Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Intru si eu la ora asta la raport. Asa, ierinu am facut nimic deosebit. Am fost la coafor. d. A avut regim special ptr. urografie si nu am mai putut iesi. Azi, am fost la birou si am muncit intruna. Tot timpul este ceva de lucru. O sa mai angajez o fata, deja am dat anunt. D. a fost la urografie. Maine ii va citi prof. Penescu rezultatele si va lua o decizie . A iesit din criza dar pietrele sunt tot acolo si il poate apuca oricand. E un spital de nefrologie de nu am mai vazut. Managerul este mare iubitor de muzica cladoca. Am inteles ca, stie sa cante la vioara si pian. Probabil din aceasta cauza se aud in surdina Anotimpurile. Saloanele sunt cu plasma si totul e clasa. Si e spital de stat. Orocum mai bine sa nu ajungi pe acolo.Nectarel a devenit un nebunatic.Vrea doar in brate. A terminat-o pe soacra-mea. Cum il pui jos zici ca sta pe arcuri.Asa cum le spuneam si fetelor pe fb ca am incercat sa-i pun colacul si am impresia ca-l strange. Cred ca seamana cu Petre Roman asa fara gat. In fine, o rezolvam noi si cu asta. Continua sa-mi faca alergie si de la celelalte pansamente. O sa sun maine ptr . ochelari. Kineto facem de doua ori sau trei pe saptamana. Fleur, imi pare rau de Eric cu nasucul lui. O sa-i treaca. Balanta, si la noi se consuma apa mai multa. Lore, te-a preferat Onuta
De nua vrut sa stea cu tanti. Acum va las. Pe maine la cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Buna seara!

Nepoteii mei cer apa. Alex chiar spune apa-apa...cand vrea sa bea si bea cu mare placere, din pahar, cana sau ii mai dau cu lingurita. Din biberon nu prea le place. La fel si cu sucul de mar sau morcov... e perfect daca e din pahar sau cu lingurita, cu biberonul e groaznic.

Le-ati dat piersicutelor galbenus de ou? L-ati pus in mai multe legume pasate sau l-ati amestecat cu una singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

amestecat cu spanac si cartof

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Va dau eu cafeaua in dimineata asta pentru ca ne-am trezit devreme.
Eu galbenusul il pun in masa de fructe+/_branzica.
O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va dau cafea. Eu , abia o astept. DRUSU, galbenus de ou ii dau o data pe saptamana amestecate cu legumele , cand nu-i dau carne.Apa bea cu canuta dupa ce ii dam sa manance. Ia si el cateva gurite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Letizia, am scris in acelasi timp.las, ca-s bune si 2 cafele. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ada,eu sigur am nevoie de doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Mie dati-mi trei cafele
Aseara a adormit mandra pe la 9 dar la 11 s-a trezit in urlete si a tinut-o asa vreo ora , am adormit pe la 1 in final

Cred ca de la burtica , of

Azi avem program de bantuit dar deocamdata stam in pat mufate si semiadormite

Ina cu cura stau bine, 2-3 kg am dat jos. Imp e ca nu am apetit si nici lm nu are probleme

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ieri i-am dat cartof si 2 l-ite de iaurt

Oare ce a deranjat-o la burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumim de cafele. Cum zice Ile si eu vreau trei.
Azi noapte m-am plimbat din ora in ora la asta mica. Nu vroia nimic dar isi pierdea suzeta si maraia dupa ea. Adormea la loc instantaneu, dar eu nu. Nu stiu de cand are obiceiul de a dormi toata noaptea cu suzeta ca pana acum o scapa imediat dupa ce adormea si nu ii mai trebuia.
Ieri i-am pus putina banana in piureul de mar. Ma asteptam sa ii placa, dar abia a luat doua guri si si-a facut greata. Intorcea capul de la lingurita si tine buzele stranse. Mai incerc si azi si daca tot nu vrea ii dau pace cu banana.
Va pup. Zi usoara sa aveti.

Mergi la inceput