Primavara pe ghetar (jurnalele pinguinilor veseli)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

In alta ordine de idei vreau sa-mi iau un comp nou, fix, nu laptop, nu tab. Nu ma descurc cu generatiile astea noi, aveti idee ? Cu dual core, i3, i5, i7 care ce e si cat merita ? Eu sunt alive de pe vremea lui 3-86 daca ma intelege cineva ... Am mai progresat dar acum chiar nu am mai urmarit de cativa ani evolutia pentru ca am cumparat tablete si telefoane . Si cand m-am uitat pe site-uri m-a luat durerea de cap ...


Primul meu PC a fost un 486
Ca sfat de achizitie iti recomand http://www.mygarage.ro/wishlist/ Scrii ce doresti sa faci cu PCul, bugetul, eventual piese ce le poti folosi in continuare (daca ai un PC vechi) si vei primi cele mai bune variante. Apoi poti cauta componentele respective pe net, sa vezi unde le gasesti mai ieftine Daca nu, le poti comanda direct de acolo, cu tot cu asamblare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Io tot zic laptop. ocupa loc putin, il poti muta, plimba cu tine la nevoie, il mufezi la ecranul mare... un sony vayo? HP iara bun, dell de asemenea. nici nu ristisa-i tragi picioare pe sub masa :) vine cu webcam si microfon incorporat... ce mai. sau poate intre timp au si desktopurile chestii din astea.

_



Nu as lua laptop pentru ca de aceiasi bani iau un desktop mult mai bun. Iar pentru mobiltate avem tabletele.

Edit: rall merci, cercetez link-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Lali, pune lista cu ce ai cumparat.
Auzi, dar de ce nu le iei pe kindle ? Stii ca poti download kindle pe Apple si apoi cumpara carti de pe Amazon. Doar ca sunt cam in engleza, daca preferi sa citesti in rom nu prea merge, dar financiar cred ca iesi mai ieftin pe kindle si nici nu umpli casa de carti

Wow, avem un pui de pinguin de 18 ani ? Primul baiat adolescent pe ghetar ...vrem poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
[

Kari, sanatate multa ... eu nu stiu de ce iti ies tie mereu analizele proaste, ca la spirit te-am diagnosticat eu: esti optimista si simpatica si ai simt al umorului, deci mai mult decat sanatoasa ...eu cred ca te duci prea des la doctor ...uite la mine, eu am fobie de doctori, sunt ipohondra, fac ataca de panica in sala de asteptare, drept urmare nu ma duc.



pai io-s chemata la doctor, tu crezi ca ma duc de buna voie? chemata cu telefoane sau scrisori. am mai spus candva pe forum, am doua dungi rosii pe cardul de sanatate. baga asta la dosar.

sfaraie pe foc o supa de legume. sa se invete minte terminatorii astia mici. si o fac crema, ca sa nu se prinda prea tare ce-i acolo.

rufus, bafta cu jobul. tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Apropo de a_alinta si allinta, cand am ales nick-ul asta, nu stiam ca exista altcineva cu nick asemanator.

O sa rog adminii sa imi schimbe nick-ul; nu de putine ori s-au creat confuzii intre mine si tine.


de ce sa ti-l schimbi? pentru ca cineva nu citeste cu atentie nick-ul ? in locul tau nu l-as schimba.



Nu as schimba nimic altceva; ar ramane avatarul si citatul de la subsol.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Apropo de a_alinta si allinta, cand am ales nick-ul asta, nu stiam ca exista altcineva cu nick asemanator.

O sa rog adminii sa imi schimbe nick-ul; nu de putine ori s-au creat confuzii intre mine si tine.


de ce sa ti-l schimbi? pentru ca cineva nu citeste cu atentie nick-ul ? in locul tau nu l-as schimba.



Nu as schimba nimic altceva; ar ramane avatarul si citatul de la subsol.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.



allinta, nu schimba nimik. esti originala asa cum esti, pe de alta parte esti in topul meu ptr obiectivitate.

cautand in sertarul bucataresc am descoperit ca am o chestie mica cu care pot sa fac mucenici. o am de cand a fost socrosenia acum trei ani la noi. deja trei ani??? pfuai ce trece timpul asta.... cand ma gandesc ce tanara eram....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari , deja am trimis rugamintea. Sper sa mi se aprobe.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hai ca eu compilez mai greu, inca nu mi s-au dezghetat neuroni :))
Ruffus, bafta cu jobul. In ce domeniu cauti!? Mai stii de unde poate sarii iepurele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara.....

Acu` picai si eu..acasa...sunt rupta,azi noapte m-am trezit la 4 dimi si nu m-a mai lasat Sforaiciu sa dorm,la 4.30imi spalam parul,la 5 curat in bucatarie.....

La opt eram chioara de somn,la 10 am baut o cafea,apoi am fost toata ziua pachet de nervi..mi-a trecut acum,sunt doar un pic...nu stiu...in ceata.....

Pup va dau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ooooo ... mucenici !!!

Spuneti-mi repede cum se fac aia cu zeama si nuca, ca bag in ei paste ...ce, paste nu merg ? Trebuie sa fie neaparat opturi ?

Si cand se mananca mucenicii astia ?

Kari, ce inseamna soro doua dungi pe carnetul de sanatate ? Sa trec definitia la dosar, nu pot sa pun informatii incomplete

In alta ordine de idei, stiti ce idee mi-a venit ?

Ce ar fi sa ne jucam aici pe ghetar ... Eu cred ca nu m-am jucat destul in copilarie de aia imi tot vine acum ... Sub titlul "copilaria pinguinilor", sapt viitoare (ca sapt asta am treaba la serviciu), imi trimiteti mie pe email o poza de-a voastra de cand erati copii. Cand le am pe toate, le pun eu pe subiect, cu o descriere ceva, si va pun sa ghiciti cine e in poza ... dar poza sa fie vizibila si nu in fasha ...asa de la 7 ani in sus ...

Pozele, desigur, vor ajunge corect, in dosarul ficaruia

Mergi la inceput