Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow neatza :) multu de cafea!
Ref la apa - a mea bea cu placere, dar nu cred k depaseste 60-70 ml pe zi. Bea in spec dp cereale.
Ref la.transport - decat sa ma trambalez cu ea prin transp in comun prefer taxiul clar! Am mers doar de 2 ori cu autobuzul pe dist f scurte (2-3 statii) si cu carrierul. De trambalat cu carutul...mai bine pas! E usor, dar cu tot cu copil tot ajunge pe la 15-16 kg si nu ma lupt cu el. Iar in nadejdea binevoitorilor care se ofera sa te ajute...nesimtirea e in floare. :( mai bine in taxi cu scoica si cadrul pliat in portbagaj sau pur si simplu in brate.

A venit primavara de-a binelea!!! Cica pe sambata o sa avem 18 grade!!!!
Va poop si va doresc o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Multu de cafea
Eu am baut una decaf la micul dejun

Feteleee mai dati si pe aiciiiiii

Ali
Victoria
Laura
Ce mai faceti?
Veraaaa - vreau si eu colac

Miha am pus de iaurt

Clay vii cu manduca?

Lorena cum a fost la botez?

Ada nu mai bei cafeaua cu noi?

Va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata, si eu la

ile - sa imi spui cum e. Ai fact cu lapte de tara? L-ai fiert?

drusu - Aerius - 1 ml la ora 20, Sinupret - 7 picaturi x 3 pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Buna dimineata si de la noi(asa mai spre pranz).
Dam si noi o cafea ca de la vremea asta frumoasa m-a apucat o moleseala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc, fetelor, pt raspunsurile legate de legumele bogate in proteine.

fleur, cum este eric?
ada, bafta sotului azi la urografie!

azi am vrut sa ii dau lui eric gustarea de fructe tinandu-l in brate, pe canapeaua din sufragerie (deci nu in scaunel, ca de obicei) si mi-a dat un picior peste castronel, de s-a murdarit cuvertura, strampii de pe el, pantalonii de pe mine. a trebuit sa desfac o alta cutie cu fructe, ca n-a mai ramas nimic in castronel . dupa aceea se uita la mine si radea . am inceput sa rad si eu, am curatat si am "refacut" gustarea de fructe.
vroiam sa va intreb daca mai este cineva pe aici care sta la bloc si consuma in medie 8-9 mc de apa calda si 11-12 mc de apa rece lunar. mi se pare un consum cam mare pt 4 persoane, dar atata cosumam lunar de cand au aparut bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Balanta, eu dau in medie un consum de 15-16-17 mc (nu stiu acum defalcat cati de rece, cati de calda), deci nu cu mult mai putin decat tine.
A crescut simtitor consumul de cand cu bebele pt ca spal foarte mult pt ea. Hainele noastre le mai spal si pe program scurt, dar programul ei de 40 grade e lung + clatiri suplimentare. Pana si pt noi spal mai mult ca mai da ea lapte sau papa si pe hainele noastre. Cred ca la tine cu 2 bebelusi e normal consumul.
Intrebare: Aurora papa cam 30-40 g de fruct dimineata (cu sau fara cereale) si cam 40-50 g legume la pranz. Dr. imi spune sa cresc trepatat cantitatea ca in 7-10 zile sa am o masa inlocuita, dar nu pot face asta. Ea se plictiseste rapid si nu ii pot da mai mult. Mie mi se pare suficient deocamdata si cred ca in timp vor creste cantitatile. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, m-am uitat de curiozitate - cand locuiam 4 adulti, consumam cam 11-12 mc in medie rece si tot atat calda.

Cu bebei se consuma probabil tot atat, daca nu mai mult, din motivele enumerate de Muraturica.

Acum nu stiu ce consum avem, platim o suma fixa.

Muraturica, si mie mi se pare ok cum mananca, nu m-as grabi cu inlocuit masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Cu apa nu stiu pt ca se ocupa sotul

I papa 30-40 g legume si 100 fructe

O sa introduc iaurtul si galbenusul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Balanta, multumesc de intrebare . Eric e un pic ameliorat, am facut iar o noapte alba pt ca s-a trezit de n ori cu nasucul infundat DAR nu i s-a mai ridicat temperatura. Asa ca nu i-am mai dat antitermic, sa vedem azi cum mai e, acum dimineata e iar caldut dar nu i-am luat inca temp. De la 5 iar a dormit pe mine "broscuta" e tare obositor. Cred ca la verticala respira mai bine.

Laura, La multi ani fericiti, LML Andrei si felicitari pt achizitii!

Porumbita, trebuie sa fie tare frumoase locurile unde va plimbati, bravo.

Mai voiam sa mai zic cate ceva, dar sunt ametita de nesomn si nu mai tin minte nimic.

Va pup, bucurati-va de primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna ziua si de la noi,
Am intrat sa va salut,sa nu ma mai certe Ile
Sunt tare obosita si eu,se cam chinuie piticul cu durerile de burta de zici ca are iar colici..Nu mai stiu exact cui sa raspund ca am citit cate un pic ieri,un pic mai devreme,un pic acum si of course ca am si uitat tot insa vreau sa urez sanatate multa tuturor piersicutelor bolnavioare,mamicilor,taticilor si bunicilor de piersicute..
Siii,felicitari tuturor piersicutelor care au facut achizitii zilele astea!
Plus,Lml sarbatoritilor de ieri,am urat si pe fb(ieri) dar trebuie si aici ca e mai vizibil

Va pup pe toate,zi frumoasa!




Mergi la inceput