Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

eu inlocuiesc carnea cu albusuri de oua, deja am cumparat vreo 4 cofraje de oua folosesc doar albusurile, ceva peste, si o sa mai vad, dar pt slabit e nevoie de proteine, nu poti salbi doar cu legume pierzi din masa musculara si eu am kg de slabit la greu nu doar 2-3 kg , se pare ca nu o sa mai particip la subiect ca deja nu mai e proteic si se vehiculeaza ca nu e sanatosdeci particiarea mea nu o sa mai fie binevenita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

In primele 2 saptamani nu pierzi masa musculaara, garantat.Daca o intinzi pe mai mult , e posibil,dar nu este cazul.

PS Si cu galbenusurile ce faci?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Bella ???? Aici e tocanita de diete

offf nu pot scrie ca am sefi ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

galbenusurile le arunc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

eu inlocuiesc carnea cu albusuri de oua, deja am cumparat vreo 4 cofraje de oua folosesc doar albusurile, ceva peste, si o sa mai vad, dar pt slabit e nevoie de proteine, nu poti salbi doar cu legume pierzi din masa musculara si eu am kg de slabit la greu nu doar 2-3 kg , se pare ca nu o sa mai particip la subiect ca deja nu mai e proteic si se vehiculeaza ca nu e sanatosdeci particiarea mea nu o sa mai fie binevenita


mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!


Bella,nu pleca!
Pe tine chiar nu te stimuleaza un grup de suport ,indiferent ce dieta tin? E clar ca daca tie nu ti se potriveste si hiperproteica ti-e recomandata medical si-ti prieste eu cred ca e normal s-o tii.
Nu cred ca trebuie sa intram intr-o polemica neconstructiva,ci ne vedem de slabit solidar.
Eu sint pro pt pastrat grupul ,cu mentiunea ca trebuie sa respectam ce tine fiecare ,sa ne toleram reciproc si sa ne tinem de treaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Noi oricum la hiperproteica sintem in faza cind mincam salate cu proteine. De ex acum am mincat salata de varza cu 3 bucatele de svaiter si salata de vinete.
Eu stagnez si-s cam nervoasa,dar daca ma apuc de fructe nu ma pot opri la 2. Daca as minca o zi de fructe,ceea ce as agrea la maxim ,clar ca n-as slabi.
Trebuie facute reguli sa se simta toata lumea bine ,indiferent ce nu maninca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

Buna tuturor,
as vrea sa tin si eu superdieta, am destule kg de dat jos, dar nu stau bine la capitolul vointa. M-am tot gandit si la hiperproteica, dar acum ca au aparut salate si ridichi...parca nu ma pot abtine. am mai avut o tentativa de superdieta, acum cativa ani, dar nu am tinut-o foarte strict, ci devenise mai mult o obisnuinta de a manca mai mult legume si fructe; si uite asa in vreo 2 luni am dat jos vreo 6kg. (am avut grija sa le pun constiincios la loc, insotite si de altele in plus )

acum as vrea -10kg, dar sa vedem ce iese.

intrebarea intrebatoare e: ce mancati dimineata? la mine cu fructe dimineata nu merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ne simtim bine impreuna, chiar daca ne chinuim individual, care cum poate.
Totul e sa avem moralul sus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui elf


intrebarea intrebatoare e: ce mancati dimineata? la mine cu fructe dimineata nu merge

mami de din 10.08.2012


Chiar daca oul e in categoria nerecomandate, poti sa ti faci o omleta dintr-un albus de ou cu ciuperci,marar, putina ceapa, rosii,ardei.Desi cred ca dupa jumatate de litru de ceai nu prea iti mai trebuie mic dejun-unde sa mai intre?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Sz, urmatorul capitol sa il intitulezi ,,Clubul celor care fac ghiveci din toate dietele'' :)))

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput