Burtici cu stelute de iulie- august 2013 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Fetelor ,stati linistite, suntem bine.
Si daca e sa se intample , nu putem schimba nimic.
Doamne fereste, dar cu incredere trecem de toate.

Diana , Olimp, bafta la morfologii.


Va dau partea a doua:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=zSAbsW3Fq6U&feature=endscreen
Filmarea asta e de-a dreptul Alien. :)

Elena & Denisa (26.10.2004)
21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, tu ai dreptate. Dar pe mine m-a demoralizat asa de tare...

I-am aratat celalalt filmulet sotului meu aseara. A facut ochii cat casa . Era socat

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele sunt constienta ce suntem la voia lui DD in situatia data , dar nu pot sa nu ma gandesc cum spune si Happy , mi-e groaza ...deja am fost de 3 ori la baie sa-mi verific tamponul , sper sa nu se instaleze paranoia .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Hai sa va zic cum mai stiu eu ca se poate sti daca e lichid amniotic sau nu. Daca curge cand stati culcate, intinse in pat, atunci nu e tocmai ok. Noaptea folositi tampoane? Si sunt ude?
Mie mi s-au fisurat membranele cand l-am nascut pe Raul, noaptea dupa 11, si eram intinsa in pat si efectiv m-am udat brusc, nu am fost nevoita sa ma ridic in picioare sa simt scurgerea...nu stiu daca ma intelegeti...chiar nu are sens sa stati cu stres si sa verificati la baie din 10 in 10 minute. Stresul nu e tocmai un factor pozitiv in dezv copilului

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 20+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Sweety, nu mi-a venit sa cred cand am citit! Imi pare nespus de rau. Iti doresc multa putere sa poti sa treci peste aceasta incercare si sa o iei de la capat.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 19+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Ama, Diana, v-am vazut burticile. Sunteti tare dragute. Ama ca intotdeauna, frumoasa rau, iar la Diana m-am uitat foarte atenta sa vad unde s-a latit si n-am reusit sa observ. Serios, mi se pare ca arati foooarte bine.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 19+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Paula, asa in pat, nu. Dar eu dimineata am patit de cateva ori (3-4) sa ma duc la toa si, inainte sa apuc sa fac pipi, sa pice in toaleta un lichid din vagin (scuze de detaliile scarboase). Asa am patit prima data cand m-am speriat atunci, de v-am stresat mult si bine. La control pe masa totul era ok. Dar si dr s-a temut ca ar putea fi ruptura de membrane. Slava Domnului ca nu a fost. Insa acum, ca s-a repetat si ca aud grozaviile astea...prea linistita nu pot sta...

Adriana, multumesc frumos

Happy_Ama 20+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Happy, lichidul amniotic nu asteapta sa te ridici tu in picioare, crede-ma.
Si daca chiar nu puteti sa va calmati v-am zis de 1000 de ori , mergeti la farmacie si cumparati testele alea pt lichid amniotic, amniosense, cred ca se numesc, dar nu mai stati stresate.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 20+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Sweety imi pare atat de rau! Mi s-a strans inima si imediat ma apuca plansul. Multa putere sa treci peste pierdere si sa o poti lua de la capat.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Fetelor e sunt intr-un workshop am zis ca trag un ochi si gata. Acum ma stradui sa nu incep sa plang. Voi de ce folositi tampoane? Ce tampoane? Asa au spus doctorii?
Cu pierderea de lichid asa stiam si eu ca Paula. Ca sa fii sigur ca este te asezi in pat. Daca inca curge fuga la medic.
Ufff....sunt varza acum. Tocmai ce am terminat tratamentul de infectie urinara, am ajuns de urgenta sapt trecuta la medic.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 15 +

Mergi la inceput