Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

BALANTA: noi consumam cam 12-15 mc cand eram in 3; acum suntem pe la 17 mc. avand centrala termica noi contorizam doar apa rece (nu stiu cata din ea ne o inclzim). cand facem curatenie asa "mai mare" ajungem si la 26 mc...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Pentru fetele care nu gasiti legume bio,azi am gasit la Lidl mere bio,cartofi albi,morcovi,ceapa si portocale bio.Morcovi,cartofi-8 lei kg parca,mere -12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetele.
Balanta, lml lunite fericite gemenasilor ( scuze de intarziere sunt chiana zilele astea).

Noi, nu stam prea bina. Fetita are varicela , e plina de bubite si super nervoasa. Azi i-am facut vaccinurile lui Silvi e si el marait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Balanta noi am avut pe februarie 17 mc de apa in total. ( 3 persoane)
si la noi a crescut consumul de cand o avem pe Ana, mai ales ca dupa fieecare kk o spal la chiuveta si pana vine apa de la centrala pana in baie cred ca se aduna ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Maria multa sanatate

Vera ce ai decis cu colacul?

Ina cum stai cu cura?

Leti la ce lidl ai fost?

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Miha am facut iaurt din lapte de vaca fiert , l - am amestecat cu putin iaurt, dar merge si smantana, laptele caldut si apoi am pus borcanelele pe calorifer

Acum seara i-am dat 2 lingurite si e mega hit, uraaa

Azi a mancat 40 g piure cu seringa de nurofen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

La cel de pe Mihai Bravu(zona Timpuri Noi),dar cred ca sunt aceleasi produse peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ok leti ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ILE: cu "cura" nu stau nici cum... de abia am apucat sa ma uit pe hartii... la serviciu NU pot manca si vin cu o foame acasa... inainte ma abtineam, acum nu mai pot, ma ia cu lesin, mai ales dupa supt. mai insist un pic cu alaptatul si apoi gata, CURA va scrie pe fruntea mea!
Tu cum esti? se vede ceva la cantar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Fetelor, ne-am intors si noi. Nu am apucat sa va citesc, asa ca incerc maine... sau in seara asta... daca nu ma lasa fii-mea sa dorm!. Acum 21.38 doarme de 15 min, sa vedem daca o tine....

Noi suntem dupa botez si suntem cam obositi. Evenimentul a fost reusit, insa eu nu am putut sa ma bucur de moment asa cum mi-am propus. Pe scurt, am luat o femeie care sa stea cu Onuta (aceasi persoana a avu5 grija de ea si la botezul Onutei). Am chemat-o de dimineata ca sa aiba copilul timp sa se obisnuiasca cu ea... ei as! Fii-mea e prietenoasa cu toata lumea daca e prezenta mami sau pana la culcare.... asa ca a acceptat-o pe doamna, insa cand a venit timpul de somn a inceput maraiala si supararea, asta acasa, asa ca am pus mana pe copil si l-am culcat jumatate de ora inainte de a pleca la biserica. La biserica o apucase maraiala, a scos-o doamna afara si a adormit. In schimb, la restaurant cand sa profit si eu si sa trag o dansare, teapa, ma chema bona ca urla copilul si nu poate sa-l stapaneasca... cand m-am dus in camera, doamna tremura din toate incheieturile, iar copilul vomitase si plangea din gura de sarpe. De fapt, povestea se repeta, asa mi-a facut si cu soacra mea si cu sotul meu (mai putin, o criza mai usoara). Asa ca am stat cu fiimea in camera.., si eu care vroiam sa rup ringul de dans.....
In rest, a fost foarte sociabila Onuta, a ras si a vorbit cu toata lumea, dar sa fie langa mami sau cel mai bine in brate la mami.

La multi ani, Eric si Marc, Laila si nu in ultimul rand Andrei! Cu intarziere, dar ma iertati!

Azi a dormit de a rupt...... de, este in recuperari!

Mergi la inceput