Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Ne lasi sa ne facem fiecare planul propriu de bataie?Eu am zis ca targetul meu e de 3 kg,dar cu 5 as fi muuult mai multumita...Ma primesti si pe mine impreuna cu fasolea mea verde si turtitele de tarate pe care tocmai le-am descoperit?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


numai 3 kile?? pai scoti cizmele, asta inseamna deja 1 kil jumate... geaca si un plovar inca juma de kil... si restul de tzoale, alea multele, plus telefoanele, stetoscopul, pachetul de tigari si bricheta... gata, s-a rezolvat
la ce te mai chinui??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat


eu am mai zis ca nu stiu ce greutate vrei tu sa pierzi, ca e suficient sa te descalti

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


Ce sa fac, mai carmen, daca eu ma vad asa:????

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Mie nu imi place hiperproteica si nu cred in ea, dar imi place de voi,de-aia ma tot lipesc pe aici...:))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


tradareeeeeeeeee!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, ma gandesc ca e ca naiba fiecare a 3-a zi

Ar mai fi superdieta , dar as tine o pt luna aprilie+mai
Deci luna martie poate tin hiperproteica in continuare cu cat mai putine grasimi rele
Bella ... astept meniuri mai sanatoase de la tine

Oare in urmatoarele 4 zile de cate ori ma voi suci si rasuci ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
chiar daca iti plac fructele nu poti sa slabesti numai pe ele cas dulci contin prea mult zahar, daor sa manaci o zi pe saptamana in zerst vegetale daca nu mai vrei proteic, da nu poti sa slabesti doar pe fructe, creste insulina din sange si nu ai cum, tine pe salate,
Sizvarvany,
lista cu vegy negativ e logic ca sant cele cu continut cel mai mare de zahar si calori morcov si sfecla rosie si ce mai era clar ingrasa

Szuvarvany,
ce faci, stai cumnite cu dieta, nu umbla la ea cai buna asa cum e mai baga salata, vine primavara o papadie un spanac, eu azi facui spanac cu miel, si cafa si mine sigur va fi la fel cred ca vreo 3 zile voi avea acelasi meniudin comoditate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Oshawa ... auci si ioi ... vi am zis ca n 14 zile de Oshawa orez brun + grau - fierte am slabit vreo 7 kg ? :-))) Bine, ultimele 4-5 Zile ma uitam la rishcash si mi venea rau :-)))

Sau cu supa de varza tinuta sfant 7 zile am slabit 1 kg ? :-)))

Aici e voie sa tinem orice, sa ne razgandim, sa ne sucim, doar sa nu renuntam
Tocanita de diete :-)))



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI


Am tinut si eu dieta aia cu boabe acum foarte multi ani. Am sfarsit a nu mai manca orez si grau deloc. Ma ia greata numai cand ma gandesc.
Am experimentat si supa de varza. Bleah. Nu mai fac!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu va propun un ghiveci de dieta, ca sa fim ontopic, de combinata nordica intre hipocalorica, hipoglucidica,hipolipidica cu o zi de hiperproteica.Mintea mea de medic refuza sa conceapa ca un om care primeste 1000 kcal pe zi nu slabeste.(exceptand cazul nefericit in care nu consuma nimic, nici macar ca sa respire- later edit-adica e in coma pe respiratie asistata).

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Eu nu reusesc sa ma cantaresc ca lumea, am cantar doar la cabinet( pe care cantaresc cainii) si am o mie de haine pe mine.Mai scot o cizma,mai scot telefonul din buzunar si mai scad 200 g, dar la un moment dat ma opresc ca nu pot sa ma dezbrac de tot.Asa ca nu stiu sigur,dar am undeva intre 61 si 62, la 1.70.Visul vietii mele este sa am 55 dar nu am reusit niciodata, si de ani buni stau linistita la 58-59 fara cel mai mic efort.In iarna asta insa, parca am innebunit, am mancat extrem de mult, ma culc foarte tarziu si mananc la niste ore imposibile, mese adevarate,si rezultatul se vede...Si nu mai pot sa rabd,asta e durerea cea mai mare!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


Normal ca nu ai reusit niciodata!! La 55 cred ca nu te-ai mai vedea deloc! Nu ca asa te vezi prea mult. Noroc cu cizmele si geaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai slabeste o perioada pina se obisnuieste organismul si incepe sa depuna si dintr-o mie si daca revii la obiceiurile alimentare traditionale ,adica cele care te-au determinat sa vrei sa slabesti ,te ingrasi mai rau.
Bella,eu cu fructe pertubez pancreasul si-mi depune grasimi in prostie.Nu mai vorbim de dulciuri,inghetate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Citat:
citat din mesajul lui carmencat


eu am mai zis ca nu stiu ce greutate vrei tu sa pierzi, ca e suficient sa te descalti




Ce sa fac, mai carmen, daca eu ma vad asa:????

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


Ai o perceptie distorsionata a realitatii. Tu de fapt esti asa

Mergi la inceput