Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Ingrid ce-i cu South-Beach-ul, asta, cum se tine ca nu prea le am cu dietele astea?
caress dar cu grupa de singe ce se zice, ca si eu am A2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Eu va propun un ghiveci de dieta, ca sa fim ontopic, de combinata nordica intre hipocalorica, hipoglucidica,hipolipidica cu o zi de hiperproteica.Mintea mea de medic refuza sa conceapa ca un om care primeste 1000 kcal pe zi nu slabeste.(exceptand cazul nefericit in care nu consuma nimic, nici macar ca sa respire- later edit-adica e in coma pe respiratie asistata).

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


pai parca numaram impreuna caloriile mele... eu de unde is cat china??
si mi-ai promis regim!!
eu tot zic sa trec pe royal hepatic, ca otto a slabit saracu'... e drept ca nu a apucat sa se bucure mult de silueta lui, dar asta e neesential

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Sz, sunt curioasa cam la cate calorii ajungi pe zi cu ceea ce mananci tua acum.Am vazut aici pe site un tabelas cu cantitatile din diferite alimente care insumeaza 200 de calorii.Mi se pare atat de relevant...stai sa vad daca il mai gasesc.


PS Iata pozele: http://www.foodstory.ro/foto/cat-de-mult-inseamna-200-calorii-in-legume-dulciuri-sau-fast-food#photo=20

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

eu cred ca ideea aia a ta cu dormitul devreme e de baza
asa nu mai ai motive sa faci la 1 noaptea clatite cu sirop de artar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

[
eu tot zic sa trec pe royal hepatic, ca otto a slabit saracu'... e drept ca nu a apucat sa se bucure mult de silueta lui, dar asta e neesential


Nu stiam ce e:royal hepatic dog food.Chiar asta ar fi ceva nou pt mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

[
eu tot zic sa trec pe royal hepatic, ca otto a slabit saracu'... e drept ca nu a apucat sa se bucure mult de silueta lui, dar asta e neesential


Nu stiam ce e:royal hepatic dog food.Chiar asta ar fi ceva nou pt mine!

dulcetica


cainelui meu obez i-a prins bine, dupa ce a esuat cu satiety si obesity si inainte de astea cu orice low fat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe03

Ingrid ce-i cu South-Beach-ul, asta, cum se tine ca nu prea le am cu dietele astea?
caress dar cu grupa de singe ce se zice, ca si eu am A2?


In cazul celor care au A2, nu se recomanda dietele hiperproteice.Pe noi carnea si in general produsele de origine animala ne ingrasa.

Uite un articol in acest sens:
http://blog-feminin.blogspot.ro/2009/05/diete-pe-grupe-sanguine-dieta-grupa-a2.html

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
te inteleg de aia le evit, imi fac rau ,

Szivsrvany,
spanac cu miel e sanatos,

caress,
de ce nu incerci seara o supa ceva si nu mai ai tentatia sa mananci mult, eu cand simt nevoia sa mananc mult bag o zeama calda si imi trece umplu stomacul si gatal-am pacalit altfel nu-mi da pace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

1000 de calorii e foarte putin, pentru unii care sunt mai grasuti, fac efectiv foamea
sunt pe net niste tabele de calcul, calculezi de cite calorii ai nevoie pe zi in functie de greutate si inaltime din astea scazi 500 pentru a slabi 1 kg pe saptamana.
caress stai bine, eu la aceeasi inaltime ca a ta am mult mai multe kg si nici nu-mi doresc sa ajung mai jos de 70, fiindca nu mi-ar sta bine, imi doresc sa fiu o femeie cu forme
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sau un ceai nasol la gust, sa vezi cum te trimite la somn :-)))

Nimeni de aici nu e ab4 ? :D sa ne lipim ? !


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput