Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ali !

Roxy, si V reactioneaza mai bine cu barbatii, poate pt ca seamana intre ei mai mult (ca sunt tunsi...). In Wonder Weeks zicea ca atunci cand sunt mai timizi cu strainii, se intampla in special cu persoanele mult diferite fizic de mama.

Si lui ii plac rondelele (alea cu mar tot organix), dar nu vreau sa ii dau cate vrea el.

Astazi i-am dat pt prima oara pui, i-a placut ff mult. A fost incantat ca nu ii aluneca din mana (fasii lungi din piept fiert), l-a supt, l-a intors pe toate partile, a mestecat muult si a inghitit... La un moment dat avea bucatele in gura pe care ma asteptam sa le scuipe dar a muncit la ele (a mestecat) pana a inghitit!

Pe fb povesteam ca e cam constipat. Insist cu bonnisan (nu ii place deloc) si cred ca are efect, incep sa se mai regleze lucrurile.

Mai e vreo piersicuta care nu bea apa? Al meu stie ce sa faca, ii dau canita, dar cand vede ca e apa (nu i-am dat altceva din cana) se stramba rau. Cred ca inghite din greseala vreo 10 ml pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Am intrat sa va salut si sa dau un ceai de tei inainte de culcare.
Eu de vineri am fost la parinti si a fost tare bine sa pot dormi si eu in timpul zilei.
Laura,La Multi Ani lui Andrei si felicitari pt ridicari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ana,poate nu e f corect cum ii dau eu apa(in biberon),dar bea peste 100 ml/zi.
Ii dau intr-un bibe Nuk,il tine singur,se joaca cu el,il baga si il scoate de 10 ori din gurita pana bea 10 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola

Am fost azi la o ferma pe langa buc si apoi la rest sa luam pranzul
A fost soare si frumos

La rest era o familie tanara cu un bb de un an si putin , cu bunicii materni, erau toti cu parul pe moatze, nu au putut manca , asa eram si noi la primul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Letitia, ma bucur ca te-ai odihnit un pic!

Nu stiu ce sa zic, apa in sine nu ii place... El suge din cana dar cand vede ca e apa se stramba, nu-mi vine sa insist. Si nu e vorba de temperatura, ca a baut si lapte la temp camerei... Cred ca o sa il mai las asa sa se joace poate inghite mai mult. Mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

nici eu nu i dau apa. cat timp va mai suge, nici nu are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

BB meu bea multa apa mai ales dupa masa de branzica+fruct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Miha
Maine fac iaurt dupa Silvia Jurcovan, am lapte de vaca bun
Reteta spune ca in cateva ore e gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ana eu prefer metroul decat taxiul
Dar am mers cu bb cu taxiul de 2 ori fara scaun si a fost ok

Si eu sunt scauno-maniaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata .Poftiti la cafea si ceai.
Nici eu nu gasesc dovleac la Sibiu. Lumea pe la tara zice ca nu s-a facut de la seceta si cel care s-a facut e gata deja sau s-a stricat.
ref. la apa mie dr. mi-a spus ca pana la un an cat timp inca bea mult lapte nu e absolut necesara. Sa incerc sa o invat sa bea din canuta, dar sa nu ma stresez cu cantitatile.
Va pup si mai intru daca am timp.

Mergi la inceput