Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Buna dimineata !

Kari, multa sanatate iti doresc.

Viviana, insanatosire grabnica nepoatei tale.

Mada, dragalasa tare fetita ta, cu nasucul bagat in painica aia.

Va las o melodie :
Demis Roussos - Quand je t'aime (subtitrat romana)

http://www.trilulilu.ro/video-muzica/demis-roussos-quand-je-t-aime-subtitrat-romana-3


PS : ma poate invata cineva cum se pune un videoclip pe forum ?



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Carmaw, cateodata nu e nevoie de cuvinte. Eu stiu ca ai avut un gand bun.

Am fost tinuta la curent, pe mail. Ma gandeam ce rau e sa fii singur, fara familie langa tine care sa te incurajeze.
Micuta inainte de operatie l-a intrebat pe dr. care este rata mortaltatii. I s-a spus ca e 0, si ca rata de succes este de 80% ceea ce inseamna foarte buna. I-a mai explicat ca este o procedura si nu o operatie, chirurgie propriu-zisa.
Pentru a ajunge la locul faptei s-a intrat pe cele 2 artere femurale prin zona inghinala.
Din fericire, circuitul in plus era la o distanta corecta fata de cel bun si a permis ablatia lui.
Asta a fost marea problema: daca era prea aproape nu se putea interveni si speranta de viata ar fi fost scazuta. Un ritm al inimii de 240-280 slabeste muschiul.

Va sta 2 zile nemiscata cu niste sacutzi pe picioare care apasa arterele sa le impiedice a se fisura. Miercuri o sa fie acasa.
Profesorii i-au spus asa: "Promite-ne ca miercuri vii la scoala"

Am primit si poze cu micuta inainte de interventie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Un brat mare de ghiocei, zambile, lalele si narcise pt voi, cele care imi descretiti fruntea aproape zilnic. Va citesc inca de la inceput, de cand cu Tanti Zavaidoc?...parca asa. O primavara cat mai frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Yupiiiiii!!!!!
Ma bucur Viviana!Ultimul gand aseara inainte sa ma ia somnul a fost catre nepotica ta si am simtit ca e bine pt ca TREBUIE.

Uite asa mi-a trecut frigul,am venit de afara congelata caci m-am lasat inselata de soare si de entuziasmul meu ,dar m-a incalzit vestea asta.

Rufus a decretat astazi ziua vestilor bune asa ca va rog sa va conformati .

Incep eu: astazi imi cumpara ursu masina de spalat caci de o saptamana sunt sclava Isaura,spal la mana pana nu mai pot si am gasit o alta utilitate cazii cu hidromasaj .

M-ati innebunit cu pozele voastre,copii frumosi (nu stiti ca am destui ?! ,de ce ma ispititi ? mai ales tu Mada,cand o tot vad pe printesa ta parca parca as mai vrea si eu...ma omoara ursu,mai bine lasa),painici apetisante (sunt la dieta oameni buni abia am atins 68 kg vreti sa sar iarasi peste 70? sau vreti sa va bombardez si eu cu feluri de mancare si desert sa va chiortaie matele?! ) si ghioceiii ce sa mai zic ...sunt intre betoane,prizoniera,visez cu ochii deschisi la terenul achizitionat si gol de ani buni .

Gata cu vorba ca azi sunt baby sitter toata ziua pt fetele vecinei,asa ca va pupez si ii dau drumul la treaba.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Allinta cred ca poti sa pui videoclip doar daca e urcat pe youtube,google sau celelalte canale video care se afla la optiunile mesajului sub Format.
pt melodie.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Vaz ca a venit o pinguina (randunica?!) noua de pe partea intunecata a soarelui.

Ii zic bine a venit si o astept pe Buflea cu cm si busola sa-i faca incadrarea.

Veste buna... veste buna... ce veste buna sa va mai dau io? Celcesforaie face dus si odrasla s-a pensat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, ma bucur de vestile bune. Sanatate multa si ganduri bune micutei.

Eu am dormit iar 4 ore, la 5 dimineata l-am trezit pe barbat sa vina sa ma schimbe. Si da, se scarpina in somn asa ca n-avem de ales. Vestea buna (cred ! ) e ca, dupa o noapte agitata doarme de pe la 6 si inca nu s-a trezit. Si eu de paza, vad seriale inregistrate .... si galceava politica de pe la televiziunile de stiri. Ma duc sa-mi caut o carte ca ce am pe noptiera nu ma inspira deloc. Cred ca-mi comand ceva literatura de plaja, gen Grisham, ca nu-s in stare de Herta Mueller de care ma apucasem. Sau ma apuc de Urzeala Tronurilor, cred ca e momentul si timpul, desi am mai incercat de doua ori si n-am trecut de pagina 30. Poate asa, anesteziata cum sunt de nesomn merge mai bine ...

carmaw al meu barbat vrea sa treaca pe samsung, am mai auzit ca se blocheaza. Noi suntem inca pe apple cu majoritatea device-urilor asa ca te intreb se intampla des ?

In alta ordine de idei vreau sa-mi iau un comp nou, fix, nu laptop, nu tab. Nu ma descurc cu generatiile astea noi, aveti idee ? Cu dual core, i3, i5, i7 care ce e si cat merita ? Eu sunt alive de pe vremea lui 3-86 daca ma intelege cineva ... Am mai progresat dar acum chiar nu am mai urmarit de cativa ani evolutia pentru ca am cumparat tablete si telefoane . Si cand m-am uitat pe site-uri m-a luat durerea de cap ...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tu Lali, glumesti fata mea???? di ce nu dormi? nu ia un antihistaminic seara? orice, ketof, aerius, whatever. io zic sa dormi, macar langa el.....
stiu ce zici de 386. intreb sefu de o configuratie ok si iti scriu, ok?

Dark_sun, welcome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Sau ma apuc de Urzeala Tronurilor, cred ca e momentul si timpul, desi am mai incercat de doua ori si n-am trecut de pagina 30. Poate asa, anesteziata cum sunt de nesomn merge mai bine ...


Eu m-am apucat de ea acum vreo 2 luni, tot asa, primele 30-40 de pagini cred ca le-am citit in vreo 2 saptamani, fara prea mare tragere de inima. Norocul meu a fost ca intr-o zi am ramas sa astept o colega de serviciu in masina (a zis ca dureaza 5 minute, si-a durat vreo ora), si neavand absolut nimic altceva de facut m-am pus pe citit. Si de-atunci n-am mai lasat-o din mana. Citesc peste tot pe unde am cateva minute libere, o am in format electronic salvata pe mobil. Sunt deja la volumul 2 . Ba m-am mai si uitat la cateva seriale din seria de pe HBO (le gasesti online peste tot), chit ca nu's la fel de bune ca si cartea, dar mie-mi place ca atunci cand citesc sa pot asocia un nume c-o imagine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Roxanaz Ia Claritine, dar are momente de somn linistit si atunci mai inchid si eu un ochi (numai unul ! ) si are momente in care, prin somn incearca sa-si rupa bubitele. Asta e, hai ca nu patesc nimic cateva zile ... Da' asa-s eu, nu mi-as putea ierta sa stiu ca are semne din cauza ca n-am reusit sa tin ochii deschisi. Doar cand era bebe n-am patit nimic cu saptamanile !

S-a trezit acum si starea generala e buna.

Merci de grija .

Edit: computerul este pentru acasa si ar fi indicat sa se potriveasca cu monitorul cica 3D pe care l-a luat barbatu-meu de black friday, nu ca ne trebuia dar era la oferta. Si acum sta in cutie langa birou asteptand ceva la care sa se mufeze.



Mergi la inceput