Burtici cu stelute de iulie- august 2013 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

Ama, eu am inteles din povestea asta ca este vorba de un lichid nu de secretie. Din cate stiu secretia este mai abundenta.

Apropos de lichid si eu am zile, spre exemplu ieri cand slipul era umed, cam cat jumatate de palma.

19+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Paula, dar cum se fac astea? Ca spre exemplu cand am fazele alea totul se duce in vasul de toaleta

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Bubulina si ce inseamna asta exact? si eu am cateodata slipul mai umed, nu excesiv si nu mi-am facut pana acum griji. abia luni merg la control...pun si asta pe lista de intrebari.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaa

Fetelor e sunt intr-un workshop am zis ca trag un ochi si gata. Acum ma stradui sa nu incep sa plang. Voi de ce folositi tampoane? Ce tampoane? Asa au spus doctorii?
Cu pierderea de lichid asa stiam si eu ca Paula. Ca sa fii sigur ca este te asezi in pat. Daca inca curge fuga la medic.
Ufff....sunt varza acum. Tocmai ce am terminat tratamentul de infectie urinara, am ajuns de urgenta sapt trecuta la medic.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 15 +


Nu, mie nu mi-a zis dr, dar nu as putea sa stau fara tampoanele alea zilnice. Eu pateam, efectiv, cand tuseam mult, sau stanutam sa ma scap pe mine, si daca nu aveam tampon, tb sa am chiloti de schimb. Si am si eu scurgeri, asa ca apa, fara miros, culoare, consistenta...nu stiu exact ce inseamna, dar nici nu ma pasioneaza pb, atata timp cat noaptea nu am nici o pb.

Happy, nu stiu. Nu am folosit, dar stiu tot de la fetele de a delfinasi de ele. Dar banuiesc ca la farmacie, sau pe net gasesti informatii despre cum se folosesc.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 20+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina2401 spune:

Monica, nu stiu ce inseamna...

19+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Paula, asa am si eu, ca apa. Nu au culoare, miros, consistenta...Asa sunt si cele de dimineata...ooofff...Ce m-a dat peste cap vestea asta!! Si cand te gandesti ca sunt unele care arunca copiii la gunoi!!! imi vine sa....

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Mersi Paula. Noaptea nu am nici eu nimic iar ziua nu tot timpul si e minimal asa ca nu pun nimic.
O sa intreb insa luni la medic sa vedem ce zice doctoritza. Stiu ca si la Clara a fost asa. Nu ca atunci as fi intrebat, dar nici nu mi-am facut griji.

Eu sunt momentan stresata rau cu bolile din jur. Bantuie gripa si una urata rau, la gradi au in oferta scarlatina, rujeola si paduchi.
La rujeola Clara e vaccinata si eu am imunitate suficienta dar tot imi fac grija si ma spal pe maine in draci, ma feresc de aglomeratie etc. Plus ca e inca tare frig si tura 2 de raceli incepe. Sotul doarme deja in sufragerie, copilul e inca ok dar zicea azi ca o doare gatul. Si eu bag fructe si legume la greu plus plimbari zilnice doar doar reusesc sa ma feresc.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula multumesc de lamuriri , nu mi-i sa intamplat stand intinsa ci doar cand ma ridic dimineata din pat sau in cursul zilei dupa ce stau prea mult pe scaun , se aduna si curge cat sa umezeasca cum spune si bubulina de o plama sau tamponul zilnic , dimineata e uscat...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula si eu ca tine..probabil am devenit mai nesimtita... cel putin eu.

Faza e ca nu imi mai amintesc daca la prima sarcina am avut scurgeri. Ama eu am exact ca tine, cate o picatura alba in toaleta. Si acum de cate ori ma sterg am acele scurgeri albicioase. Dar cantitate mica, nu imi fac griji aiurea.

Acum ..dau din casa...eu noaptea nu pot dormi cu chilot. Si am doar pantalon de pijama. Si sunt ok. A fost ditai stresul cand puneam utrogestan.

Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dar de ce nu puteti sta voi linistite, asa ca mine? Daca vedeti ca mai multe gravide au aceleasi simptome, sper ca nu va ganditi ca toate vom pierde sarcina prin fisurarea membranelor...
Imi pare tare rau pt Sweety, sunt cu gandul alaturi de ea, dar nu va mai stresati...o sa vina ea sa ne spuna care a fost cauza si de ce s-a intamplat nenorocirea asta.
Elena, nu cred ca e vb de nesimtire, cat, incerc sa gandesc logic, si eu intotdeauna am gandit ca ma agit cand e cazul, mai ales in cazurile in care chiar daca ma agit mai repede nu pot schimba cu absolut nimic deznodamantul...si stiu ca stresul nu ii face bine lui bb.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 20+ , bb2

Mergi la inceput