Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ziua noastra importanta a fost cam asa:
La 8 la clinica tremurat de picioare si dardaieli de chiloti, 8.30 intra sotul in sala, 8.50 imi spune o asistenta ca acum abia incepe. 9 fix iesit sot din procedura si adus in salon.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Apoi a venit si urologul a spus ca a gasit f f multi gigei si ca in afara de ce foloseste la icsi congeleaza 3 probe. Plans, bucurat si speranta mare mare de bebe

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Eu la punctie am intrat la 10.30 si am iesit la 11.10 capiata, somnoroasa si cu 9 ovocite grasunele. Din pacate se pare ca daca fac transfer de 3 zile mi l face dr. Deniz care mi a facut si punctia, doar daca fac de blasto mi l face Tayfunelul. Intr adevar intre 21 23 feb nu e in Turcia ci in Moldova.
Maine astept info de la Daniela cu stadiul embrionasilor nostri, sper sa fie bine.
Eu pe tratament pana la data ET am dat 550 euro. Sa vedem cat mai costa dupa ET.
Va pup si va doresc bafta tuturor si multumesc ptesajele de incurajare. Se pare ca mi au purtat noroc


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Felicitari vreau_bebel!!! O sa fie bine si de acum incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari,bebel!Dumnezeu v-a ajutat azi si o sa va ajute si de acum inainte!Am intrat special sa vad ce ai facut si ma bucur ca ne dai vesti atat de bune.Sa stii ca si Deniz este f bun,mie il mi-a facut punctia si a ajutat si la ET.Echipa este f bine pregatita.Iar cat despre endo injury,nu este indicat decat in anumite cazuri,iar tu vei reusi fara.
turqoise,eu am dat cam 800 euro pe tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Loreley mai retii dupa punctie cate antibiotice si cate crinone ai facut pana la transfer? Le al facut varza in cap iar Daniela nu mi raspunde.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel bravo!
Daca ai doxi de 100, sunt 2 bucati pe zi.
Crinone se aplica unul pe zi

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

@turquiose: eu fiind un low responder am primit doze mari (300ui/zi si vreo 12 zile de stimulare), iar costul stimularii a fost cam 900 euro. Inclusiv cu tratament de sustinere, banuiesc ca a fost 1000 euro.
Recunosc ca nu am facut calcule prea amanuntite (m-am uitat rapid pe extras), mi-ar strica ZEN-ul

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

multumesc fetelor pentru informatie,

nanne, pastreaza ZEN-ul intact, face bine la puiut

bebel, felicitari pentru productia de ovo, felicitari si pentru gigei, f bine ca aveti si pentru congelare optati pentru blasto pana la urma? dr. ce spune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nanne multam de raspuns, intre tp mi a rasp si Daniela.Turquise Tayfun nu a vb azi cu mine, era full de programari. Daniela mi a zis ca nu se stie de la inceput cand va fi transferul si ca asta o stabileste embriologul in fct de evolutia embrionului. Voi fi anuntata in ziua precedenta Et


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput