Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Floryma multumim pentru gandurile frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, uite ce a scis Lara la babute despre Endometrial Injury :

endometrial injury (sau endo' injury in slang), este un procedeu care pp o ranire superficiala e endometrului, cu scopul de a creste sansele de implantare; aceasta teorie se bazeaza pe ipoteza urmatoare: in momentul vindecarii, se pp ca endometrul produce aceleasi citokine, ca si in momentul implantarii; aceasta este o teorie, si nu este demonstrata stiintific; nu face parte din nicio procedura standard de fiv, nici din tara si nici din strainatate;
cu toate acestea, in cazuri disperate (de RIF), clinici/medici cu zeci de ani de experienta (Austria, Ungaria, Turcia, USA, Franta, etc), o aplica, cf principiului american: throw everything in the kitchen sink!
in Ro, cel putin pana acum, nu am gasit aceasta procedura in portofoliul vreunei clinici RUAM;

Deci cred ca o sa iti faca si tie .

Floryma, multumim mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Vreau_bebel, iti tin pumnii!
Sunt alaturi de toate "turcoaicele", sper sa vi se implineasca tuturor visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

multumim pentru noul capitol sa fie incununat cu reusite

bebel, stam cu sufletul la gura, hai si fericeste-ne si pe noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Vreau_bebel , iti spun si aici felicitari ! Ma bucur nespus pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay in teorie stiu ce presupune.Vroiam sa vad impresiile tale, te doare, creaza disconfort, etc.
Mersi.
Vreau_bebel ma bucur.Sa auzim numai de bine si asteptam relatarea pe larg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

nanne, lorelei, cam la ce suma s-a ridicat medicamentatia de stimulare in cazul vostru? scuze daca ati mai raspuns la aceasta intrebare dar sunt cam imprastiata in ultima perioada incerc sa imi fac un calcul estimativ + ceva in plus in cazul in care vom avea nevoie.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice, sincer nu stiu ce sa iti spun. Stiu o persoana care mi-a spus ca a durut-o si a sangerat putin dupa...
Nu este cu anestezie sau ceva, se face imediat dupa eco. Eu abia joi o sa fac EI. Iti pot spune mai multe joi daca vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

da Nelay, imi povestesti joi.
te pup.
Fetelor plimbati-va, vizitati palatele otomane, relaxati-va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Fetelor, am citit o stire adineaori si mi-a placut, insa eu nu va doresc (chiar) asa stire cu surpriza :-D

Sa nu aveti cosmaruri acuma

O seara buna!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput