se mai merge ceva prin oras si se poate iesi iar pe autostrada pe un exit mai in fata ... astept sa vad ce face truckul, cica face la stanga ...eu, smart, merg inainte, mai prind un stop, cand asteptam sa ies pe exit pe autostrada ..mda, desigur, camionul trece in fata mea ...si uite asa tot drumul am stat in fundul lui pana la serviciu frate ...destinatia camionului era benzinaria de langa serviciul meu, damn it !

Vestea buna la mine este ca e soare.
O alta veste buna este ca miercuri si joi avem furtuna de zapada deci sambata sau duminica sunt la ski.

Viv, imi pare bine pt nepotica ta ...deci acum, cand se va vindeca interventia, e ca si noua ...sau tot o sa aiba ceva restrictii pe viata ?

Lali, read my lips: citeste "sotia 22" de Melanie Gideon ...e de plaja, o sa-ti placa.

Eu am renuntat la cartea cu orgasme ca intre timp mi-a venit alta la biblioteca ... acum citesc "Babyville" de Jane Green - super draguta si asta dar nu stiu daca s-a tradus in romaneste. Dupa ce o termin, ma intorc la orgasme ...cu rezervorul de la masina plin .. promit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buflea, eu nu sunt genul care sa sporovaiasca diverse. Io sunt asaaa...mai la obiect. Drept urmare, intru la topic (si oricare altul) numai cand am ceva de zis.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput